Sari la conținut

Calatorii si drumuri pt. cruisere/choppere


Bogmad
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor,

Am nevoie de cate sfaturi, saptamana viitoare urmand sa fac (in mare) urmatorul traseu: Buc-Sibiu-Cluj-Tg Mures-Sighisoara-Bucuresti. Raportat la vremea din aceasta perioada as vrea sa stiu daca ma pot aventura pe Transfagarasan si daca ar trebui sa ma feresc de anumite drumuri pe ruta asta sau daca este recomandat sa urmez anumite drumuri. Orice sfat/sugestie legata de drumul asta este binenteles binevenita. Intre Cluj si Tg Mures dar si intre Tg Mures si Sighisoara nu cunosc tinuturile prea bine, daca puteti sa-mi recomandati un loc unde se doarme si se mananca bine sau orice altceva de vazut v-as fi recunoscator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...iti vine sa te lingi pe unde iasa atunci cnd e prea picanta mancarea :lol:

Chiar asa :drink: !

Mesaj completat

Salutare tuturor,

Am nevoie de cate sfaturi, saptamana viitoare urmand sa fac (in mare) urmatorul traseu: Buc-Sibiu-Cluj-Tg Mures-Sighisoara-Bucuresti. Raportat la vremea din aceasta perioada as vrea sa stiu daca ma pot aventura pe Transfagarasan si daca ar trebui sa ma feresc de anumite drumuri pe ruta asta sau daca este recomandat sa urmez anumite drumuri. Orice sfat/sugestie legata de drumul asta este binenteles binevenita. Intre Cluj si Tg Mures dar si intre Tg Mures si Sighisoara nu cunosc tinuturile prea bine, daca puteti sa-mi recomandati un loc unde se doarme si se mananca bine sau orice altceva de vazut v-as fi recunoscator.

Ahoi!

Intre Cluj si Tg Mures e un drum foarte bun! (Daca vrei sa mergi direct de la Cluj la Sighisoara atunci nu e nevoie sa intri prin Tg Mures - e varianta ocolitoare a Tg Mures "Ungheni - Acatari 15 km" si ocoleste Tg Mures) iar de la Tg Mures (Acatari) mergi spre Balauseri si dupa aia Sighisoara drumul este excelent si foarte fain (paduri,dealuri, curbe usoare)! Despre locuri de cazare nu prea pot sa-ti fac multe recomandari!

post-25613-1283849123_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

Am nevoie de cate sfaturi, saptamana viitoare urmand sa fac (in mare) urmatorul traseu: Buc-Sibiu-Cluj-Tg Mures-Sighisoara-Bucuresti. Raportat la vremea din aceasta perioada as vrea sa stiu daca ma pot aventura pe Transfagarasan si daca ar trebui sa ma feresc de anumite drumuri pe ruta asta sau daca este recomandat sa urmez anumite drumuri. Orice sfat/sugestie legata de drumul asta este binenteles binevenita. Intre Cluj si Tg Mures dar si intre Tg Mures si Sighisoara nu cunosc tinuturile prea bine, daca puteti sa-mi recomandati un loc unde se doarme si se mananca bine sau orice altceva de vazut v-as fi recunoscator.

In Sighisoara sigur gasesti o camera de dormit, numai ca preturile sunt ca pt un oras turistic...am trecut si eu acum 3 saptamani prin Sighisoara si am gasit o camera la o casa, pe undeva pe la poalele cetatii, la 80 ron pe noapte.

Si intre Rupea si Brasov este demential drumul, prin Padurea Bogata...o sa vezi !!!

Bafta si asfalt uscat!

Editat de thorus_2003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pest o saptamana incepand de azi intentionez sa iau Apuseni la rost, Bihor-Alba-Hunedoara retur mai cuget inca.vreu doar muntii sai iau la rost

ma minca si jegul de sub unghi de nerabdarea cu care numar zilele....

Editat de mas oyama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi! Weekend-ul asta am facut o tura de 480 de km Sambata 11 Septembrie 180 de km si 12 Septembrie 300 de km pe urmatorul traseu: Gheorgheni-M.Ciuc-Tusnad-Brasov-Poiana Bv.-Rarsnov(Intalnire Moto Kronstadt Bikers)-Poiana Bv.-Brasov-Rupea-Sighisoara-Balauseri-Sovata-Praid-Gheorgheni! Un drum exstraordinar de facut cu genul nostru de motoare, am avut si norocul sa prindem o vreme superba.

Poze:

1.post-25613-1284324210_thumb.jpg

2.post-25613-1284324245_thumb.jpg

3.post-25613-1284324277_thumb.jpg

4.post-25613-1284324293_thumb.jpg

5.post-25613-1284324306_thumb.jpg

6.post-25613-1284324329_thumb.jpg

....vizionare placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Cand o sa fie, sper ca luna viitoare imi iasa calatoria si atunci ma laud cu o iesire faina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...