Sari la conținut

Am Trantit-o Si Eu 18.07


nikudead
 Share

Postări Recomandate

Ieri in timp ce mergeam spre munca , la Hala Traian am vazut ca e sticlos pe jos. Am mers usurel. Cei care stiu zona stiu ca se intra din 3 benzi de la semafor pe una singura care este linia de tramvai. Am vazut in oglinda din dreapta cum un citroen incearca sa ma depaseasca si nu am vrut sa fac pe viteazu asa ca l-am lasat sa intre in fata mea. Imediat ce a fost in fata mea si-a testat ABS-ul. Fiindca rebu de abia trecuse pe acolo mie mi-a fugit motoru de sub mine cum am strans mai tare frana. Si m-am imprastiat pe asfalt. Pagube eu: nici o zgaraietura, merg mereu cu protectii nu tin cont de caldura. Pagube motor : carena sparta, suport schimbator rupt. Concluzia soferitei : nu te-am atins deci nu am nici o vina, nu a fost contact nu e accident si oricum erai in spate erai de vina. Concluzia mea: romania si legile ei nu pot fi combatute :banana: . Mare grija pentru cei care circulati pe acolo. E o zona foarte periculoasa cand e umed pe jos.

Ride safe!

Numai bine

NK

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri in timp ce mergeam spre munca , la Hala Traian am vazut ca e sticlos pe jos. Am mers usurel. Cei care stiu zona stiu ca se intra din 3 benzi de la semafor pe una singura care este linia de tramvai. Am vazut in oglinda din dreapta cum un citroen incearca sa ma depaseasca si nu am vrut sa fac pe viteazu asa ca l-am lasat sa intre in fata mea. Imediat ce a fost in fata mea si-a testat ABS-ul. Fiindca rebu de abia trecuse pe acolo mie mi-a fugit motoru de sub mine cum am strans mai tare frana. Si m-am imprastiat pe asfalt. Pagube eu: nici o zgaraietura, merg mereu cu protectii nu tin cont de caldura. Pagube motor : carena sparta, suport schimbator rupt. Concluzia soferitei : nu te-am atins deci nu am nici o vina, nu a fost contact nu e accident si oricum erai in spate erai de vina. Concluzia mea: romania si legile ei nu pot fi combatute :smoke: . Mare grija pentru cei care circulati pe acolo. E o zona foarte periculoasa cand e umed pe jos.

Ride safe!

Numai bine

NK

 

Si de ce a pus frana?

 

PS: de aia nu ma las depasit!!!

 

Man, se repara :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa ii dai o casca in gura si-i spuneai ca ti-a scapat cand ai scos-o de pe cap!!iar despre contact aveai tu grija sa existe unul...SEXUAL pentru ca erai in spate,nu??nu se considera viol deoarece putea sa fuga...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii urasc pe astia cu cisternele lor care cica spala strazile....alt serviciu care se deconteaza de firmele de salubritate catre primarii,noi il platim si tot noi suferim ! Asfaltul stropit astfel face o mazga periculoasa si pt masini si pt motorete ! :banana:

 

Trebuia sa ii dai o casca in gura si-i spuneai ca ti-a scapat cand ai scos-o de pe cap!!iar despre contact aveai tu grija sa existe unul...SEXUAL pentru ca erai in spate,nu??nu se considera viol deoarece putea sa fuga...

:smoke: :laugh: :lol: :-L :-L :P :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este plina strada de mu.i.sti.

 

Neaparat la proxima intalnire cu politia rutiera (daca va mai avea loc una) trebuie adusa in discutie aceasta stupida problema cu udatul soselelor... Desi dupa cum vad eu noi o sa fim din nou scosi nebuni si nu cei care risipesc banii nostrii pentru a ne face conditiile de circulat un pic (mult) mai grele...

 

Bine ca nu ai patit nimic si capul sus da-i in ma-sa de retardati :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No comment ....

 

 

 

 

 

O oglinda rupta nu strica ... si devenea si accident ... copie asigurare si PA :lol:

 

 

 

 

 

 

Ps: mergea si un sexual :banana: :smoke: :laugh:

 

Pastreaza distanta pe viitor si gandeste-te ca toti din jurul tau vor sa te omoare ... asa scapi de accident !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta la reparatii. Bine ca nu a fost mai rau.

 

Eu unul as scoate si liniile de tramvai... le-as baga sub pamant sau suspendate peste... incurca tare rau traficul. Mai putin unde au zona lor delimitata.

 

Radu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapat doar cu atat.Ce tampite legi avem,sunt curios dupa ce intrat in (m)ue ce modificari o sa fie la nivel legislativ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari

@Baiazid : se repara sigur , dar naspa e ca acum merg cu metroul. berea o dau eu, numai sa avem timp in we.

@gianni_83: daca era contact cum zici tu sigur eram la spital acu :banana: . mai avem si neveste ...

@horiabt: nu prea cred ca o sa se rezolve prea curand cu rebu. tocmai vorbisem cu bombitza sa iesim la un suc cand se intoarce din conced... poate am fieru gata.

@Schuberth: nu zic ca am facut rau dar tocmai pentru ca am pastrat distanta fata de cel din fata a avut loc sa se bage meseriasa.

@all: mersi frumos pentru suport. am postat pentru ca vreau ca lumea sa aibe grija in zona aia. stiu ca a mai trantit-o cineva acu vreo luna parca si zona mi se pare ( ma repet ) extrem de nasoala cand e ud.

Numai bine,

Ride safe

NK

Editat de nikudead
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de motorul tau, ma apuca dracii la fiecare zgarietura noua.

 

Soferul ... e tipicul de bravada in Bucuresti. Depaseste si pune frana ca oricum n-are unde se duce, nu depaseste ca sa ajunga undeva ci ca sa depaseasca. Posesorii de bmw sunt foarte predispusi la asa ceva. Si da, legislatia e de cacao pentru ca nu il limiteaza pe cel care se baga decat sa nu te atinga in lateral. Ca motociclist e rezonabil sa pastrezi distanta regulamentara in care bizonul considera ca incape :banana:.

Unu din asta (era oltcit "aproape alb, alb galbui") mi-a stricat o seara, s-a bagat exact ca in cazul tau in fata bicicletei (fetei) si a franat brusc sa faca dreapta, am plecat cu salvarea de acolo. Asta era din Iasi, dar de obicei cand vad o d-asta numarul e de bucuresti.

 

Eu trag dreapta mult cand in vad ca se baga, daca face cascadorii sa trec pe langa/sa am loc sa franez.

 

Sa ai bafta de putini d-astia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...