Sari la conținut

Kawasaki Kle


Postări Recomandate

NU, nu poti.(enduro)

Da, este. (grea)

 

Poti ataca linistit forestiere dar nu coclauri mai grele. E grea si se simte "grea" , iar motorul de GPZ din ea nu are nici o treaba cu un motor de enduro. Motor de strada,care nu trage bine decat sus in ture, intr-un cadru de enduro. Mie personal nu-mi place :banana: Da, m-am dat cu asa ceva :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu asa ceva. Si e o motocicleta de sosea care merge si pe drumuri forestiere. Si atat! :banana:

 

E buna prin gropile din orase, mai ales din Bucuresti, sta foarte bine pe sosea la viteza de croaziera de 100-120 km/h si cam atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MERCI BAIETI! SUNT KM INKPATINAT ,SI CINE STIE UNDE AJUNGEAM CU FIERU' , D-EL FACEAM MONUMENT AL NATURII!!!

MI-ATI CONFIRMAT TEMERILE, ASA KM SA RAMAN LA SHOSEA!

DA....CONSUMU'...CONSUMU'....?!?!?!....DINCOLO ERA MAI IEFTIN!!!!

MI-A LUAT 9 LA SUTA, CU PASAGER SI BAGAJE C-I DREPT, DAR DAO'N COLO D TREABA! PAI SE POATE?!?!?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur de asta? 9% este enorm :banana:

Mie imi consuma maxim 6% in oras, si asta daca mai dau in ea.

Altfel pe afara am mers si cum 3.92% :laugh: , da am stat constant la 4000 rpm in treapta a 6. (mai eram cu un Simson si cu o Gilera de 125 si am mers cu ei). Si eram cu genti, bagaje si pasager.

Si cand am mers pe la o medie de 110-120 km/h, am avut un consum de 5%.

 

Deci la tine iti recomand sa-ti reglezi carburatoarele intai, ca poate e ceva pe acolo :smoke:

 

Cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai aveam vreo 80-85 km/h :banana:

Da oricum nu puteam sa merg mai repede, datorita vitezei de deplasare a grupului. I-am mai dat eu ceva mai tare, doar pe portiuni, ca sa nu-si faca un obicei. :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu am gasit si eu topicu....

dupa cum spunea Axa....mai mult de forestiere n-ai cum. Nu iti sugerez sa incerci ceva mai serios pt va vei simti o greutate apasatoare cand va cadea pe tine prin noroi sau padure.

eu, sincer, nu m-as baga in teren cu un moto mai greu de 140 kg....

asta la endureala usoara prin padure

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate Achile!Am facut niste goange cu ea si ........dak esti singur n-o mai ridici!

Thanks anyway!

Dak mai are cineva ceva de spus despre KLE rog s-o faca, orice amanunt, de la ralantiu pana la.....

mi-ar prinde bine sa stiu fiindk nu am gasit p nicari niciun manual!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

ai dreptate Achile!Am facut niste goange cu ea si ........dak esti singur n-o mai ridici!

Thanks anyway!

Dak mai are cineva ceva de spus despre KLE rog s-o faca, orice amanunt, de la ralantiu pana la.....

mi-ar prinde bine sa stiu fiindk nu am gasit p nicari niciun manual!

 

Service manual pt KLE din 2004:

http://www.motocikli.com/content/view/21/58

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Service manual pt KLE din 2004:

http://www.motocikli.com/content/view/21/58

merci man!orice motociclist are nevoie neaparat sa stie cate ceva despra motoru lui, eu cu atat mai mult cu cat eram obisnuit sa-mi rapar vechiul SIMSON!!!!!esti "THE MAN"!vii la targoviste?bem beri impreuna!:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci man!orice motociclist are nevoie neaparat sa stie cate ceva despra motoru lui, eu cu atat mai mult cu cat eram obisnuit sa-mi rapar vechiul SIMSON!!!!!esti "THE MAN"!vii la targoviste?bem beri impreuna!:P

Sorry, e cam departe...

Urmatoarea iesire va fi la Cluj...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...