Sari la conținut

intrunire Timisoara


Postări Recomandate

Bravo DUKE ai lamurit cat se poate de clar lucrurile,ai 100%dreptate nu la toata lumea prinde prostia asta ''daca esti biker adevarat ''...tre sa stai si in c... t sau ce?Unora dintre noi ne trebuie niste conditii minime de igiena dar se pare ca asta e de condamnat de catre altii ''bikeri adevarati ''cum se cred ei.Adik..sa te tavalesti (probabil mort de beat )in noroiul ala care mirosea ingrozitor fiind mlastina zona aia fara sa ai unde sa te speli decat tot in mocirla si sa numesti asta distractie...e fara cuvinte

 

 

 

Deci pe bune . . . si tocmai voiam sa va numesc "fratilor" . . . inca mai incerc dintr-o incapatanare turbata sa sper ca motociclistii se ajuta intre ei, nu-si pun bete intre spite . . . . Duke, Free rider si care mai sunteti carcotasi . . . intr-adevar nu a fost o pensiune . . .

 

dar . . . pe Berchezu Radu nu l-am vazut plangandu-se . . . desi Cluju-i destul de departe . . . (si nu s-a plans ici la Bikes on Ice, chit ca in septembrie a avut accidentul ala naspa rau /index.php?...t=0&start=0 . . si sincer, dupa socoata mea, daca nici el nu-i motorist, apoi nu stiu cine mai e, printre cei cu care ma vad la festivaluri), nici pe cei din Germania care au condus peste 10 ore pe ploaie torentiala si au venit totusi . . . si cei din Serbia, Voivodina s.a.m.d.

 

deci acuma pe bune, aveti macar bunul simt sa va abtineti daca nu va fost totul pe plac, v-ati spus parerea, s-a inteles, . . . . totusi . . . nu a fost o intrunire facute de mine la capu' satului, ci de un club care face asta de vreo 9 ani. . . cu placere . . pentru oricine se simte in sinea lui cat de cat motorist si isi doreste sa vina . .

 

asfalt . . cat mai uscat

post-22080-1277329862_thumb.jpg

post-22080-1277330241_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce aveti fratilor va speriati de la un pic de noroi??? sau de ploaie??.. si noi am fost uzi pana la p... dar ce sa faci ... controlati voi vremea de puteti... ii usor sa comentezi ca o fost noroi sau ca nu era pietris sau stiu eu ce nevoi mai au unii ... organizati ceva mai fain voi daca puteti... as vrea sa vad cum va descurcati voi!!!! Apropo luativa masini daca nu vreti sa fiti uzi sau stropiti :laugh:) (ii plin cortu cu motorciclisti de DUMINICA, daca plooua ...nu-i bine ,daca ii soare ..vai cai prea cald... daca ii inorat ..vai ca imediat ploua.. PT astia niciodata nu ii bine... un singur cuvant "RUSINICA")

 

GG Road Patrol o fost super sper sa ne vedem si la anu!! :D stima si respect... si salutari de la Cluj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai cat glodddd ...imi pare rau ca am ratat asa ceva ;) faina atmosfera din cate vad lume buna data viitoare prezent cu drujba :D si schiurile de noroi :laugh:

Editat de solo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io si cu Berchezu' am batut 350 km dus, 350 intors, am mancat 3 paini pe drum si slana de pe un porc, ne-o prins cea mai crunta furtuna posibila pe drum, dar, cu tot noroiul de acolo, am incins un chef zdravan, am dormit bine dupa aia in cort, am fost la parada, m-am intalnit cu nenumarati PRIETENI VECHI, am pus tara la cale pt urmatoarele drumuri si M-AM SIMTIT MINUNAT!!!!

Oricand voi fi prezent la intrunirile prietenilor mei de la ROAD PATROL fie vara, fie iarna, fie arsita sau namol sau zapada de juma de metru.

 

Si apropos la ''carcotasi'' : am fost intr-un an la intrunirea de la Timisoara si era o caldura de nu puteai respira. Culmea, ca si atunci s-au gasit unii sa zica ca tot organizatorii au fost de vina. Mereti maaaaa.... cat vedeti cu ochii din cap (despre carcotasi era vorba).

 

Hotarat lucru, de la orice intrunire Road Patrol ma voi stradui sa nu lipsesc veci !!!

Da, asa e! normal ca sint unii care merg la intrunire ca la cinema si fac urit daca filmul n-a fost cum au vrut ei. Desi numarul de motociclisti s-a inzecit in ultimii 5 ani, spiritul vechilor intruniri este in agonie, ceea ce s-a vazut si la "Seth on Fire " unde NIMIC nu se putea reprosa organizarii. Chiar daca nu mai ajung peste tot din cauza raspunderilor muncii in care m-a pus iuda sa ma bag, alaturi de Silviu, Berchezii si mai stiu eu citiva, poate sa toarne si potopul biblic ca e EGAL. Si personal asi opta pentru intruniri mai restrinse, cu organizare minimala, asa cum s-a inceput cindva, dar unde sa se stringa bikeri, nu d-re. Secesiunea a devenit NECESARA!

 

-bikerii nu au nevoie de PENSIUNE daca este asigurat loc bun de pus corturi si se vind mici si bere

-bikerii nu au nevoie de dus cald daca exista un piriu cu ape curate in zona.

-si buzile ecologice sint in plus daca este o minimala padure, bikerii nu fac nazuri sa stea gug 3 minute pe zi intre boscheti

 

Fara sa jignesc si sa judec obiceiurile nimanui, pentru restul exista hoteluri, pensiuni, mall-uri mc-donalds-uri, etc. Asa dar d-lor cu obiceiuri potolite si "civilizate", intrunirile de bikeri nu sint "nashpa" si "mizerabile" decit pentru voi si nu cred ca este decent sa le calificati in consecinta ca atare si in mod public. E timpul vostru , sint banii vostri uitati-va inauntru inainte sa platiti si daca nu va place trageti singuri concluziile asupra a ceea ce aveti de facut. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa e! normal ca sint unii care merg la intrunire ca la cinema si fac urit daca filmul n-a fost cum au vrut ei. Desi numarul de motociclisti s-a inzecit in ultimii 5 ani, spiritul vechilor intruniri este in agonie, ceea ce s-a vazut si la "Seth on Fire " unde NIMIC nu se putea reprosa organizarii. Chiar daca nu mai ajung peste tot din cauza raspunderilor muncii in care m-a pus iuda sa ma bag, alaturi de Silviu, Berchezii si mai stiu eu citiva, poate sa toarne si potopul biblic ca e EGAL. Si personal asi opta pentru intruniri mai restrinse, cu organizare minimala, asa cum s-a inceput cindva, dar unde sa se stringa bikeri, nu d-re. Secesiunea a devenit NECESARA!

 

-bikerii nu au nevoie de PENSIUNE daca este asigurat loc bun de pus corturi si se vind mici si bere

-bikerii nu au nevoie de dus cald daca exista un piriu cu ape curate in zona.

-si buzile ecologice sint in plus daca este o minimala padure, bikerii nu fac nazuri sa stea gug 3 minute pe zi intre boscheti

 

Fara sa jignesc si sa judec obiceiurile nimanui, pentru restul exista hoteluri, pensiuni, mall-uri mc-donalds-uri, etc. Asa dar d-lor cu obiceiuri potolite si "civilizate", intrunirile de bikeri nu sint "nashpa" si "mizerabile" decit pentru voi si nu cred ca este decent sa le calificati in consecinta ca atare si in mod public. E timpul vostru , sint banii vostri uitati-va inauntru inainte sa platiti si daca nu va place trageti singuri concluziile asupra a ceea ce aveti de facut. ;)

 

 

:laugh:

 

like

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am mai ajuns anul asta tocmai din cauza ploii. am fost anul trecut si tot pe ploaie. am "gustat" odata ciorba asta si nu prea mi-a fost pofta sa o mai mananc si a doua oara.

locatia nu e rea daca e vreme buna dar daca ploua si se transforma totul in noroi... mai bine s-ar fi spus pe toate forumurile care este situatia din teren si s-ar fi amanat pentru cand permite vremea. inteleg foarte bine ca o astfel de adunare necesita ceva logistica si nu se poate schimba totul doar asa batand din palme dar totusi nici sa mergi pana in panzele albe nu cred ca are sens.

 

si mie mi se pare normal sa existe minime conditii. nu cred ca are nimeni pretentia la hotel de 5 stele dar totusi nici sa stai in cotet de porci nu cred ca e vre-o placere. pai strainezii cand organizeaza ceva sunt atenti la absolut toate detaliile iar daca se intampla sa nu aiba vre-o alee asfaltata atunci pun pietris si pe deasupra si rumegus ca sa nu te prafuiesti la picioare. vrem si noi sa fim ca in vest dar altfel ne complacem in mocirla noastra mioritica.

dupa parerea mea, daca nu se pot asigura conditii civilizate, atunci sa nu se organizeze nici o intalnire. eu as prefera sa se stranga mai multe cluburi si sa faca o singura intrunire dar aia sa iasa brici decat zece intalniri si toate de cacao.

 

si pentru cei care dau din fleanca fara sa gandeasca. dupa ce criterii separati voi "bikerii adevarati" de restul? mie nu mi se pare ca un motociclist e cineva cu stea in frunte. cred ca e suficient sa ai un comportament civilizat si atat. poate unii nu merg cu motocicleta pe ploaie, poate unii se plimba doar in weekend poate altii fac doar o tura in jurul casei. si? ceilalti care merg mai mult ar trebui sa rada de ei? eu nu cred asta. poate si ei sunt la fel de pasionati de motociclete chiar daca, din varii motive, nu pot merge atat de mult cu ele pe cat si-ar dori. cu atat mai putin e cazul sa pui eticheta unora doar ca nu au venit la o intalnire si si-au exprimat o opinie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar Galen, ai perfecta de dreptate! Selectia naturala lucreaza in orice domeniu si la orice nivel!

La urma urmei si ploaia este o mare sita, care cerne prin ochiurile sale haine, motociclistii.

Deasemenea sunt perfect de acord, ca niciunui motociclist, nu-i este draga ploaia, de unde si salutul nostru

ASFALT USCAT!

Dar o vorba mare zice asa: PENTRU MOTOCICLETA SI CALARIE NU ESTE VREME REA, DOAR ECHIPAMENT NEADECVAT!

la care eu i-mi permit sa adaug si putine nebunie!

Nu tot timplu v-a fi soare, uneori mai vin si ploi, cind ne-am cumparat motor am stiut ca, undeva, cindva o ploaie ne v-a

prinde, fie pe drum, fie cind tocmai am ajuns si cheful sta sa inceapa.

Unii dintre noi au inteles treaba asta si acestia au stiut sa se distreze; ceilalti inca se mai intreaba si acum pt ce oare

au mers ei pina in Timisoara? Ei bine la anul cu acestia sigur n-o sa ne mai intilnim, din pacate!

Spun din pacate, doar pentru faptul ca nu o sa se poata organiza un festival perfect, care sa multumeasca pe toata lumea,

la drept vorbind nimeni nu e perfect!

Repet,unii dintre noi sau mai si distrat, vizionati pozele urmatoare, va rog!

Cu respect, pt totii motociclistii, Petre!

Mesaj completat

...inca doua poze..

post-38709-1278527420_thumb.jpg

post-38709-1278527433_thumb.jpg

post-38709-1278527455_thumb.jpg

post-38709-1278527472_thumb.jpg

post-38709-1278527492_thumb.jpg

post-38709-1278527507_thumb.jpg

post-38709-1278528494_thumb.jpg

post-38709-1278528512_thumb.jpg

post-38709-1278528527_thumb.jpg

post-38709-1278528554_thumb.jpg

post-38709-1278528579_thumb.jpg

post-38709-1278528602_thumb.jpg

post-38709-1278528618_thumb.jpg

post-38709-1278528636_thumb.jpg

post-38709-1278528667_thumb.jpg

post-38709-1278528680_thumb.jpg

post-38709-1278528693_thumb.jpg

post-38709-1278528702_thumb.jpg

post-38709-1278528717_thumb.jpg

post-38709-1278528744_thumb.jpg

post-38709-1278528755_thumb.jpg

post-38709-1278528773_thumb.jpg

post-38709-1278528797_thumb.jpg

post-38709-1278528823_thumb.jpg

post-38709-1278528837_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu stiu altii cum sunt, ca nu am fost acolo sa-i, dar cand ma uit in poze nu vad niciumpic de nefericire :D

 

Vad numa oameni care se simt bine, foarte bine si cativa care se simt extraordinar ;)

 

Si, dupa parerea mea, nu exista motociclisti adevarati sau falsi. Doar ca unora le lipseste prea mult confortul, mai ales cel psihic. Si daca stati sa observati situatia, cei lipsiti de confortul psihic tanjesc mai mult dupa cel fizic.

 

Asfalt caldut, namol uscat si vant din pupa va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...