Sari la conținut

25 Iulie 2006 - Accident Dn1 - Prim Ministrul Tariceanu Implicat Cu Mo


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

inceputul topicului ok, sfarsitul de tot rahatul

 

insanatosire grabnica motociclistului

 

ceva ionformatii? a sarit de pe motor in momentul impactului? sau a ramas pe moto, nu de alta dar incep sa am incredere in cruisere

 

 

Pe simularea pe calculator ce am vazut-o pe pro arata ca a sarit inainte de impact,iar greutatea motorului... n-a facut decat sa ajute.Mare noroc a avut soferul ca a scapat teafar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 362
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am citit replica lui caragiale de pe celalalt forum si mi-a fost scarba sa-mi fac user numai pentru a raspunde la comentariile partial adevarate.

 

Daca este cineva care intra si are user, il rog frumos sa-i dea asta cu copy/paste:

 

"Noi, motociclistii, ne vom face ordine in propria ograda atunci cand pietonii care traverseaza neregulamentar sau scuipa sau arunca hartii pe jos isi vor face ordine in propria ograda... Ii cunoaste dl. caragiale pe toti? Este in stare sa-l ia pe fiecare in parte si sa-i explice cum sa se comporte civilizat si in ce fel actiunile unuia afecteaza imaginea intregii comunitati? Daca acest lucru este posibil, eu, una, promit ca opresc toti motociclistii pe care-i intalnesc si discut cu ei despre comportamentul decent la ghidon..."

 

Cu dedicatie de la Kali, posesoarea unei motopartzaitoare de 600 cmc si 83 de cp, care circula cu maximum 60km/h in localitate, pe doua roti, nu pe una. :cheers:

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit replica lui caragiale de pe celalalt forum si mi-a fost scarba sa-mi fac user numai pentru a raspunde la comentariile partial adevarate.

 

Daca este cineva care intra si are user, il rog frumos sa-i dea asta cu copy/paste:

 

"Noi, motociclistii, ne vom face ordine in propria ograda atunci cand pietonii care traverseaza neregulamentar sau scuipa sau arunca hartii pe jos isi vor face ordine in propria ograda... Ii cunoaste dl. caragiale pe toti? Este in stare sa-l ia pe fiecare in parte si sa-i explice cum sa se comporte civilizat si in ce fel actiunile unuia afecteaza imaginea intregii comunitati? Daca acest lucru este posibil, eu, una, promit ca opresc toti motociclistii pe care-i intalnesc si discut cu ei despre comportamentul decent la ghidon..."

 

Cu dedicatie de la Kali, posesoarea unei motopartzaitoare de 600 cmc si 83 de cp, care circula cu maximum 60km/h in localitate, pe doua roti, nu pe una. :D

 

 

Scurt si la obiect !! :cheers: :crack: :crack: :blbl: :lol: :burnout: :burnout: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit replica lui caragiale de pe celalalt forum si mi-a fost scarba sa-mi fac user numai pentru a raspunde la comentariile partial adevarate.

 

Daca este cineva care intra si are user, il rog frumos sa-i dea asta cu copy/paste:

 

"Noi, motociclistii, ne vom face ordine in propria ograda atunci cand pietonii care traverseaza neregulamentar sau scuipa sau arunca hartii pe jos isi vor face ordine in propria ograda... Ii cunoaste dl. caragiale pe toti? Este in stare sa-l ia pe fiecare in parte si sa-i explice cum sa se comporte civilizat si in ce fel actiunile unuia afecteaza imaginea intregii comunitati? Daca acest lucru este posibil, eu, una, promit ca opresc toti motociclistii pe care-i intalnesc si discut cu ei despre comportamentul decent la ghidon..."

 

Cu dedicatie de la Kali, posesoarea unei motopartzaitoare de 600 cmc si 83 de cp, care circula cu maximum 60km/h in localitate, pe doua roti, nu pe una. :cheers:

 

 

kali, incearca un suc de portocale si/sau lamaie inainte, apoi fa-ti un user acolo, e jale :D !! nu se implica in discutii multi (desi citesc) dar jalea e tot mai apriga. avem (desi nushtu care "noi", vad ca "unitate/comunitate" e hilar interpretat) nevoie de tine si altii ca tine, care au ceva de spus !

poate ca nu conteaza o batalie "pierduta", poate ca mircea badea nici nu citeste ... poate ca impresia/parerea celorlalti e ultima in lista prioritatilor voastre. dar respect nu castigi la loto, atitudinea amicala in trafic nu va fi a 8-a minune a lumii, impresiile impartasite prin emisiuni nu vor mirosii a trandafiri daca sunt elucubrate pe la popou .. da' de ofticat va ofticati ! ne ofticam ! motociclistii sunt ofticosi .. dar ignoranti .. oare ?? PLS !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa scriu pe topicul de pe antena 1 dar mi s-a facut scarba,nu ma pot cobora la nivelul celor de acolo.astia ar fi in stare sa dea peste noi doar pentru ca avem mai putine roti decat ei :cheers: Ce mai ii de scris,pei cei cu idei preconcepute nu ii poti convinge de nimic.Nu putem schimba parerea prostimii acestei tari,asta e.Mircea Badea e un frustrat(am vazut mai multe emusiuni) el are treaba cu toata lumea.Si unu mai prost se uita la emisune si ia de bun tot ce fice ala acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic asa.

conservele pe dreapta, viteza max....200 in curbe....(pt mobre)315km/h in linie dreapta, si o sa fie super tare frate! :cheers: aaa era sa uit, pe magheru e musai sa schimbi banda de 15 ori(crosetam ca bunica seara pe inserat) intre universitate si romana, iar daca o conserva nu te vede...direct curtea martziala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Englejii il incurajeaza :crack:

 

RESPECT TO THE ROMANIAN PM

28 July 2006

 

Big respect to the Prime Minister of Romania, who crashed his motorbike because he was going too fast to negotiate a corner - according the Bucharest Times story, posted below;

 

We say let's have more lairy leaders like this on two wheels. Get well soon Mr Tariceanu and please email this office if you require a ticket to the UK Motorcycle Show as our guest!

 

PM suffers minor bruises in traffic accident

 

Prime Minister Calin Popescu Tariceanu suffered an accident after crashing his motorbike into a car. The accident occurred when the prime minister failed to slow down going through a curve in the town of Corbeanca. The prime minister’s motorbike entered the lane of oncoming traffic and hit a car. The prime minister was not with a security entourage at the time of the accident.

 

Tariceanu did not sustain any injuries but was transported to Elias Hospital in Bucharest for observation. Government spokeswoman Oana Marinescu said that the PM suffered only minor injuries and bruises and that Tariceanu was feeling well. Health Minister Eugen Nicolaescu rushed to the hospital to check on the status of the prime minister

 

 

 

http://www.insidebikes.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciudat...tariceanu e fotomodel la baza...basescu marinel...amandoi curajosi si nebuni ...si totusi vor sa fie enduristi...pakat ca nu traim noi sa-l vedem pe tariceanu marinel si pe basescu fotomodel. DRUM USCAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Nu e bine sa fim prim ministru motorist. Daca noi luam o tranta, ne adunam de pe jos(sau nu), mergem la nenea pulitzaiul, ala ne face proces verbal, ne amendeaza ca de ce ne-am lovit singuri (poate ne ia si plasticul daca asa vrea muschii lui) si ne trimite acasa.

Pe Tariceanu il vaneaza toti boratzii de ziaristi, care vor sa-l cerceteze si in gaura unde nu e Luminita la capat, il cheama nu's ce parchet la audieri... Eu stiam ca nu a fost accident cu victima, cel putin nu cu alta victima decat propria persoana. Ce puii mei vor sa demonstreze? Ca justitia isi face treaba? Unde a fost justitia in cazul muierii lu' Paunescu? Sau cand Geoana a bulit un motorist? Sau in mii de alte cazuri... La noi se face justitie de parada, asa se pare. De mai mult nu sunt in stare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e bine sa fim prim ministru motorist. Daca noi luam o tranta, ne adunam de pe jos(sau nu), mergem la nenea pulitzaiul, ala ne face proces verbal, ne amendeaza ca de ce ne-am lovit singuri (poate ne ia si plasticul daca asa vrea muschii lui) si ne trimite acasa.

Pe Tariceanu il vaneaza toti boratzii de ziaristi, care vor sa-l cerceteze si in gaura unde nu e Luminita la capat, il cheama nu's ce parchet la audieri... Eu stiam ca nu a fost accident cu victima, cel putin nu cu alta victima decat propria persoana. Ce puii mei vor sa demonstreze? Ca justitia isi face treaba? Unde a fost justitia in cazul muierii lu' Paunescu? Sau cand Geoana a bulit un motorist? Sau in mii de alte cazuri... La noi se face justitie de parada, asa se pare. De mai mult nu sunt in stare.

 

Da, nici eu nu pricep ce treaba are parchetu'...Eu stiam ca aia se ocupa de dosare PENALE. Ce dreaq e penal intr-un accident de circulatie cu alcolemie 0%, fara decese s.a.m.d.?

Sau e vreo lege care spune ca orice eveniment neplacut, ca e contraventie, infractiune, accident sau bairam urmat mahmureala naspa in care e implicat un inalt demnitar trebuie instrumentata de parchet? Nu m-ar mira sa fie si asa o lege, ca in ultimul timp am remarcat ca exista niste legi pe care nu si le-ar fi imaginat nici dreaq...

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...