Sari la conținut

25 Iulie 2006 - Accident Dn1 - Prim Ministrul Tariceanu Implicat Cu Mo


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

... eu as opta sa nu se mearga la arc pentru CPT...doar pentru ca acolo se intilnesc motocilclistii...si atit..sa nu se bage nimeni in seama cu presa...sa vedem ce o sa faca atunci..ce o sa inventeze :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 362
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mateo45us, tare bine ar fi sa arati asta responsabilului de reportaj. Pentru ca tare cred ca se va intampla ca in partea a 2-a a postului lui AdrianB1.

Vrem naibii obiectivitate, nu show, sau exagerari (cand aud "bolizi de sute de cai putere" fac tensiune naibii)

PS: sau probabil chiar nu tine deloc de tine asta ... macar incearca.

 

Materialul contine fragmente din discutia de pe forum despre accident, plus imagini de aseara de la spital cand s-au dus cativa cu flori. Asta e tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce observ eu aici e ca unii dintre motociclisti prefera ca motociclismul sa ramana underground in RO :crack:.

Pai care-i prob ? vine Antena1 la ARC .. so what ? o sa puna niste intrebari la unii ... so what ?

 

Ce se intampla mi se pare perfect firesc... in momentul de fata Tariceanu in ochii omului de rand ( si is multi :blbl:) ) reprezinta motociclistii .. prin accidentul lui... si suntem bagati in seama... e vreo problema ? eu nu vad niciuna.

 

Ne putem folosi de ocazia asta sa facem ceva pt motociclism... sa ne organizam sa zicem ceva care sa aiba cat de cat impact... sau ne putem cacao pe noi la o bere acasa gandindu-ne ca vine presa sa ne VANEZE pt SUBIECTE TARI ... so waht ? .. bring it on ! :lol:) facem un subiect TARE care sa ne fie de folos !

 

Daca nu avem ce zice atunci o sa fie intradevar "BLA BLA" cum zicea si colegu' AdrianB1.

 

Asa ca mai lasati-o moale cu certurile si diversiunile .. consumati-va energia pe ceva CONSTRUCTIV ... ganditi-va la un mesaj pe care comunitatea moto ar trebui sa il transmita prin Antena 1...

 

Atitudine constructiva baieti... e o ocazie.. trebuie folosita... suntem "sub lupa".

 

Mesajul care ar trebui transmis dupa parerea mea e :

 

Ar trebui facut ceva pentru a creea o cultura a soferului roman pentru a OBSERVA si tine cont de motociclisti si de a le da tot atat spatiu ca si unei masini. Ceea ce i s-a intamplat lui Tariceanu se poate intampla oricarui motociclist in conditiile in care asfaltul prezinta surprize si drumul este putin cunoscut... din pacate domnul Tariceanu a avut nenorocul de un asfalt de proasta calitate care l-a facut sa derapeze.. astfel provocand accidentul cu masina Ford care venea din contrasens. Accidentul putea fi prevenit probabil printr-o viteza de deplasare inferioara.. adaptate conditiilor drumului de proasta calitate.

 

Si am enuntat frumos si diplomatic 2 din chestiile care ne dor. Dupa care raspundem la intrebarile lor. Care e problema ? Eu NU vreau sa ma vad la TV ... dar daca pot sa bag asta in cap sau macar sa sugerez la soferul de rand ... nu vrea sa pierd ocazia !... Eu am povestit cu nustiucati soferi de masina si i-am educat personal pe toti sa aiba grija de motociclisti.

 

E f usor sa te lasi atins de ce a zis un oarecare mircea badea :crack: .. si sa te afunzi in scaunul tau si sa injuri de acolo .. dar nu vei rezolva niciodata nimic. Ca sa faci ceva .. trebuie sa iesi in fata si sa zici care e problema si sa propui solutii. :burnout:

 

Asa ca hai nu va mai bosumflati atat.. n-o sa va forteze nimeni sa faceti nimic ce nu vreti daca veniti diseara la ARC. Asa uniti suntem noi ? ca de vine unu cu o camera se imprastie trupa :cheers: ?

 

@carlo270 - daca chiar ai o parere si vrei sa o susti HAI LA ARC .. si zi in fata camerei de luat vederi despre tipul cu AFrica Twin-ul .. cum a murit din cauza altui sofer, si daca tot zici asta .. mai ia niste informatii despre accidentele petrecute in ultima sapt si enumera-le pe toate in fata camerei de luat vederi mentionand cu ce a gresit masina si/sau motociclistul... sa isi formeze spectatorul o parere .. ca nu e chiar asa romantic mersu cu moto si daca Tariceanu a avut norocu sa iasa aproape nevatamat .. cei mai multi dintre noi nu se mai ridica dupa un astfel de accident.

 

Faptul ca va varsati veninul si suparare pe forum si creeand certuri cu alti forumisti nu va rezolva niciodata problemele reale ale motociclistului roman .. :D :crack: :burnout:

 

Ma rog.. asta-i ultimul meu post pe threadul asta ca deja ma oboseste. Eu merg diseara la arc, mergeam oricum iar faptul ca a avut Tariceanu accident, vine Antena 1 sau SRI sau SPP sau Draku ( care btw sper ca vine :hug:) ) n-are nici o importanta decisiva asupra faptului ca ma duc sau nu ... merg sa imi vad prietenii [punct]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea nu e sa se faca un reportaj pentru CPT (care ca om ma lasa rece :cheers: )

 

ci sa fie folosita aceasta ocazie pt a face reclama pozitiva comunitatii. :D

 

260 Replies 1.500 Views :burnout:

Editat de crazvy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah ca accidentul i se putea intimpla oricui e clar si e bine sa cascam ochii mari si sa nu mai tragem ca imbecilii de acceleratie.

Ce vad eu aici ma acreste profund.....Ce le-o placea unora sa faca tot posibilul sa apara pe sticla alaturi de niste comentarii imbecile nu inteleg.

Iar mersul la poarta spitalului sa il plinga pe moliceanu mi se pare iar un k k t fara margini.

Fratii mei, mor motociclisti in fiecare zi si trec neobservati si daca se string 1 2 prieteni la poarta spitalului.Iar pentru marele prim molatec, se string de zici ca sint la priveghi doar doar or fi bagati in seama.

Ati stat careva sa se gindeasca dincolo de faptul ca e motociclist si mare bastan in APIA (aia care va baga taxa pe rable) ce a facut omul asta concret pt tara?

S-a tinut de ciolan intr-un moment in care binele romanilor trebuia sa fie mai presus de ambitii personale.

 

Pentru mine tariceanu e un motociclist care a incalcat legea, a intrat pe contrasens si a lovit o masina.

Daca pentru voi e marele mesia motociclist al tarii pt care va duceti si frecati poarta spitalului, e dreptul vostru pt ca e o tara asa zis libera. Dar sa nu va fie cu suparare daca imi vine sa vomit de toata faza.

:cheers: :D :burnout: :burnout: :crack: :crack: :crack: :blbl: :lol: :hug: ;) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parere proprie si personala...desi..i'm with you, folks...too much attention to this..Acum va/ne pica pe Mircea Badea... :cheers: Pe care il sincer detest..dar de ca va dati atata peste caaaaaaaaaap? Oricum nu se schimba nimic, si deja forumul asta sufera de o manie a persecutiei ceva de speriat...Voi va luati motoare ca sa va iubeasca Mircea Badea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragul meu... EU NU SUNT MOTOCICLIST, SUNT CETATEAN ROMAN in varsta de 30+ ani casatorit si cu salar de 500 si apoi proprietar de motocicleta... si in calitate de cetatean roman nu retrag nimic din tot ce am spus si cel care a decis sa sterga postul nu a procedat corect. E opinia prea multor oameni din tara asta ca sa nu conteze.

Si apropo de clasificare... cine zice cunoaste!!! precis ne-am intalnit intr-un staul la o gura de iarba. Pacat ca nu-ti amintesti. Daca ne intalnim vreodata o sa imi amintesc eu.

Ms

 

Asa? Pai cetatene, ai gresit forumu. Aici esti off topic. Te pup!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseară nu ne-am dus la spital ca să apărem pe sticlă, ci pentru acel gest făcut în sprijinul unui motociclist accidentat, indiferent din vina cui. Cum s-au mai făcut gesturi la defilarea pentru Alex sau la operația lui Motobrand. Azi la Arc nu are rost să vin pentru că nu mai are legătură cu accidentul. Vorba lui Kali: misiune îndeplinită, o seară bună.

 

PS. Kali, în pantaloni scurți Âşi cu părul portocaliu nu e ținută indecentă. Doar lejeră Âşi nu e nimic rău în asta.

 

PPS. Antena ce o să facă la Arc, o să desfacă firul în patru despre cum se produc accidentele moto? Mergeți la locul accidentului Âşi vedeți starea carosabilului (nisip, gropi), intervievați doi instructori moto care să explice că mersul pe motocicletă e mult mai dificil (Âşi mai riscant) decât pe patru roți Âşi cere mai multă experiență. Băgați Âşi o analiză scurtă că totuÂşi mersul cu motocicleta prin oraÂş este mai economic, mai puțin poluant (se arde de 3-4 ori mai puțin carburant) Âşi nu produce ambuteiaje sau uzura Âşoselelor Âşi se poate practica aproape 8 luni pe an fără disconfort serios Âşi cu economie serioasă de timp. ÂŞi că mersul la servici al oamenilor respectabili nu trebuie confundat cu puÂştii teribiliÂşti care se plimbă noaptea cu viteză mare sau fac concursuri ilegale, situație ce există Âşi pentru maÂşini.

 

ÂŞi o să aibe un efect mai bun decât un reportaj de genul:

 

<cadru pe un Harley>

- Aceasta este o motociletă de tipul celei conduse de premierul Tăriceanu aseară când a avut accidentul la corbeanca. După cum se vede, are două roți, 500 CP Âşi culoare lucioasă, făcută să alunece bine în accidente.

<cadrul se mut[ pe figurile câtorva motocicliÂşti cu părul mai lung sau mai neraÂşi>

Cu astfel de motociclete rockerii sataniÂşti terorizează populația României Âşi Poliția nu poate ține sub control fenomenul. De la începutul anului Âşi până acum motocicliÂştii au cauzat peste 150 de accidente în care Âşi-au pierdut viața peste 30 de Âşoferi inocenți de maÂşini care circulau regulamentar făcând stânga fără să se asigure peste linia continuă.

<cadrul se mută pe parcul Herăstrău>

În fiecare miercuri seară grupuri de motocicliÂşti se adună la această intrare în Parcul Herăstrău din capitală, unde fac demonstrații de mers pe o roată Âşi ars cauciucuri, în timp ce beau alcool sau se droghează.

 

bla ... bla ... bla ... fără sens încă un minut, ca să umple jurnalul de la ora 20.

 

 

Zi-mi si mie daca cumva a fost vreo adunare pt vreun motociclist care doar s-a accidentat din vina proprie.

Daca dai exemplu mitingul pt Alexx esti varza pt ca nu are loc comparatia.SE ACCIDENTEAZA ATITIA SI DIN VINA LOR SI DIN VINA ALTORA SI NU E PLINA STRADA DE MITINGURI.AFARA DOAR DACA E VORBA DE MARELE PRIM MINISTRU.

Pentru ce v-ati adunat?

CA SA FACETI IMPRESIE :cheers:

Daca as avea masina zilele urmatoare as merge cu ea si nu cu motorul ca sa nu ma asocieze lumea cu o ceata de lingai.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, dacă ne iubeÂşti tu e mai mult decât suficient. :cheers:

 

 

Io am declarat public ca-l iubesc pe Ranga... :burnout:

 

Saracu' om...de Tariceanu zic...mi-a zis cineva de la serv ca cica i-au luat permisu'..

A fost o saptamaan trista pentru noi, cei nascuti pe 1 ianuarie...El face accident pe DN1, eu intru in singuru' boschet din poligon... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi mergem la arc pentru alte motive!!!

 

nu-mi aduc aminte sa te fi vazut pe acolo :cheers:

 

Ce zic io si ce raspunzi tu...Era vorba de faptul ca presa se da de ceasu' mortii ca a trantit-o Tariceanu de asfalt sau ca a trecut intr-o zi pe la Arc sa-si mai castige ceva capital electoral, dar de exemplu stiri ca avem un pilot la o cursa din motomondialu' de viteza-canch.

Ziceam sa nu ne ducem de data asta ca sa priceapa presa ca nu ne baga in seama doar cand vor ei si au nevoie de cateva cadre cu motoare si motociclisti.

 

Cat despre partea a doua, vin pe la Arc in fiecare miercuri, dar din pacate pe jos, ca Iju' meu e pe butuci de 10 luni. Asa ca data viitoare casca ochii, ca spre deosebire de tine am si poza la profil.

 

Respect. Speedy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah ca accidentul i se putea intimpla oricui e clar si e bine sa cascam ochii mari si sa nu mai tragem ca imbecilii de acceleratie.

:cheers: :D :burnout: :burnout: :crack: :crack: :crack: :blbl: :lol: :hug: ;) :)

 

Accidentul asta nu se putea intampla oricui pentru ca nu toti tragem ca imbecilii de acceleratie. Unii din noi, mai smecheri, o rasucim. Accidentul asta ti se mai putea intampla doar tie.

Editat de shuperman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca totul a fost decat un test pt. concurenta :D ChrashTest Ford vs Harley sa vada care iese mai sifonat sau daca sare Airbag-ul la Ford :cheers:

Oricum fate bine tataie Tariceanu :burnout: poate din acest soc va reanaliza situatia taxelor si impozitelor :burnout:

Editat de Rinno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU TOTI TRAGEM CA IMBECILII DE ACCELERATIE, UNII DIN NOI O RASUCIM CA SMECHERII

 

 

Observ ca esti jmekerasul jmekerasilor si daca mai continui in ritmul asta s-ar putea sa iti umple baietii frigiderul cu carne.

Editat de Gath
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observ ca ma ameninti, ceea ce spune mult despre caracterul tau.

 

 

Am descris o posibilitate nicidecum vreo amenintare.

Inclin sa cred ca ori esti vreun puber care se da cocos ori vreo sopirla care da din coate doar doar o da pe gusa vreunul ceva....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se cearta nimeni.

Doar ca omul e ca nuka in perete pe aici si are gura mare :D

 

 

Bai...nuka e bine si in perete si oriunde, nu va luati de nuka!!!...Anyway...Good luck, dar sunteti pe pustii...de la ce s-a plecat si la ce s-a ajuns... Ce naiba mai caut eu pe topicul asta? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la cca 15 minute de la accident in zona .

Cand am vazut motocicleta lovita m-am dat imediat jos din masina si am incercat sa aflu ce s-a intamplat cu cel ce era la ghidon .

Curios este ca atunci cand am intrebat un politist ce s-a intamplat el mi-a raspuns ca mondeo a taiat curba :cheers: ; dupa cum erau pozitionate masina + moto era clar ca era invers ; am intrebat daca stiu ce e cu motociclistul daca e ok si mi-au zis ca l-a luat salvarea . Dupa ce am ajuns acasa am vazut la TV ca era vorba de Tariceanu .

Unde s-a intamplat accidentul nu erau gropi de ocolit , nisip doar pe acostament - drumul il fac de cel putin 3 ori pe saptamana cu moto din dotare .

Ii doresc insanatosire grabnica .

Ioan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...