Sari la conținut

Grupul EN500 &OUTSIDERS


Satana
 Share

Postări Recomandate

Bai, mi-e dor de voi!

 

Cand ne vedem si noi sa mai povestim? Poate mergem acolo unde vroia Eugen, la Academia de Mici. :laugh:

Deci, confirmati ziua, sambata sau duminica, ora pe care o vreti voi si eventual locul, daca nu vreti la mici.

Sper sa ne strangem cu totii, ca de mult nu am fost in varianta completa...

Accidentul lui Raducu (cu un VFR800) mi-a deschis parca ochii si asa-mi pare rau ca nu avem posibilitatea sa petrecem mai mult timp cu cei dragi... :hug:

 

Intre timp, uitati dracusorii aia doi de Alex si Mihai ce uneltesc impotriva mea:

 

mihairstoicescu: voi mai mergeti la istanbul anul asta?

Pacurar Dorin: mda

Pacurar Dorin: am merge

Pacurar Dorin: daca fac rost de 1000 euroi

Pacurar Dorin: sanse ar fi totusi

mihairstoicescu: da cam asa ar fi pt 2 persoane

mihairstoicescu: mergeti si voi cu un sg motor ca sa fie mai ieftin

Pacurar Dorin: pfff

Pacurar Dorin: cred ca glumesti

mihairstoicescu: si eu vroiam la stalingrad anul asta dar cred ca ma limitez la un turul romaniei

mihairstoicescu: de ce sa glumesc

Pacurar Dorin: pai cine sa mearga pasager?

Pacurar Dorin: io?

mihairstoicescu: piticul

Pacurar Dorin: pffffff

Pacurar Dorin: vrei sa ma injure de mama??

mihairstoicescu: lol

Pacurar Dorin: nu merge pasager nici s-o tai cu lama

Pacurar Dorin: zice

mihairstoicescu: pai bre sa te invat eu?

Pacurar Dorin: "pai io la ce mi-am mai luat motor?"

mihairstoicescu: cu o zi inainte sa plecati ii strici ceva la daraboanta

Pacurar Dorin: vaaai

mihairstoicescu: si gata

mihairstoicescu: sa nu ma spui

Pacurar Dorin: pai da

Pacurar Dorin: dar tot tre sa-i pregatesc si motoru ei

Pacurar Dorin: de drum

Pacurar Dorin: ca nah

Pacurar Dorin: ce sa-i zic

Pacurar Dorin: "nu-ti mai schimba uleiul ca nu trebe"

mihairstoicescu: pai banii aia tot ii bagi pana la urma

Pacurar Dorin: si farul lasa-l asa

Pacurar Dorin: rupt

Pacurar Dorin: nu pot face dinastea mah

Mihai Robert Stoicescu: ca daca doamne feri si-ar da seama

Pacurar Dorin: ar fi exxxtrem de naspa

 

 

monstruoasa coalitie....

in ceea ce priveste intalnirea de weekend,hm...haideti macar pe la padina sau bolboci(cca 300 km dus-intors);campare la prici(30 lei) sau cort...nu ne costa mai mult de 100-150 lei de persoana(gaz inclus, masa);plecare sambata ne intoarcem duminica.sincer,abia astept weekendurile sa evadez din bucuresti

@ alex,filozofu:ma alatur cu placere, fie intr-un tur de romanie fie istambul(tura low budget,cort),comunicati din timp insa(cca 2 sapt inainte)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@ alex,filozofu:ma alatur cu placere, fie intr-un tur de romanie fie istambul(tura low budget,cort),comunicati din timp insa(cca 2 sapt inainte)

Sunt o uituca...

Multe detalii nu pot sa dau acum, ca-s la munci, dar cand ajung acasa, o sa postez si harta.

 

In jurul zilei de 27 iulie vom pleca spre Cluj, pe traseul Transalpina si retur pe Transfagarasan. Daca vrea cineva sa ne insoteasca, il asteptam. :D

 

Harta este urmatoarea link .

Plecarea va fi cel mai probabil pe 27, dar inca nu stim sigur, depinde daca mai vrea cineva sa vina, daca ne pregatim si noi cum trebe pana atunci, diverse. Vom pleca de dimineata ca sa ajungem in Turda pe seara. Probail o sa luam si fetita cu noi si va fi destul de obosita, nu vreau sa ne mai prinda si noaptea prea mult pe drum, mai ales la munte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am planuit turul tarii undeva pe la jumatatea lui august, cam 10-12 zile de mers prin tara, la cort, costuri minime; mai vin 2 motociclisti din Turda deocamdata; ar mai fi o iesire pe la jumatatea lui iulie undeva in balta brailei la peste, tot la cort, asa vreo 3-4 zile; ma batea gandul si la stalingrad, 5000 km dus-intors, dar numai daca gasesc bani si macar un partener de drum; tot cort, buget minim; p.s. in ucraina si rusia e benzina la jumate, alexule poa' sa vina si piticu' pe motorisca aia a lui, iesiti la juma cu benzina; in loc de istanbul mergeti la sevastopol :moto: :moto:

Editat de Filosofull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am planuit turul tarii undeva pe la jumatatea lui august, cam 10-12 zile de mers prin tara, la cort, costuri minime; :moto: :moto:

 

Nenea filozofule, nu vrei sa faci o pregatire wknd-ul asta pt marea epopee de la jumatatea lui august? Ma gandeam sa dam o fuga wknd-ul asta la Gura Humorului, daca vremea tine cu noi. Plecarea de vineri, asa mai de dimineata, ce zici? Haiducie totala :rolleyes:

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea filozofule, nu vrei sa faci o pregatire wknd-ul asta pt marea epopee de la jumatatea lui august? Ma gandeam sa dam o fuga wknd-ul asta la Gura Humorului, daca vremea tine cu noi. Plecarea de vineri, asa mai de dimineata, ce zici? Haiducie totala :rolleyes:

 

Nu poci, am o treaba sambata; mai e si ploaia asta afurisita; te sun cand am timp sa ne vedem pt. pozele alea, dar nu azi, tot din motive de ploaie, deja sunt fleasca, am avut treaba prin oras;

 

 

 

Bai sambata am treaba dupa 17.30 ce programati voi aici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci ramane pe sambata! :friends:

Tre' sa va cinstesc pentru ca am fost la examen pentru permis, si am luat sala. Sper sa iau si traseul.

 

Ora, nu stiu, spuneti voi cum puteti, ca eu si Alex nu prea avem preferinte.

Eugen, vrei sa merem la Academia de mici? :wink: Avem unde parca motoarele, si e si destul aer liber.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Data trecuta am fost la Heaven & Hell, pe strada Occident.

Cred ca a fost frumos, cel putin eu ma duceam p-acolo de mai mult timp.

 

Daca vreti, putem merge acolo. Si mai tragem niste poze la zidul ala mazgalit. :laugh:

 

Si apropo, propun ora 13.00, ca sa-l prindem si pe Mihai in poza. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, am sa fiu acolo(heaven/hell). app. va bagati la un drum spre iepuresti(gratar scurt, suc, povesti, iarba verde), asta daca nu ploo? ca vreau sa duc motocicleta luciei sa o las in garaj la iepuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci la 13.00, la Heaven & Hell.

 

Pai ploua bre, n-auzi ce zice lumea pe la stiri, si pe site-uri?

Vine si Lucia? :rolleyes:

 

Si P.S. (ca sa nu mai zica unii ca suntem exclusivisti :P ): e binevenit oricine vrea sa ne cunoasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi te asteptam!

Apropo, ti-am vazut motoru' parcat ieri in fata la Centrul Regina Maria de pe Clucerului, pe langa Piccolo Mondo. :P

Lucrezi acolo?

 

Frumos, frumos, frumos!

Din pacate, Radu nu a mai ajuns, dar il asteptam la urmatoarea intalnire. :D

Printre noi a fost si un motociclist biciclist, care a vrut neaparat sa bea si a venit fara agregat. :drink:

 

Eugen a venit cu o idee pentru emblema noastra de grup, si dupa ce termin cu examenul auto, o sa ma apuc sa fac o schita pe foaie sa vedeti si in varianta mai mare cum ar fi.

 

Puoze:

(L-am prins in poza si pe calaretul invizibil care nu apare niciodata in poze, a.k.a. Eugen :ph34r: )

 

post-48785-0-19998400-1309645152_thumb.jpg post-48785-0-11750000-1309645178_thumb.jpg post-48785-0-94101000-1309645187_thumb.jpg post-48785-0-52255800-1309645206_thumb.jpg post-48785-0-15912200-1309645222_thumb.jpg post-48785-0-57472300-1309645227_thumb.jpg post-48785-0-62927200-1309645241_thumb.jpg post-48785-0-49091900-1309645254_thumb.jpg post-48785-0-56809400-1309645260_thumb.jpg post-48785-0-18781800-1309645274_thumb.jpg post-48785-0-38183800-1309645279_thumb.jpg post-48785-0-88596600-1309645304_thumb.jpg

 

Verssatu-le, nu te mai uita la poze, si hai si tu sa ne mai vedem!

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, mi-e dor de voi!

 

Cand ne vedem si noi sa mai povestim? Poate mergem acolo unde vroia Eugen, la Academia de Mici. :laugh:

Deci, confirmati ziua, sambata sau duminica, ora pe care o vreti voi si eventual locul, daca nu vreti la mici.

Sper sa ne strangem cu totii, ca de mult nu am fost in varianta completa...

Accidentul lui Raducu (cu un VFR800) mi-a deschis parca ochii si asa-mi pare rau ca nu avem posibilitatea sa petrecem mai mult timp cu cei dragi... :hug:

 

Intre timp, uitati dracusorii aia doi de Alex si Mihai ce uneltesc impotriva mea:

 

mihairstoicescu: voi mai mergeti la istanbul anul asta?

Pacurar Dorin: mda

Pacurar Dorin: am merge

Pacurar Dorin: daca fac rost de 1000 euroi

Pacurar Dorin: sanse ar fi totusi

mihairstoicescu: da cam asa ar fi pt 2 persoane

mihairstoicescu: mergeti si voi cu un sg motor ca sa fie mai ieftin

Pacurar Dorin: pfff

Pacurar Dorin: cred ca glumesti

mihairstoicescu: si eu vroiam la stalingrad anul asta dar cred ca ma limitez la un turul romaniei

mihairstoicescu: de ce sa glumesc

Pacurar Dorin: pai cine sa mearga pasager?

Pacurar Dorin: io?

mihairstoicescu: piticul

Pacurar Dorin: pffffff

Pacurar Dorin: vrei sa ma injure de mama??

mihairstoicescu: lol

Pacurar Dorin: nu merge pasager nici s-o tai cu lama

Pacurar Dorin: zice

mihairstoicescu: pai bre sa te invat eu?

Pacurar Dorin: "pai io la ce mi-am mai luat motor?"

mihairstoicescu: cu o zi inainte sa plecati ii strici ceva la daraboanta

Pacurar Dorin: vaaai

mihairstoicescu: si gata

mihairstoicescu: sa nu ma spui

Pacurar Dorin: pai da

Pacurar Dorin: dar tot tre sa-i pregatesc si motoru ei

Pacurar Dorin: de drum

Pacurar Dorin: ca nah

Pacurar Dorin: ce sa-i zic

Pacurar Dorin: "nu-ti mai schimba uleiul ca nu trebe"

mihairstoicescu: pai banii aia tot ii bagi pana la urma

Pacurar Dorin: si farul lasa-l asa

Pacurar Dorin: rupt

Pacurar Dorin: nu pot face dinastea mah

Mihai Robert Stoicescu: ca daca doamne feri si-ar da seama

Pacurar Dorin: ar fi exxxtrem de naspa

Ce lucratura marsava... :lol:

Mai Bulane, ai inceput sa te faci barbat (creste burtica), sau mi se pare mie... :scratch:

Cred ca de la :cheers: ti se trage... Sau poate ca gateste bine Beatrice...

Multa bafta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He he he, Bulaaan!

Ce sa fac si eu, mai o flotare, mai un abdomen, mai aduc o bere :))

E buna viata de cuplu, mai ales cand ai ultimul cuvant " bine draga!".

Pana una alta, noi ne baraim motoarele prin Bucurestiu' asta, avem cateva planuri de escapade pentru luna asta si luna viitoare dar momentan le-am pus la "pastrare". Sper sa reusim sa facem macar un tur prin tara (Transalpina-Transfagarasan), daca Istanbulul e prea departe iar Sevastopolul este o propunere mult prea indrazneata.

Numai bine, Bulan!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da!!! :D

Cand ati stabilit? Ca Alex lucreaza cam toata saptamana pana la 23.00...

 

Mai Bulane, ai inceput sa te faci barbat (creste burtica), sau mi se pare mie... :scratch:

Cred ca de la :cheers: ti se trage... Sau poate ca gateste bine Beatrice...

Traiul bun, ce face din om... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci cand facem gratarul ala in padure la Caldarusani? Duminica ar fi ok?

 

M-am uitat pe prognoza meteo si pe un site zicea ca o sa fie canicula iar pe altul ca o sa fie vreme buna. As trage concluzia ca o sa fie frumos, asa ca sigur e rost de plimbare.

Acum cu codrii Vlasiei/ Caldarusanca nu stiu ce sa zic...am fost de prea multe ori la asa ceva incat acum nu ma prea atrage ideea de "gratar la iarba verde". La asta mai plusez si faptul ca nu poti linge nicio bere linistit, iar grataru cu Cola mi se pare cel putin neinteresant...

O fi si varsta de vina (am imbatranit!), vreau sa fac lucrurile altfel decat pana acum si ma enerveaza sa ma tot inscriu in obiceiurile vechi.

Asa ca as propune sa facem ceva util si placut in acelasi timp, daca se poate evident. Hai sa gasim o utilitate la o astfel de iesire, sa ne putem deosebi de manelistii care ies la gratar la fel ca si noi cu exceptia ca o fac cu "conservele".

Propunerea ar fi sa mergem la "iarba verde" si sa incercam sa strangem gunoaiele de pe acolo (muncim duminica!)sau alte chestii de genul asta.

Ia ziceti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunerea ar fi sa mergem la "iarba verde" si sa incercam sa strangem gunoaiele de pe acolo (muncim duminica!)sau alte chestii de genul asta.

Eu nu! :nono:

Pe langa faptul ca-s o leidi, nu strang gunoiele altora, mai exact, gunoaiele cocalarilor.

 

Si parca erai total impotriva muncitului duminica. E bine de stiut ca te-ai razgandit, ca acum vine weekend-ul si tre' sa scoatem covoarele afara. :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine la 5 sunt la terasa la Eugen sa desfacem rezervorul ala; care are timp si chef ne vedem acolo; alex, vino tata cu propuneri concrete, eventual si ceva de 2 zile la cort ca sa bem si bere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am adus aminte tocmai astazi...

Eu nu pot iesi prea departe, si nu cred ca pot veni la plimbarica. :(

Tre' sa reduc cheltuielile cat pot, ca luna asta tre' sa dau banii pentru facultate, si avem de mers si pana la Cluj, plus ca mi-am luat si niste coburi, si as vrea sa o operez si pe Lady... Deci cu banii sunt cam pe minus.

 

DAR... Daca nu plecati pe nicaieri, vreau sa ne vedem sambata sau duminica pentru ca trebuie sa "ud" noul permis, si cu B-ul pe el. :friends:

Asadar, daca vreti sa ne vedem undeva la o terasa (poate tot acolo ca data trecuta), va astept sa-mi ziceti cand si eventual, unde doriti. :hug:

 

Ok, deci a ramas pe duminica la 15.30, la terasa Piranha .

Va asteptam! :bounce:

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...