Sari la conținut

Suzuki Vx 800


OLY
 Share

Postări Recomandate

Cristi, de cand un biker ca tine isi bate capul cu aspecte legale? Just do it! Sau da-mi atasul contra unei sume modice :D si niste ocheti de la prieteni, ca de bucata de-aia de fier de treci ochetul prin ea am facut deja rost :) totul e o chestiune de tiiiiiiiiimp de-acuma.



Salut, eu am crashbar de inox.Asa:


Vai ce mi-am dorit si eu crashbar de-ala... daca aveam, numa' pe circuit eram :D

Editat de dezamagitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sile, m-am cumintit de ceva timp cand e vorba de d-astea nefacute :rusinica: desi ma mai mananca din cand in cand... :D

Atasu' nu-l dau ca e a lu' Iju' care ar trebui sa sufere un transplant de motor (XS400, ovcorz).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai ceva infestatie cu XS? Ca prea ai multe

Pai, mai am 2 motoare de XS, sa fie acolo. Probabil e ceva genetic... :huh: "A life full of X". :D

 

are cineva o trusa de scule originala pt Vx?

La un motor vechi de aproape do'oj' de ani rar mai gasesti trusa originala care oricum nu contine prea multe. In lacasul de sub sa poti baga linistit vreo 2 truse de tubulare, varsate.

Editat de Dkw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, mai am 2 motoare de XS, sa fie acolo. Probabil e ceva genetic... :huh: "A life full of X". :D

 

La un motor vechi de aproape do'oj' de ani rar mai gasesti trusa originala care oricum nu contine prea multe. In lacasul de sub sa poti baga linistit vreo 2 truse de tubulare, varsate.

Nu intra mai bine o cutie-doua de bere ? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu intra mai bine o cutie-doua de bere ? ;)

Acu', depinde de preferinte, eu prefer berea. :alcy:

In viitorul foarte apropiat vor avea loc si 4 cutii, prietenii stiu de ce. :D

Editat de Dkw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa radeti dar eu am trusa de scule originala :)

Din pacate nu este completa pentru ca mai am doar cheia de bujii, o tubulara ciudata pentru axul rotii (cred), o surubelnita cu 2 capete si-0 cheie de 14-17 parca.

NU stiu ce continea exact trusa originala dar cel putin pe primele 3 repere bag mana-n foc! Si toate astea-s bagate intr-un mic sacultet ce se inchide prost cu o capsa si se poate intampla ca aici /index.php?/topic/59176-pe-transfagarasan/?hl=burlaco (ultimele 2 poze din primul post)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit mai demult despre patania ta, bine ca a fost doar atat.

Legat de scule, eu car dupa mine o trusa d-asta http://www.proxxontools.ro/proxxon-23080-trusa-1-4-pentru-ingineri.aspx si un cleste "suedez", d-ala de instalator, le car sa fie in caz de necaz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu Mo(R)tul am avut o experienta neplacuta si evit sa-l folosesc, in VX am pus Bel Ray 10W40, dar pe viitor o sa folosesc Cepsa.



Vai ce mi-am dorit si eu crashbar de-ala... daca aveam, numa' pe circuit eram :D

Na ca mi-am amintit, Sile. Iete-l pa crashbaru' de cine-i facut, cand era el mic. :D http://www.moto24.co.uk/hepco-becker-crash-bar-suzuki-vx-800.html. Na de te da pe circuit acu'! :laugh:

Cel din poza de mai sus are ceva upgrade.

Editat de Dkw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si inca o data, sa fie de bine la cine l-o lua, sa se bucure de el macar cat m-am bucurat eu:

 

VX800, stare foarte buna, pret redus pana la 15 februarie 1299 euro, cu diverse acareturi la el (suport bagaje givi wingrack, parbriz givi touring, tankbag, etc)

 

http://bikeshop.ro/handler.php?act=view&src=db&tip=am&ID=551108

 

dupa 15 februarie revine la pretul initial de 1499.



EDIT: negociabil :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

@luk77: merge fara griji

 

@restu' lumii, dati de veste la prieteni!

 

Doamnelor si domnilor,

Am placerea sa va prezint deosebitul SUZUKI VX800 ! Aceasta motocicleta extraordinara, care combina eleganta unui cruiser veritabil cu postura agresiva a unui naked pur-sange poate fi a dumneavoastra pentru DOAR 1299 EURO!!!

Oferta este valabila pana pe data de 15 februarie, in limita stocului disponibil.

Pentru poze si descriere sumara dati click pe linkul de mai jos.

http://bikeshop.ro/h...ip=am&ID=551108

Programarile pentru vizionare si test-ride se fac la numarul 0724993638, zilnic, intre orele 06:00 si 20:30.

Grabiti-va! Oferta este valabila DOAR pana la 15 februarie, iar stocul este limitat (1 bucati)!

Surprinde-ti iubita de Valentine's Day!!! Cumpara-ti un Suzuki VX800 si fii motociclist! Motociclistii fac mai mult secs decat ceilalti participanti la trafic!

Bate-ti iubitul la cap sa-ti ia o MOTOCICLETA de Valentine's Day! You don't want a RING! Tot ce-ti doresti este un semeRING! De ce nu mai multe? In stare buna! Care sa nu permita scurgerea uleiului! Exact cum sunt semeringurile de pe Suzuki VX800!


In cazul in care nu vi s-a parut, oferta este cat se poate de serioasa!

PS: Se poate conduce cu A2, de la 20 de ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru spate poti lua linistit de aici:

 

http://www.heidenau.ro/cauciucuri-heidenau/406-strada/k68

 

Eu il am de vreo 7-8000 de km si sunt multumit de el. Pret bun, durabilitate buna, aderenta ok. Acum vad ca este 445 de lei. Nu stiu dca gasesti ceva mai ieftin si sa fie nou.

Pentru fata, uite aici o super oferta:

http://moto-gear.ro/anvelopa-moto-lasertec-fata-11080-18-58v-tl-produs-123374.html

Nu stiu ce-i cu el de este asa ieftin dar cred ca merita fiecare banut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

YAYYYYY!!!!!!!!!!!!! NU METZ LASERTEC!!!! NUNUNUNUNU!!!!

 

Si gratis de ti-l da, invoca un motiv sa-l refuzi...

 

Am avut mizeria aia pe 2 motociclete. Si am regretat aproape fiecare chilometru. Pe ploaie patineaza ca un bob si se consuma foarte repede :(

Da 300 de lei pe un k36 de la heidenau. O fi el cu camera, dar e foarte foarte bun. Am avut pe fata cam 50.000 de km si n-am avut nicio neplacere pe niciun fel de vreme si drum.

Editat de dezamagitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si io am avut lasertec pe fata. Asa am luat mobra prin 2006, venita de la nemti!

Mie nu mi s-a parut asa groaznic. Acum am un Avon, luat de nou, pe care nu prea l-as recomanda nimanui. Aluneca in draci pe uscat! Metzeler-ul Lasertec era mai bun ca Avon-ul asta la franarea pe uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...