Sari la conținut

Maine! Unde?


Marius '95
 Share

Postări Recomandate

Vreau sa ies la o plimbare si n-am cu cine / nu stiu unde. Am fost cam peste tot.

Dati-mi idei. Sau si mai bine, veniti la o plimbare!

Barca ai? Ca eu nu am decat motocicleta si scuter si nici unul din cele doua nu plutesc prea bine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As iesi si eu cu nevasta. Idei?

Bacurile sunt fie blocate fie cu probleme (si spre Bulgaria si spre Dobrogea). E posibil ca apa Dunarii sa depaseasca digul si sa inunde partea romaneasca a granitei in Giurgiu maine. De pe la Buzau incolo inspre Moldova ploua cu galeata si sunt niste drumuri stricate sau inundate pe ici pe colo, si la fel sta treaba si prin secuime. La Zimnicea sau Turnu-Magurele e zona cam inundabila, asa ca nu se stie. Asa ca raman ca alternative viabile Targoviste sau Pitesti, sau Slatina via Pitesti. In Slatina mancarea e fie oribila fie foarte scumpa, in Pitesti nu prea ma pricep, asa ca e rezonabil sa mergem sa mancam mancare traditionala romaneasca (pizza) in Targoviste. Dar am mai fost odata anul asta in Targoviste. Asa ca aveti alte idei unde nu-mi ajunge apa la scarite?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa ies la o plimbare si n-am cu cine / nu stiu unde. Am fost cam peste tot.

Dati-mi idei. Sau si mai bine, veniti la o plimbare!

cetatea poienari ai vizitat-o? ;)

 

valea doftanei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cetatea poienari ai vizitat-o? ;)

 

valea doftanei?

Asta e o idee buna. Am inteles ca ai de mers cativa km pe jos si de urcat peste 1000 de trepte de undeva aproape de barajul Vidraru. Eu unul as merge acolo duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi plecam spre Pitesti dimineata si daca este vreme frumoasa mergem spre Poenari, daca ploua, mancam ceva prin oras si ne intoarcem.

Cand? Sambata sau duminica? Si pe autostrada sau pe drum normal?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecam maine (Sambata) dimineata la ora 09.30 din Piata Romana.

O sa mergem pe drumul vechi, nu ne grabim. Ne vom intoarce in aceeasi zi.

Daca mai este cineva amator 0745133096.

 

Daca ploua dimineata, o sa amanam intrucat nu avem costumatie decat pentru ploaie usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Barca ai? Ca eu nu am decat motocicleta si scuter si nici unul din cele doua nu plutesc prea bine ;)

 

Inchiriez io caiac dublu prijon ;) preturi de criza cu tva nou... pai asa e si cota apelor, mai mare ca de obicei.

Editat de b374
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Poenari nu merg. "Cetatea" nu merita nici taxa de vizitare, ca sa nu mai zic de urcusul f. f. obositor pana la ea.

 

Mi-ar place sa vad Dunarea umflata. Are cineva chef de o tura de 2 zile pe la Moldova Noua?

 

Vad ca s-a stabilit deja un punct de plecare: Piata Romana. Ne vedem acolo.

Editat de Marius '95
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e o idee buna. Am inteles ca ai de mers cativa km pe jos si de urcat peste 1000 de trepte de undeva aproape de barajul Vidraru. Eu unul as merge acolo duminica.

De la sosea la trepte sunt cam 30-40 de metri, nicidecum km. Iar treptele sunt 1480. Sa ascundeti camerele foto cand ajungeti sus, la ghid, ca va cere bani pt fotografii. Le scoateti mai incolo.

 

Drumul dintre Poenari si Vidraru este foarte spart, mergeti incet. Drum bun si...uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...