Sari la conținut

International Enduro Festival Transilvania, a doua editie


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

are cineva loc pe remorca sau in duba de o mobra? Facem 50-50 cu benzina, macar atat sa fac...

 

Din Orastie vreau sa plec dar daca nu se poate chiar de acolo pot sa aduc motocicleta in Alba, Sebes...

daca te ajuta, te iau eu cu placere de undeva de dupa cluj. problema e ca eu sunt nevoit sa plec spre cluj sambata seara, pentru ca duminica dimineata trebuie sa fiu la servici :baldy: si ar trebui sa gasesti pe altcineva sa te aduca duminica inapoi.

 

stie cineva ce se face mai exact vineri, si pe la ce ora ar trebui sa ajungem acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Enduro la Baia Mare in data 17-18-19 septembrie 2010

 

Categorii A , B ,prolog + 2 zile enduro

.....va asteptam si pe la noi binenteles dupa ce vom fii prezenti la voi prima data..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prezent!!!!!! Din pacate nu am cum sa imi aduc si eu furia albastra :-(

 

Apropo de tuica aduc eu ceva ce e kerosen!

 

Si eu care credeam ca te vad si pe tine pe motor... Pacat ca nu poti veni cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu care credeam ca te vad si pe tine pe motor... Pacat ca nu poti veni cu el.

Tactica mea e urmatoarea: tuica e super buna si tare. Atat de tare incat cineva o sa imi dea o tura cu motocicleta pentru o gura de tuica... si uite asa, pana la ciuc point ajung!

 

Serios mi-ar fi placut sa ajung si eu pe motocicleta dar nu am cu ce sa o duc si remorca mai are nevoie de niste acte sa merg cu ea fara sa ma ia politia, si nu merita riscul.

 

Ne vedem acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e prea tarziu dar poate mai vine cineva maine... pe praid iti recomand, e super bun.

Mesaj completat

Foarte reusit IEFT-ul de anul acesta! Zona este un exceptionala, pensiunile foarte curate si preturi decente peste tot. Pacat ca multi vorbesc doar limba lui Marko Bela. Din pacate nu am reusit sa imi aduc motocicleta dar m-am dat si eu putin cu un trial pe traseu: foarte bine marcat si multa piatra pe el, foarte placut pentru un rider tehnic.

 

Singurul lucru care nu a fost frumos la IEFT a fost ploaia de duminica care a cam stricat planurile, dar asta e, vremea nu o poti comanda.

 

Felicitari Patrick&Co pentru organizare si multumesc pentru un weekend super-frumos!

 

post-47247-1283099882_thumb.jpgpost-47247-1283099895_thumb.jpgpost-47247-1283099907_thumb.jpgpost-47247-1283099914_thumb.jpg

post-47247-1283099922_thumb.jpgpost-47247-1283099932_thumb.jpgpost-47247-1283099940_thumb.jpgpost-47247-1283099947_thumb.jpg

post-47247-1283099955_thumb.jpgpost-47247-1283099964_thumb.jpgpost-47247-1283099990_thumb.jpgpost-47247-1283100005_thumb.jpg

post-47247-1283100028_thumb.jpgpost-47247-1283100053_thumb.jpgpost-47247-1283100069_thumb.jpgpost-47247-1283100090_thumb.jpg

post-47247-1283100109_thumb.jpgpost-47247-1283100119_thumb.jpgpost-47247-1283100125_thumb.jpgpost-47247-1283100132_thumb.jpg

post-47247-1283100138_thumb.jpgpost-47247-1283100144_thumb.jpg

 

Daca vrea cineva toate pozele sa imi dea un email(vezi profil) sau PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost prima editie la care am participat si vreau sa spun ca a fost de exceptie. Distractie, endureala, atmosfera super. Un traseu cat se poate de original... nu stiu daca mai gasesti altundeva asa ceva. Una peste alta a iesit un week-end reusit.

Felicitari pt organizatori si munca depusa de ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am simtit excelent, ca de fiecare data.

Atmosfera de exceptie, prieteni vechi si noi (salutari aradenilor!), trasee si zona excelenta pentru enduro.

 

Sambata am avut o revelatie - pentru mine, cel mai important om din enduro-ul romanesc e Tibi baci de la Oradea, care la 54 de ani a facut traseul fara mare efort -> imi da speranta ca peste 17 ani as putea sa mai merg si eu cu motorul prin padure. RESPECT MAXIM!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos eveniment, zona foarte frumoasa pentru enduro, pacat de ploaia de duminica. multumesc organizatorilor pentru un traseu foarte placut, solicitant si cursiv. pentru mine este cel mai pietros traseu pe care l-am intalnit pana acum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@soso: care pietre .. eu nu am vazut nici o piatra. :-)

 

A fost super. cam greu totusi pentru castraveti ...

Mai ales urcarea pe paraias mi s-a parut f grea, adevarul e ca eram si cam obosit.

 

am filmat ceva cu camera de pe casca .. o sa incerc sa o editez putin si o sa postez link-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din discutiile ulterioare cu Patrick am aflat si explicatia, e fost festivalul de extrem enduro , nu de enduro, deci vorbim de castraveti la extrem. daca nu ma insel, cred ca jumatate din participanti nu au trecut de prima urcare, sau au trecut ajutati. asta insa a fost tot spiritul evenimentului si totul a fost ok. chiar comentam cu alti participanti ca paraul cu plecarea din drumul de masina a fost ok, dar pentru ca apa spala tot pamantul de pe pietre si aveai aderenta buna.

am filmat si eu undeva la niste busteni inainte de ciucpoint, urmeaza si link, scuzati de pe acum calitatea, am folosit un aparat foto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

he he he

a fost si editia a 2-a

ajunsi de joi seara am "bagat" vineri" pe circuitul mare apoi o parte din baieti pe circuitul mic iar dupamiaza tura prin munti unde am rausit intr-un final sa ramanem 12 (din cauza prafului ne-am ratacit) dar am ajuns la baza ok

 

sambata pe acelsi traseu in mare ca anu trecut unul foarte greu fizic dar frumos in final daca ajungi cu bine la "finish"

 

 

acum o mica recomandare pentru patrick

la anu sa aveti in regulament pentru cei care vin cu muzica sa se inchida la orele 1-2 (nu 3-4 aici ma refer la cei din locul de campare care au venit cu echipament de discoteca) iar cei care se cred buni la karaoke sa se duca la evenimente "specializate" nu sa zbiere la locul de campare nu stiu de cantec

 

 

 

asteptam editia a3-a :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum o mica recomandare pentru patrick

la anu sa aveti in regulament pentru cei care vin cu muzica sa se inchida la orele 1-2 (nu 3-4 aici ma refer la cei din locul de campare care au venit cu echipament de discoteca) iar cei care se cred buni la karaoke sa se duca la evenimente "specializate" nu sa zbiere la locul de campare nu stiu de cantec

 

FOARTE CORECT!

Sau sa organizeze un loc special de campare pentru astia mai nervosi, undeva la 1 km.

Eu de-aia m-am pus mai departe de campare, mai in drum .... stiam de anul trecut ce-o sa se intample.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite si un concurent cu imaginatie :P

locatia superba, pacat ca nu era mai curata baltoca din fata cabanei. inteleg totusi ca pe slovaci nu i-a deranjat de loc joi lucru asta

@ionut73...tu te-ai pus mai aproape de carciuma mah, sa nu te doara palmele de la atata mers pe jos dupa ce ai fost la karaoke cu baietii...si acum uite cum faci pe mironosita

post-58-1283175678_thumb.jpg

post-58-1283175692_thumb.jpg

post-58-1283175701_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ionut73...tu te-ai pus mai aproape de carciuma mah, sa nu te doara palmele de la atata mers pe jos dupa ce ai fost la karaoke cu baietii...si acum uite cum faci pe mironosita

 

1. eram aproape la fel de bine aprovizionat ca si barul de la cabana (intreaba-i pe prietenii tai de tzuica de pitesti sau de licoarea magica Salvator)

2. karaoke au bagat ... fetele

3. am niste doape de urechi din silicon care isi fac destul de bine treaba

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3. am niste doape de urechi din silicon care isi fac destul de bine treaba

:P

oropax--rules..folosesc si eu cu succes fiindca sunt alergic la sforaitul altora..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...