Sari la conținut

Atentie Mare La Tampitii Din Bucuresti


miramax
 Share

Postări Recomandate

Va salut pe toti si va urez sa aveti pe viitor parte de o Romanie numai cu motoristi.Puteti sa nu imi intelegeti urarea, dar am facut-o pentru ca sunt extrem de multi automobilisti care pur si simplu nu vor sa inteleaga ca existam ,sau mai simplu nu ne mai vor.

 

Miercuri seara, intrunire la arc ( evident am ocolit-o din cauza ca nu eram imbracat adecvat...luasem fata de la munca si era obosita), trebuia doar sa trec pe langa arc pe linia lui 41 in drum spre casa.Cum de acolo si pana acasa am ceva de mers si cativa nervi de intins, am ales sa merg incet si cu bagare de seama.La unul din semafoare eram al treilea vehicul pe banda 1.Verde la semafor, cei de pe banda 2 dorm, cei din fata mea pleaca, deci plec si eu usor...dupa intersectie semnalizez si ma incadrez pe banda 2.Vad pe cel din fata mea ca semnalizeaza si el si se baga brusc, franez si ma retrag, la care cel din fata=o solenta rosie= se retrage usor si ma lasa sa ajung in dreptul lui.De mentionat ca in dreptul meu in stanga este bordura cu damburi ce delimiteaza linia de tramvai de benzile de mers.Omul cu solenza se uita fix la mine (30-35 ani) si cand ajung in dreptul portierei lui, cum avansam incet, incepe sa tipe la mine "pe dreapta bai,pe dreapta!!" si in acelasi timp a tras stanga de volan sa ma bage pe linia de tramvai.M-a lipit de bordura si am franat brusc.A intrat pe banda a doua, din spate mai veneau 2 motociclisti, am accelerat pana pe partea dreapta a lui,acum eram pe banda intai, negru de nervi , si am tipat cat am putut de tare la el "ce faci fu**ti mortii matii si ********* ma omori in gatu matii de cacao cu ochi " si inca ceva interzis spiritual la care ma las putin in urma sa trec mai cu gazu-n blana si trec fix pe langa el cu palma in oglinda cat am putut eu de incet de nervi.Mare mi-a fost mare surprinderea cand nici unul din masina nu a avut nimic de comentat si cand am observat ca oglinda se mai tinea numai in 2 fire :cheers: .Ce e drept nu am avut timp sa ma bucur ca imi luasem viteza cam tare si a trebuit sa o mentin inca vreo 2 semafoare.......ups!

Sincer imi parea rau pt el , dar asta e viata.

 

Nu mai era mult si ajungeam si acasa ,dar norocul meu extrem a facut ca in timp ce innaintam incet pe dreapta unui lung sir de masini......off.....asta e grea.....prima cazatura....cu tot cu fata...numai imbecili....unul dintr-o duba a deschis portiera si m-a lovit drept in oglinda, ca asta sa nu fie tot..eu aveam vreo 3km/h si din inertie am agatat portiera care s-a deschis si m-a trantit direct la pamant.(de mentionat ca nu puteam nici cum evita impactul deoarece aveam doar un metru intre bordura si masina si 20-25cm era nisip pe dreapta,iar portiera s-a deschis chiar cand am ajuns cu oglinda in dreptul ei...frana nu m-a ajutat prea mult) Cu nervii cat casa fara sa fi cazut cu totul de pamant mi-am scos casca si am urlat la ala cat m-au tinut plamanii , nu fara motiv ci din cauza ca omul pleca cu zambetul pe buze.....pana la urma imbecilitatea a fost lasata in pace deoarece daune nu au existat si sincer nu mai faceam fata altui prost pe ziua respectiva....data viitoare nu mai lovesc oglinzi si nici nu mai tip in public....ci pur si simplu calm aplic o veche metoda de pe vremea Dacilor ....va las pe voi sa ghiciti ce merita si ce vor primi urmatorii care imi pun viata in pericol, viata prietenei, si viata visului meu.............

 

Atentie la neatentie , Dobitocii traiesc mai mult ca noi pt ca nu au ocupatie!!!!!!!!!!!!!!!!1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca dupa ce il bati bine pe cel in cauza o perioada nu te mai enervezi.....

Si asta merge da sa fie vinovat majoritar :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca aveai doar 3 la ora :D

 

azi pe deneu aveam 90 shi o vita ( era barbat :cheers: da nu pot sa-i spun altfel) iese pe banda mea de pe margine la doar vro 20 de metri in fatza mea!! franez violent shi trec fara sa ma asigur ( nu am avut timp) pe linia de demarcatzie intre cele 2 bezi ca sa am loc!!! noroc ca nu venea nici o mashina pe banda a doua ca nu cred ca se sinchisea sa ma evite, deshi eram pe linia de demarcatzie :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia e ca pe drum, motive de nervi pot fi destule. Daca te enervezi din prima e nasol de tot in sensul ca nervii se vor acumula pana cand vei gresi la un moment dat, pentru ca nu o sa mai fii concentrat la drum. Cand vreau sa ma calmez sau cateodata chiar inainte de a pleca, imi repet in cap ca vreau sa ajung din punctul A in punctul B , in siguranta si lejer. Daca ma enervez, din proprie experienta am constatat ca riscul unei greseli sau neatentii creste enorm si nu mai devine deloc fun sa mergi asa, un car de draci. Din pacate unii parteneri de trafic tot mitocani raman asa ca daca va rastiti ( :cheers: ) la ei aduceti-va aminte sa va calmati dupa aia. Merita.

Sunt sigur, miramax ca in conditii normale, la 3 km/h nu prea are cum sa te surprinda o portiera deschisa. Daca da, sau daca de obicei umbli nervos, las-o mai moale cand e aglomeratie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nervos nu sunt de obicei, dar faza cu portiera o s-o intelegi doar dupa ce o patesti.sper ca totusi sa nu fie cazul..si poate aveam 5km/h....scuze de eroare , ce vroiam sa spun era ca mergeam f incet.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, faza ku enervatu am constatato si eu pe pielea mea, mia taiat unu calea si iam dat ture sal ajung din urma si sal intreb ce mai face masa si nevastasa si eram pe banda 1 iar cand ma uitam la el era o curba la stanga si la vreo 70km/k era sa musc bine din bordura si sa ma imprasti pe jos, deja ma vedeam facand plaja :burnout: , asa k incerc sa stau in banca mea si sa zic "Bine k am scapat si totu s-a terminat ku bine"

 

Atentie la oglinzi k io dau ku picioru :cheers: nu ku mana :burnout: , te ajung din urma si tio trag cum nu o sa te astepti mai bine.

 

Aveti grija de voi, bafta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasoala zi... Bine ca ai scapat intreg.

 

 

 

 

Salut, faza ku enervatu am constatato si eu pe pielea mea, mia taiat unu calea si iam dat ture sal ajung din urma si sal intreb ce mai face masa si nevastasa si eram pe banda 1 iar cand ma uitam la el era o curba la stanga si la vreo 70km/k era sa musc bine din bordura si sa ma imprasti pe jos, deja ma vedeam facand plaja :cheers: , asa k incerc sa stau in banca mea si sa zic "Bine k am scapat si totu s-a terminat ku bine"

 

 

Niciodata sa nu urmaresti un conservar ca sa te razbuni. Riscul pur si simplu este mult prea mare. Nu merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca ai procedat bine.

 

Si eu cand ma enervez imi vine sa il scot pe "x" din masina si sa ii car multi pumni in fata. Dar ma linistesc repede ca daca are martori si imi vede numarul (deobicei in intersectii se gasesc martori) intru la penal dintr-o prostie.

 

Asa ii rup o oglinda. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multi mor pentru ca nu au o a doua sansa de razbunare, daca ar sti toti de frica ar fi mai usor pentru noi, nu zic ca ar trebui sa batem in stanga si in dreapta, dar macar sa le atragem atentia ca urmatorul motociclist poate nu va fi la fel de "intelegator".

 

Sanatate ca-i mai buna decat toate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, daca rupi o oglinda, soferul nu isi va aminti niciodata ca manifestarea asta e provocata de faptul ca in urma cu 10 secunde era sa te omoare. In capul lui va crede ca motociclistii sunt vandali, teribilisti, iresponsabilisi ca rup oglinzi "din principiu".

Singurul efect este ca oglinda il va durea cel putin cateva zeci de lei :cheers: .

La fel crede si cand iti rupe mecla cu portiera (am patit-o si eu): tot tu esti vinovat.

 

Eu nu-i bag in seama, incerc sa nu-i privesc sa nu interpreteze drept provocare si nu raspund la provocari. De fiecare data, pana acum, am reusit sa raman calm. N-am ajuns inca in asa hal de nervos incat sa le rup urechile (lor sau conservelor). "Iarta-i, Doamne, ca nu stiu ce fac!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura smecherie ar fi sa fim si noi gabori sa le luam permisu :cheers:, sau sa sunam o cunostinta care sa ii ia permisu, k mai toata lumea are asa ceva.Sai lasam someri, nu stiu trebuie gasita o idee cum sai facem si pe ceilalti participanti la trafic atenti.

 

Bafta sa ajungeti sanatosi acolo unde vreti voi si motoarele voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti si va urez sa aveti pe viitor parte de o Romanie numai cu motoristi.Puteti sa nu imi intelegeti urarea, dar am facut-o pentru ca sunt extrem de multi automobilisti care pur si simplu nu vor sa inteleaga ca existam ,sau mai simplu nu ne mai vor.

 

Miercuri seara, intrunire la arc ( evident am ocolit-o din cauza ca nu eram imbracat adecvat...luasem fata de la munca si era obosita), trebuia doar sa trec pe langa arc pe linia lui 41 in drum spre casa.Cum de acolo si pana acasa am ceva de mers si cativa nervi de intins, am ales sa merg incet si cu bagare de seama.La unul din semafoare eram al treilea vehicul pe banda 1.Verde la semafor, cei de pe banda 2 dorm, cei din fata mea pleaca, deci plec si eu usor...dupa intersectie semnalizez si ma incadrez pe banda 2.Vad pe cel din fata mea ca semnalizeaza si el si se baga brusc, franez si ma retrag, la care cel din fata=o solenta rosie= se retrage usor si ma lasa sa ajung in dreptul lui.De mentionat ca in dreptul meu in stanga este bordura cu damburi ce delimiteaza linia de tramvai de benzile de mers.Omul cu solenza se uita fix la mine (30-35 ani) si cand ajung in dreptul portierei lui, cum avansam incet, incepe sa tipe la mine "pe dreapta bai,pe dreapta!!" si in acelasi timp a tras stanga de volan sa ma bage pe linia de tramvai.M-a lipit de bordura si am franat brusc.A intrat pe banda a doua, din spate mai veneau 2 motociclisti, am accelerat pana pe partea dreapta a lui,acum eram pe banda intai, negru de nervi , si am tipat cat am putut de tare la el "ce faci fu**ti mortii matii si ********* ma omori in gatu matii de cacao cu ochi " si inca ceva interzis spiritual la care ma las putin in urma sa trec mai cu gazu-n blana si trec fix pe langa el cu palma in oglinda cat am putut eu de incet de nervi.Mare mi-a fost mare surprinderea cand nici unul din masina nu a avut nimic de comentat si cand am observat ca oglinda se mai tinea numai in 2 fire :cheers: .Ce e drept nu am avut timp sa ma bucur ca imi luasem viteza cam tare si a trebuit sa o mentin inca vreo 2 semafoare.......ups!

Sincer imi parea rau pt el , dar asta e viata.

 

Nu mai era mult si ajungeam si acasa ,dar norocul meu extrem a facut ca in timp ce innaintam incet pe dreapta unui lung sir de masini......off.....asta e grea.....prima cazatura....cu tot cu fata...numai imbecili....unul dintr-o duba a deschis portiera si m-a lovit drept in oglinda, ca asta sa nu fie tot..eu aveam vreo 3km/h si din inertie am agatat portiera care s-a deschis si m-a trantit direct la pamant.(de mentionat ca nu puteam nici cum evita impactul deoarece aveam doar un metru intre bordura si masina si 20-25cm era nisip pe dreapta,iar portiera s-a deschis chiar cand am ajuns cu oglinda in dreptul ei...frana nu m-a ajutat prea mult) Cu nervii cat casa fara sa fi cazut cu totul de pamant mi-am scos casca si am urlat la ala cat m-au tinut plamanii , nu fara motiv ci din cauza ca omul pleca cu zambetul pe buze.....pana la urma imbecilitatea a fost lasata in pace deoarece daune nu au existat si sincer nu mai faceam fata altui prost pe ziua respectiva....data viitoare nu mai lovesc oglinzi si nici nu mai tip in public....ci pur si simplu calm aplic o veche metoda de pe vremea Dacilor ....va las pe voi sa ghiciti ce merita si ce vor primi urmatorii care imi pun viata in pericol, viata prietenei, si viata visului meu.............

 

Atentie la neatentie , Dobitocii traiesc mai mult ca noi pt ca nu au ocupatie!!!!!!!!!!!!!!!!1

 

Cumva prima faza a inceput la semaforul de la agronomie? Iar palma in oglida undeva la jumate intre agronomie shi Cashin? Daca da, cei doi din spate eram eu shi Strumfuadi... shi am vazut toata faza. Daca nu, am vazut o faza similara :burnout:

 

Am mers dupa dobitoc (a facut stangala Cashin), nu ne-am luat de el da' l'am stresat nitzel, adik am mers in spatele lui o bucata buna de drum, chiar daca mergea incet, sa se simta nitzel urmarit... il vedeam cu ochii cat cepele in oglinzi :D :burnout: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi erati sigur , fratiorii mei.Va multumesc si sper sa nu va fi creat probleme.Va multumesc pentru suport.Dator o bere!Si-o merita numai pentru pericolul in care ne-a pus si mai mult eram cu fata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...