Sari la conținut

FREE BIKERS WEEK 3 *** 12 - 15 AUG. 2010


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

Mariana, de cand pleci scumpa? sa stiu daca sa mai imi pun speranta in fasolea de la tine ;)

 

 

post-11187-1280344158_thumb.jpg

 

Hop si HARTA , acuma chiar va descurcati , e simplu .

Dupa ce faci virajul spre Nandru , mergeti NUMAI INAINTE , aveti 9 km de asfalt si 600 metri de drum de tara , si veti vedea locatia pe stanga drumului.

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sarmisegetuza, dar nu cea de langa Hateg inspre Caransebes, stiu ca mai e una pe langa Orastie, stie cineva cum ajung acolo? starea drumului nu conteaza ca am Transplant :P

Multumesc :)

Am gasit: din Orastie fac stanga spre Orastioara de Sus, apoi Costesti si ajung la Sarmizecetusa Regia :)

Wee, abia astept :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care mai sunt interesati de excursii la diverse obiective turistice din zona va pot propune urmatoarele:

 

* Castelul Huniazilor (Matei Corvin) din Hunedoara si Cetetea Devei

* Biserica din Densus - biserica de piatra, una dintre cele mai vechi din tara

* Costesti - SARMISEGETUZA REGIA situri arheologice cu asezari dacice

* Rezervatia de Zimbri de la Hateg

* Parcul Dendrologic Simeria, al doilea ca suprafata din Europa, unde se pot vedea o mare varietate de plante, arbori si arbusti adusi de pe intreg mapamondul

* Muzeul Aurului din Brad

Editat de shackalu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut au inceput restaurarea la Castelul Corvinilor

Cine vrea sa il vada in stadiul de castel medieval trebuie sa mearga acum, dupa restaurare in 2-3 ani va arata ca nou si parerea mea e ca nu va mai avea acelasi farmec chiar daca se pastreaza arhitectura si detaliile

post-56527-1280408832_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut au inceput restaurarea la Castelul Corvinilor

 

Credema pe cuvant , stau in Hunedoara .........RESTAURAREA CASTELULUI a inceput acum 15 ani , si dupa mine mai dureaza inca atat cel putin , doar traim in Romania . ( da se vezi cati si-au facut alte ,, Castele '' pe banii de restaurare )

 

DAR sa lasam topikul pt FESTIVALUL MOTO , care este in plina pregatire . VA ASTEPTAM !!!

 

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care mai sunt interesati de excursii la diverse obiective turistice din zona va pot propune urmatoarele:

 

* Castelul Huniazilor (Matei Corvin) din Hunedoara si Cetetea Devei

* Biserica din Densus - biserica de piatra, una dintre cele mai vechi din tara

* Costesti - SARMISEGETUZA REGIA situri arheologice cu asezari dacice

* Rezervatia de Zimbri de la Hateg

* Parcul Dendrologic Simeria, al doilea ca suprafata din Europa, unde se pot vedea o mare varietate de plante, arbori si arbusti adusi de pe intreg mapamondul

* Muzeul Aurului din Brad

 

 

:) :)

Iui la zimbri si eu vreau

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca rezolv cumva sa vin de vineri as face sambata o plimbare si pe la Cincis si la Sarmisegetuza, dar nu cea de langa Hateg inspre Caransebes, stiu ca mai e una pe langa Orastie, stie cineva cum ajung acolo? starea drumului nu conteaza ca am Transplant :)

Multumesc :)

oricum e foarte bun drumul si de la hunedoara la cincis si spre orastie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Achime, sa chemati tot jandarmii aia la poarta :) stie Yedutz de ce :)

 

Voi sa fiti prezenti , ca Petrica Show ( Jandarmul ) :D , sigur va fi la poarta ca si anul trecut .

 

SA radem si sa ne simtim bine !!!

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dabia astept, eu cred ca joi seara, cel tarziu vineri dimineata o taiem spre locatie.... ;)

Mesaj completat

imi cer scuze ca sa postat de mai multe ori dar a mers greu site-ul..pfff...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-11187-1280344158_thumb.jpg

 

Hop si HARTA , acuma chiar va descurcati , e simplu .

Dupa ce faci virajul spre Nandru , mergeti NUMAI INAINTE , aveti 9 km de asfalt si 600 metri de drum de tara , si veti vedea locatia pe stanga drumului.

 

RESPECT

 

pot ajunge cu micutza mea ninja(636).... drumul e ok?

 

Daca drumul este ok, am sa-mi scurtez un pic concediu(in perioada aia sunt la mare) si am sa va vizitez, chiar daca distanta este cam mare si luni incep munca :P

 

;)

Editat de sadixkid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot ajunge cu micutza mea ninja(636).... drumul e ok?

 

Daca drumul este ok, am sa-mi scurtez un pic concediu(in perioada aia sunt la mare) si am sa va vizitez, chiar daca distanta este cam mare si luni incep munca :)

 

;)

 

Ai doar 600m de drum pietruit, in rest doar asfalt bun. Daca vii de la mare o sa ai si intrare gratuita, pt. ca te incadrezi la categoria celor care beneficiaza de intrare gratuita pentru ca vin de la distanta mai mare de 450km. :D Te asteptam :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper din tot sufletul sa reusesc sa imi repar Hondita pana la intalnire sa putem sa venim si noi, am fost si anul trecut a fost foarte frumos, ne-a placut enorm, am petrecut alaturi de Nick Lombardia dar si anul asta o sa fie in sufletele noastre. Respesc , faceti o treaba buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot ajunge cu micutza mea ninja(636).... drumul e ok?

 

Daca drumul este ok, am sa-mi scurtez un pic concediu(in perioada aia sunt la mare) si am sa va vizitez, chiar daca distanta este cam mare si luni incep munca :P

 

;)

Dupa cum zice si colegul meu , mai sus , vei avea INTRAREA GRATUITA , pt ca veniti de la distanta de peste 450 km , totul este sa aduceti o dovada ca veniti de la mare ( EX : aduceti un ziar de la mare , sau poze cu data pe ele . )

 

Va asteptam cu drag , sa luati parte la Festivalul organizat de noi .................... !!!

Drum bun , si fara ploaie .

 

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CAZANELE DE FASOLE CU CIOLAN SUNT PREGATITE !!!

 

post-11187-1281303131_thumb.jpg

 

post-11187-1281303138.jpg

 

post-11187-1281303144_thumb.jpg

 

SI niste poze de amuzament de la editiile trecute :

 

post-11187-1281303203_thumb.jpg

 

post-11187-1281303232_thumb.jpg

 

 

VA ASTEPTAM CU DRAG !!!

 

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vine 'don Berchez il sfatuiesc sa isi ia o undita cu el, ca si noi avem peste, nu numai ungurii de la Kisujszallas (mi-a luat 2 saptamani sa invat sa scriu denumirea localitatii :crack: )

 

deci...daca ma puneti sa vin cu unditza de pomana,cer despagubiri morale.....ce fel de pesti sint,sa stiu cu ce momeala sa vin :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci...daca ma puneti sa vin cu unditza de pomana,cer despagubiri morale.....ce fel de pesti sint,sa stiu cu ce momeala sa vin :baldy:

 

 

Pestisori mici , ,,rasa'' nu o stiu ca nu sunt pescar . Cam ce creste in apa curgatoare , micuti , cred ca mreana , habar nu am .

Dar si anul trecut s-au prins cativa pestisori ., destul de frumusei .

 

Vi si te convingi !!! , despagubiri morale ...........in portii de fasole si pahare de tuicomicina !!!

 

VA ASTEPTAM CU DRAG

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa sapaturi prin arhive , am gasit dovada cu pestisorul de la Nandru - Hunedoara

 

post-40918-1281390300_thumb.jpg

 

A.M.R. -- 3 zile !

 

;) :baldy: :blbl: :D

Editat de free
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...