Sari la conținut

Asa Va Place?


florinelu636
 Share

Postări Recomandate

florinelu ai dreptate si noi purtam o parte din vina ca am luato mai repede...dar stii prea bine ca nu a existat intentie asa ca ne ierti...stiu eu cate vad pe suza fff curand sumzaind pe meleagurile adiacente..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu am cautat vinovati in jurul meu, nici pe tovarasii care mergeau destul de repede si care erau departe, pt ca la o adica drumul e mai important decat destinatia, nu pe conservarul care statea in curu meu ca la filmari si care m-a fortat sa merg mai repede decat as fi dorit eu, nici pe prietena mea ca care nu m-a batut cand m-am intors cu picioru belit, nici pe mama sau pe tata care nu au aflat inca (ca nu stau cu ei :) ), nici pe Mihai de la Hi-Q, care a fost in a 15-a masina care a oprit sa dea o fasa si un pansament, nici pe gasca de motoristi de BV,

 

 

:crack: :crack: :crack: :D :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unii inca nu inteleg ca a purta sau nu protectii este o decizie personala care nu trebuie sub nici-o forma aprobata/dezavuata. Nimeni nu are dreptul de a judeca. Nu cei din jur stabilesc pretzul vietzii cuiva. Este alegerea lor. End of story.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unii inca nu inteleg ca a purta sau nu protectii este o decizie personala care nu trebuie sub nici-o forma aprobata/dezavuata. Nimeni nu are dreptul de a judeca. Nu cei din jur stabilesc pretzul vietzii cuiva. Este alegerea lor. End of story.

 

 

Mai frate ce simplu ar fi sa fie asa... Fiecare pe pielea lui. Dar cand din cauza ca mergi in shortz si in tricou pierzi controlul si mai omori pe cineva? Plus ca dai si un exemplu PROST, chiar foarte prost, asta cum mai e?

 

Cel mai usor este sa zici ca fiecare face ce vrea. Da ok fiecare face ce vrea, dar asta nu insemna ca cei cu capul pe umeri trebuie sa fie de acord. normal ca o sa va dezaprobe lumea, dar ce importanta are. Voi sunteti meseriasi, va doare la basca de fraierii ailalti. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am impresia ca termeni gen "libertate de opinie, expresie","unicitate", "individualism" iti sunt total straini. Pune problema invers, daca unul cu protectii full da peste cineva si-l omoara, e un exemplu bun? Ceva de genul "l-a omorat pe ala, dar macar a avut super-protectii". Mai subtzire cu ipocrizia.... cat despre partea cu exemplul prost, daca esti suficient de idiot sa te iei dupa x sau y fara sa analizezi ce-i bine pentru TINE, poate ca o si meritzi... nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai frate ce simplu ar fi sa fie asa... Fiecare pe pielea lui. Dar cand din cauza ca mergi in shortz si in tricou pierzi controlul si mai omori pe cineva? Plus ca dai si un exemplu PROST, chiar foarte prost, asta cum mai e?

 

Cel mai usor este sa zici ca fiecare face ce vrea. Da ok fiecare face ce vrea, dar asta nu insemna ca cei cu capul pe umeri trebuie sa fie de acord. normal ca o sa va dezaprobe lumea, dar ce importanta are. Voi sunteti meseriasi, va doare la basca de fraierii ailalti. :crack:

 

 

Nu o lua ad-literam cu fiecare FACE ce vrea. Este vorba de fiecare SE PROTEJEAZA CU CE VREA EL.

 

Eu merg in tricou/pantaloni scurti. Ai ceva sa imi zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg in tricou/pantaloni scurti. Ai ceva sa imi zici?

Bulan exagerat !

 

Asi avea ceva sa te intreb! accidente ceva la activ... urmari...??sfaturi!??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil esti un kriminal in serie :crack:

 

Nu sunt fah.

 

Tatutzu (Ramaru ii zic astia la teve) a zis ca e normal sa vezi sange. E ceva natural.

 

Asi avea ceva sa te intreb! accidente ceva la activ... urmari...??sfaturi!??

 

Cine draq le mai numara? Cel putin cazaturile sunt pe putin 10-12. Doua accidente majore.

 

Total: intrat in VW Passat, Jeep intrat in mine, intrat in BMW seria 3, intrat cu pumnul in nenumarate oglinzi (nu s-au spart toate), restul cazaturi de 2 lei.

 

Julituri? Sunt bulanos. :crack:

 

 

Si aseara de la arc i-am dat olecutza de goarna spre victoriei. Dar nu am mers tare de data asta ca nu eram sigur daca imi ajunge benzina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt fah.

 

Tatutzu (Ramaru ii zic astia la teve) a zis ca e normal sa vezi sange. E ceva natural.

Cine draq le mai numara? Cel putin cazaturile sunt pe putin 10-12. Doua accidente majore.

 

Total: intrat in VW Passat, Jeep intrat in mine, intrat in BMW seria 3, intrat cu pumnul in nenumarate oglinzi (nu s-au spart toate), restul cazaturi de 2 lei.

 

Julituri? Sunt bulanos. :crack:

Si aseara de la arc i-am dat olecutza de goarna spre victoriei. Dar nu am mers tare de data asta ca nu eram sigur daca imi ajunge benzina.

 

 

deci in concluzie: baiazid = pui de drac :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am impresia ca termeni gen "libertate de opinie, expresie","unicitate", "individualism" iti sunt total straini. Pune problema invers, daca unul cu protectii full da peste cineva si-l omoara, e un exemplu bun? Ceva de genul "l-a omorat pe ala, dar macar a avut super-protectii". Mai subtzire cu ipocrizia.... cat despre partea cu exemplul prost, daca esti suficient de idiot sa te iei dupa x sau y fara sa analizezi ce-i bine pentru TINE, poate ca o si meritzi... nu?

 

Frate se pare ca esti foarte obtuz... Sunt doua situatii complet diferite dar se pare ca pt tine nuantele nu se sesizeaza.

 

Ce legatura are coada vacii cu stampila primariei??? Aici era vorba de un accident provocat de lipsa de protectii, din motive care nu s-ar fi intamplat daca existau protectiile.

 

Ipocrizie?? Care este mai ipocrizia. As spune mai usor cu prostia dar... de unde nu-i nici d-zeu nu cere.

 

 

 

 

Nu o lua ad-literam cu fiecare FACE ce vrea. Este vorba de fiecare SE PROTEJEAZA CU CE VREA EL.

 

Eu merg in tricou/pantaloni scurti. Ai ceva sa imi zici?

 

exact ceea ce am spus mai sus. Daca nu este clar mai spun o data: inconstienta si nepasare. Atat.

Editat de marmota
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@marmota te sustin si te inteleg perfect.

 

@ceilalti "ipocriti": nici eu nu am crezut ca o sa mi se intample tocmai mie, lucru pe care l-am spus in primul topic. ipocrizia voastra va poate trimite la spital, si nu vrem asta, sincer! nu vrem sa ajungem la 2000 de teme in sectiunea asta. e pacat si doare (si la propriu si la figurat!!!). de ce sa nu fie mai putini accidentati?!? sau credeti ca de cazut cad doar cei fara experienta, cei prosti si cei care au avut ghinion? deocamdata vad ca nu v-ati gasit locul. am spus doar ca "you set a bad example for the rookies". atat. e normal ca fiecare sa gandeasca pentru el. sau voi nu incurajati pe altii sa se dea cu motorul ca sa ramaneti mai putini, ha?

 

@baiazid: esti tare man! la propriu :crack:

 

sa ne vedem sanatosi miercurea viitoare la arc :crack: poate bem o bere :crack:

 

 

la mine au venit cu flori la spital =))

 

hehehe, my bike is 4 sale, if you really want it.

 

he he mine is not I keep it for good. era doar o remarca :D bafta la vanzare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate se pare ca esti foarte obtuz... Sunt doua situatii complet diferite dar se pare ca pt tine nuantele nu se sesizeaza.

 

Ce legatura are coada vacii cu stampila primariei??? Aici era vorba de un accident provocat de lipsa de protectii, din motive care nu s-ar fi intamplat daca existau protectiile.

 

Ipocrizie?? Care este mai ipocrizia. As spune mai usor cu prostia dar... de unde nu-i nici d-zeu nu cere.

exact ceea ce am spus mai sus. Daca nu este clar mai spun o data: inconstienta si nepasare. Atat.

 

Amice, ma scuzi, dar esti ingrozitor de bou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi marmoto, termenul de obtuz de invit sa-l folosesti pentru tine si cei apropiati tie, incepand cu gradul I, ca n-am mancat din aceeasi farfurie sa-ti permit exprimari de genul asta. De cand te erijezi mah tu in marele sfatuitor? Ti-ai castigat cumva acest drept pe undeva? Cand o sa iti intre in cap ca fiecare om este liber sa gandeasca exact asa cum are chef si cum ii vine? Daca-mi rup eu cu picioarele si mainile, cu sau fara protectii, o sa-ti stergi o lacrima discret in coltzul ochiului de dragul meu?

 

Siktir, effendi....

 

tocmai asta nu vrem sa ti se intample andrei, dar vad ca nu vrei sa intelegi. daca vrei facem sondaj. cum e mai bine? cu sau fara protectii? tu deschizi alt sondaj. cum e mai cool: cu sau fara protectii? daca asta pinde la gagici...

 

PS: LASA MARMOTA IN PACE!!! :crack: by the way, eu chiar empatizez...

Editat de florinelu636
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre eu nu fac propaganda nici mersului cu protectii, nici fara protectii. Eu merg in orash aproape permanent in combinezon. Deci as fi ultimul banuit ca propovaduiesc mersul fara. Mah, DAR daca omul are chef de jlapi si tricou... CARE E PROBLEMA? Aici nu e vorba de cool sau mai stiu eu ce, ci de o optiune simpla. La care fiecare are dreptul. Fara sa-l judece cineva PUBLIC. Intelegi unde bat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inteleg omule, acuma chiar imi pare rau ca s-au iscat discutii contradictorii, deci ca sa recapitulez:

 

1. nu e bine sa mergem fara protectii

2. e vorba de optiune pana la urma

3. era un "aviz amatorilor"

4. e usor pana cazi prima data

5. daca ai protectii poti sa scapi mai usor

6. multi dintre cei cu tricou si slapi sunt un exemplu nasol pentru cei din cartieru' lor

7. nu e frumos sa ne lom in bascalie intre noi

8. nu stii pe cineva care are niste geunchere marimea XL dainese, alpinestars sau ceva de calitate altceva decat turcia si china?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. de acord

2. ABSOLUT

3. de acord

4. depinde cum cazi prima oara

5. NU NEAPARAT. Am prieteni care au murit cu protectii, am prieteni care doar s-au zgariat fara protectii. Eu am tija in picior, cu protectii.

6. daca vecinii de cartier sunt iremediabil retardatzi, da, de acord.

7. Corect, si vezi ca cine iti citeste subtitlul topicului este posibil sa-ti planuiasca niste leviere prietenesti intre felinare la vreun semafor.

8. Ia kegatura cu ROMI3 de pe forum, aduce echipamente laser la preturi decente si rapid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 7), vezi ca mai nou se poarta pistoalele :crack:

 

si tot ca o paranteza, cred ca vorbeam de protectii in orash, nu la drum lung sau in afara localitatii, vezi cazul Thomas. In acest caz, trebuie sa fii foarte tampit sa mergi in tricou si jlapi, fara nici-o caterinka

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...