Sari la conținut

Iesiri cu chopper-ul/cruiser-ul...


stcimponeriu
 Share

Postări Recomandate

ceva chopper-isti nu foarte grabiti (60-70/100-120 km/h) si nu manelisti :) o iau sambata dimineata dinspre Cluj/Dej inspre Gura Humorului ? la intrunirea celor de acolo si poate o la o tura Voronet+Humor+Moldovita+Sucevita duminica la intoarcere ? curbe si viraje pana ninge ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 995
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ATENTIE CIOPERISTI !

pana adun bani de un gold wing de 1500 sa stiti ca mi-am scuterizat dragstaru :baldy:

asa ca daca-mi vedeti numaru de inmatriculare pe un scuter sa stiti ca tot eu is .

deja era sa-l trantesc de vreo 2-3 ori ca am tras ambreaju in incercarea mea tembela de a schimba viteza :rusinica:

 

 

asa nene,altfel te vede lumea pe un GW1500.....sa ne anunti cand ai bestia sub fundulet :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:grinbandit: La mine o venit demult vara..., ca atare am fost sa ma racoresc si la propriu si la figurat cu prietenii de la Dej si unul din Cluj, la CASCADA VALUL MIRESII, prajeala, etc.

post-22318-0-12460900-1341167256_thumb.jpg

post-22318-0-96070300-1341167291_thumb.jpg

post-22318-0-99864000-1341167310_thumb.jpg

post-22318-0-49855300-1341167360_thumb.jpg

post-22318-0-95245500-1341167415_thumb.jpg

post-22318-0-77722400-1341167433_thumb.jpg

post-22318-0-81861900-1341167458_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:grinbandit: La mine o venit demult vara..., ca atare am fost sa ma racoresc si la propriu si la figurat cu prietenii de la Dej si unul din Cluj, la CASCADA VALUL MIRESII, prajeala, etc.

 

Si eu am fost acolo zilele trecute, dar in interes de serviciu...

post-47060-0-46286500-1341168557_thumb.jpg

post-47060-0-94329300-1341168569_thumb.jpg

post-47060-0-94924500-1341168579_thumb.jpg

Hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciomperistilor, in w/e is la lucru si nu pot iesi la drum. Dar m-as da cu voi o tura luni sau marti. Sau vineri... Cam doo zile lucru si doo stau. Care se baga la o tura pana in Ungaria la cumparaturi? Da' unu' cu loc in bagaje... Sau la o tura de genul: Cj Napoca-Bistrita-Deda-Toplita-Borsec-Poiana Teiului-Bicaz-Gheorgheni-Sovata-Tg Mures-Turda-Cj Napoca. Traseul ar fi cam ASTA. Stiu ca la Andy n-o sa-i mearga link-ul, asa ca am descris prin cuvinte traseul mai sus biggrinbandit.gif

Astept pareri, vorbe, dixcutii.

Toata stima, Nick.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Stiu ca la Andy n-o sa-i mearga link-ul, asa ca am descris prin cuvinte traseul mai sus Toata stima, Nick.

 

Ahahahaaa! Ai perfecta dreptate, nu merge, dar e o chestie de antivirus,

ca totusi ma intreaba daca-s sigur ca vreau sa deschid link-ul ala?

In alta ordine de idei, si eu lucrez sambata (si de multe ori si duminica),

dar daca esti dispus de iesiri in timpul saptamanii, e perfect.

Ne auzim, hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:grinbandit: La mine o venit demult vara..., ca atare am fost sa ma racoresc si la propriu si la figurat cu prietenii de la Dej si unul din Cluj, la CASCADA VALUL MIRESII, prajeala, etc.

La paralela 45 vine vara la toti deodata asa stiu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost acolo zilele trecute, dar in interes de serviciu...

post-47060-0-46286500-1341168557_thumb.jpg

post-47060-0-94329300-1341168569_thumb.jpg

post-47060-0-94924500-1341168579_thumb.jpg

Hai norock!

 

 

nu cumva il cheama lehene radu pe mire?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:grinbandit: Noah seara buna ! Am schimbat si io clasa moto pt. o vreme..., cat ...., depinde de calitatea drumurilor patriei si tipul de drumetii care le voi face.Keeping touch anyway... :cheers:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahahahaaa! Ai perfecta dreptate, nu merge, dar e o chestie de antivirus,

ca totusi ma intreaba daca-s sigur ca vreau sa deschid link-ul ala?

In alta ordine de idei, si eu lucrez sambata (si de multe ori si duminica),

dar daca esti dispus de iesiri in timpul saptamanii, e perfect.

Ne auzim, hai norock!

 

Hai marti pe traseul prezentat mai sus. Am vazut in poze ca nu te sperie putina ploaie, iar daca prognoza ramane ca acum, o sa ude putin prin Borsec, Bicaz si Tg Mures. Foarte putin spre deloc. Oricum, pana acasa ne uscam. Sunt 600 km pe care la o medie de 50km/h cu tot cu opriri ii facem lejer in 12 ore. Asa ca daca plecam din Cj la 09:00, ajungem acasa pe lumina.

Pastram legatura. Si te sun eventual luni dupamasa pentru o confirmare ferma si stabilirea detaliilor.

Alea bune si "Hai Norock!!!", Nick.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cumva il cheama lehene radu pe mire?

 

Ba da, simpatic baiat!

 

:grinbandit: Noah seara buna ! Am schimbat si io clasa moto pt. o vreme..., cat ...., depinde de calitatea drumurilor patriei si tipul de drumetii care le voi face.Keeping touch anyway... :cheers:

 

Mnooooo... asteptam poze cu noua achizitie!

Felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totusi ,cam lung traseul

 

Care traseu? Ala de l-am propus eu? E lung dar e fain. Oricum, maine am de umblat cu alte rahanuri, asa ca nu plec catre incolo. Urmatoarele doo zile libere vreau sa merg in Ungaria dupa una/alta, probabil sambata. Daca se baga careva la o tura pana la Berettyóújfalu povestim detaliile aici sau pe P.M. Traseul ala probabil ca ramane pe august, in concediu, daca mai e cineva interesat il putem face in doo zile, sau trei. Cu modificari, sau asa cum este. Si discutia asta este deschisa la sugestii...

Toate cele bune, Nick.

Editat de yonick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No, se baga careva la o tura pana la Berettyóújfalu? Cel mai tarziu la 12:00 se pleaca din Cluj. Se poate pleca si mai devreme, dar nu mai devreme de 10:00(tre' sa-mi fuck si io somnul de frumusete dupa trei zile zbuciumate...)

Doritorii sa bage vorbe aici pana la 10:00 A.M. Dup'aia nu ma mai uit pe forum.

Se pot face opriri la Negreni la ciolan, sau pe Pietricica la o ciorba, sau la 10 km de vama pe dreapta, la o tocana de burta, etc.

Daca ploua,(pana dupa 12:00) nu plec. Daca ne-o prinde ploaia pe drum, aia e...

Aviz ciorbitorilor ciomperisti: sunt mai putin de 400km dus-intors. Haidati fratilor la invartit roata mai mult de 200km, ca nu va strica la rulmenti...

Bafta maxima, Nick.

 

Bine ba, ca va mancati toti ciorbele maine cand is io la scarbici... Pot sa jur ca duminica faceti macar 50 km pe sens.

Va tzuca tetea, Nick.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor! Mare intrunire, mare!

Inainte de a ne raspandi prin concedii care-cum, astazi ne vedem la Vikingi in Grigo,

avem si prieteni din strainatate, o sa fie fun.

Asadar, de la 19,30 (pentru Silviu) pe terasa,

Hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Girls and boys,

m-am bucurat sa va revad si sa fac cunostiinta cu cei pe care inca nu-i/le cunosteam.

 

Rock and ride,

lucky

Te referi si la mine nu? Ma bucur si eu ca te-am cunoscut...ne vedem cand mai vii pe la noi,pana atunci..ai grija de tine,te pup.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...