Sari la conținut

Yamaha Tzr


costin_owner
 Share

Postări Recomandate

  • 4 weeks later...

parca e ceva mai frumusel tzr-ul decat rs, dar si eu stiam ca rs-ul trage mai bine si are si o viteza max. mai mare decat tzr-ul.

Din ce vad acuma, tzr-ul este si cu 24kg mai greu, poate de aceea trage mai putin.

 

cat despre rs2006 e frumos, dar nu trebuiau sa copieze asa de mult designul de la derbi gpr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah al meu delimitat ia 80 (fara nici o alta imbunatatire), trage binisor(se putea mai bn) da arata mult mai bn dekt rs-u

:P :D fuge si tzr`ul mai tare dar trebuie nu stiu ce facut la bord ca sa indice viteza corect,ca e digital si este maxim la cat scrie si in talon.

De ex.Tzr`ul lui Reverse fuge cam 95-100km/h fara nici o modificare.Si pe bord arata ca fuge 80.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P :D fuge si tzr`ul mai tare dar trebuie nu stiu ce facut la bord ca sa indice viteza corect,ca e digital si este maxim la cat scrie si in talon.

De ex.Tzr`ul lui Reverse fuge cam 95-100km/h fara nici o modificare.Si pe bord arata ca fuge 80.

are modificari ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah era pe la 9000 de ture(nu urca mai mult), da batea nitel vantu din fata si e ink in rodaj(dekt 400 km). io sper sa ia mai mult:D. da am observat si la mine aceeai faza q vitezometru k nu trece de 80 desi turatia creste

Editat de idu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah era pe la 9000 de ture(nu urca mai mult), da batea nitel vantu din fata si e ink in rodaj(dekt 400 km). io sper sa ia mai mult:D. da am observat si la mine aceeai faza q vitezometru k nu trece de 80 desi turatia creste

 

mdea...crek are cv limitari pe undeva, desi ala de la suzi mi-a zis k nu e limitat... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand se delimiteaza tzru,iti schimba pinionu si castigi la vit maxima ..am luat in paralel cu un xt125 , 101 km/h cu tzr`u ... la demaraj pierde in fata rs`ului ptr k e mai greu dar vit maxima e aceeashi...aia care zic ca au luat mai mult de 100 cu rs50 sunt MINCINOSI!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma,tzr50 si rs50 fug peste 200,chiar dak au 80 in bord :baldy:) fiti mah copii seriosi ma :cheers: si eu minteam inainte asa.. cu mopedu ,ca are 60 pe bord da' el fuge 100 bwahahaha

Ba e la rs e numerotat pana la 80km/h dar se continu kilometrajul pana la 120 daca nu ma crezi uitete la unu in realitate?

Si tzr`u chiar are kilometraj analogic??? Eu stiam ca e digital.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a e la rs e numerotat pana la 80km/h dar se continu kilometrajul pana la 120

 

ii numerotat pana la 120. eu am mers in afara orasului, eram aplecat pe rezervor de parca eram la curse :baldy: (ma uitam prin gemulet aproape) si la 10.000 de turatii kilometrajul arata 105. presupun ca merge pana la 12.000 turometrul, dar eu am incetinit si oricum nu conteaza ca este peste 100. nu am de ce sa mint, poate nu arata bine kilometraju :cheers: cu toate ca nu cred ca ii stricat sau ceva :cheers:

si ce ii asa mare lucru ca mergi peste 100 cu un rs 50? sau ca vezi doamne o zis careva ca peste 100 ii imposibil si nu se poate cu 10 km in plus. oricum nu va obliga nimeni sa sariti de pe motor mare la motor mic, e bine pt noi care avem rs ca macar viteza asta o atingem. si foarte bine pt aprilia ca au reusit sa faca un motor bun de 50 cmc.

post-9761-1157498503_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii numerotat pana la 120. eu am mers in afara orasului, eram aplecat pe rezervor de parca eram la curse :baldy: (ma uitam prin gemulet aproape) si la 10.000 de turatii kilometrajul arata 105. presupun ca merge pana la 12.000 turometrul, dar eu am incetinit si oricum nu conteaza ca este peste 100. nu am de ce sa mint, poate nu arata bine kilometraju :cheers: cu toate ca nu cred ca ii stricat sau ceva :cheers:

si ce ii asa mare lucru ca mergi peste 100 cu un rs 50? sau ca vezi doamne o zis careva ca peste 100 ii imposibil si nu se poate cu 10 km in plus. oricum nu va obliga nimeni sa sariti de pe motor mare la motor mic, e bine pt noi care avem rs ca macar viteza asta o atingem. si foarte bine pt aprilia ca au reusit sa faca un motor bun de 50 cmc.

Da dar eu vorbeam de rs`urile peste 2002.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii numerotat pana la 120. eu am mers in afara orasului, eram aplecat pe rezervor de parca eram la curse :baldy: (ma uitam prin gemulet aproape) si la 10.000 de turatii kilometrajul arata 105. presupun ca merge pana la 12.000 turometrul, dar eu am incetinit si oricum nu conteaza ca este peste 100. nu am de ce sa mint, poate nu arata bine kilometraju :cheers: cu toate ca nu cred ca ii stricat sau ceva :cheers:

si ce ii asa mare lucru ca mergi peste 100 cu un rs 50? sau ca vezi doamne o zis careva ca peste 100 ii imposibil si nu se poate cu 10 km in plus. oricum nu va obliga nimeni sa sariti de pe motor mare la motor mic, e bine pt noi care avem rs ca macar viteza asta o atingem. si foarte bine pt aprilia ca au reusit sa faca un motor bun de 50 cmc.

Tin sa precizez ca motorul nu e facut de aprilia,la rs-ul de 50 este motor Minarelli,acelasi motor ca si pe tzr :crack:

Editat de Slice&Dice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...