Sari la conținut

In cat timp va vin piesele de schimb?


uzunu
 Share

Postări Recomandate

MyMoto - o garnitura capac alternator - 6 saptamani si personal execrabil - de toata jena - cu tupeu maxim cand am platiti totul inainte

semnal pt un prieten 6 luni

capac alternator 8 luni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, pot sa inteleg pe @uzunu ca vrea toate caracteristicile intro singura mobra, eu personal nu as renunta insa la fiabilitate ci la confort. Dar fiecare cu prioritatile sale.

Ce nu pot eu sa inteleg e de ce asteptati cu lunile pentru niste k-k-t'uri de piese pe care le puteti lua de pe ebay si intro saptamana ar putea fi montate deja pe mobra?.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, pot sa inteleg pe @uzunu ca vrea toate caracteristicile intro singura mobra, eu personal nu as renunta insa la fiabilitate ci la confort. Dar fiecare cu prioritatile sale.

Ce nu pot eu sa inteleg e de ce asteptati cu lunile pentru niste k-k-t'uri de piese pe care le puteti lua de pe ebay si intro saptamana ar putea fi montate deja pe mobra?.. :crack:

multi merg pe ideea "da' cine stie ce junghi nimeresc". adevarul e ca poti sa mai patesti, dar avind in vedere preturile pieselor OEM noi merita riscul. personal n-o sa mai cumpar piese noi vreodata, doar daca Doamne-fereste o sa mai am ocazia sa le iau pe RCA-ul vreunuia. mai ales la Suzuki preturile provoaca dureri de creier si chiar ma gindeam odata cit ar costa daca as face tot motorul din piese noi luate separat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, pot sa inteleg pe @uzunu ca vrea toate caracteristicile intro singura mobra, eu personal nu as renunta insa la fiabilitate ci la confort. Dar fiecare cu prioritatile sale.

Ce nu pot eu sa inteleg e de ce asteptati cu lunile pentru niste k-k-t'uri de piese pe care le puteti lua de pe ebay si intro saptamana ar putea fi montate deja pe mobra?.. :)

Nu pot renunta la confort deoarece atunci cand ies la tura, daca nu merg de dimineata pana seara, nu ma simt bine. Iar asta inseamna minim 500km. Si sa iau o mobra inconfortabila pe care apoi s-o personalizez iar nu merge, partial din motive financiare (valoare de revanzare). Strict din punctul de vedere al confortului, la Ducati mai aveam nevoie doar de inca o priza de bricheta si manere incalzite, insa daca as lua un Fireblade, de ex, mi-ar trebui inaltatoare de ghidon, genti laterale, probabil o sa sculptata pt confort pana sa ajung la priza si manere. Toate astea costa si nu adauga nimic la revanzare deoarece cine-si cumpara 954 nu si-l ia ca sa faca 1000km intr-o zi.

 

In cazul meu particular cu piesele, una singura era de mentenanta. A fost singura pe care am gasit-o pe ebay, la un pret nu cu mult mai mic. Dezavantajul in a avea o mobra mai exotica :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ai facut deja asta, dar in caz ca nu ar fi o idee sa incerci aceeasi intrebare pe un forum de afara, advrider sau ce-o fi. exista multe site-uri cu piese oem (cmsnl.com, ronayers.com etc) care trimit oriunde-n lume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorteam-dealer suzuki,termen de livrare 7 zile daca faci comanda vinerea ajunge piesa vinerea urmatoare,de fapt ei dau comenzile numai vinerea.Eu am facut comanda lunea si mi-a ajuns piesa in saptamana urmatoare...vineri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot renunta la confort deoarece atunci cand ies la tura, daca nu merg de dimineata pana seara, nu ma simt bine. Iar asta inseamna minim 500km. Si sa iau o mobra inconfortabila pe care apoi s-o personalizez iar nu merge, partial din motive financiare (valoare de revanzare). Strict din punctul de vedere al confortului, la Ducati mai aveam nevoie doar de inca o priza de bricheta si manere incalzite, insa daca as lua un Fireblade, de ex, mi-ar trebui inaltatoare de ghidon, genti laterale, probabil o sa sculptata pt confort pana sa ajung la priza si manere. Toate astea costa si nu adauga nimic la revanzare deoarece cine-si cumpara 954 nu si-l ia ca sa faca 1000km intr-o zi.

 

In cazul meu particular cu piesele, una singura era de mentenanta. A fost singura pe care am gasit-o pe ebay, la un pret nu cu mult mai mic. Dezavantajul in a avea o mobra mai exotica :crack:

 

 

Ma derbedeule! De ce ai renuntat tu la bunatate de BMW? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bla, bla, bla, CBR, unintelligible shit, Honda, bla, bla

Te urasc, jur!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vrea cineva sa se desparta de un CBR F4 pentru o dupa-amiaza? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma oftic si ma atac! :crack:

repar ktm doar la reprezentanta motto de unde am luat-o!

 

vara trecuta aporoape 1 luna pentru niste placute de frana

acuma stau de 3 saptamani pentru o bujie si o pompa de benzina

 

bordul de 1 an si 6 luni... bine asta ar fi fost pe garantie: ma si miram sa percuteze.

 

ieri am facut scandal ( email ) la ktm - dementor - ca ei sunt importatorii oficiali.

m-au sunat in 20 minute.

surprizaaaaa....

baietii astia din brasov nici macar nu au comandat vreodata piesele de care ziceam eu.

bordul figura in evidentele ktm ca fiind inlocuit cu 18 luni in urma. ca doar am semnat pentru el...

 

cred ca in clipa de fata exista o problema de incredere intre mine si baietii din service/magazin.

oare placutele alea mi le-au inlocuit sau doar le-au slefuit nitel ca prea repede au inceput sa scartaie dupa "schimbare"...?!

 

 

bai cum isi pierd unii onoarea pentru un rahat de bord. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca daca am privi lucrurile de pe cealalta parte a tejghelei ni s-ar schimba si punctul de vedere, la propriu si la figurat.

clientul are o problema si se asteapta sa-i fie rezolvata. dealerul/serviceul nu neaparat ca nu vrea, dar depinde si el la rindul lui de furnizori care poate nu sitn nici ei chiar sinceri si promit marea cu sarea cind nu e cazul. si mai e ceva, lucru pe care l-am auzit spus de-o persoana care lucreaza la o reprezentanta a unei celebre marci moto japoneze: "dealerii se muleaza si pe profilul clientului".

eu cam cred ca daca e vorba de-o motocicleta mai "exotica" intr-o tara ca Romania - vreau sa spun ca nici in afara nu merge totul struna tot timpul - se cam cheama c-o cauti cu luminarea si tre' sa platesti cumva pretul. na, si mie mi-ar placea poate un Triumph, da' cind am aflat ca un posesor si-a cautat cablu de acceleratie original 4 luni de zile, parca am cam taiat firma asta de pe lista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...