Sari la conținut

De 1 Mai


MensSana
 Share

Postări Recomandate

Apropo. Miercurea trecuta am venit si eu prima oara cu motorul. Si, frate, am vazut ca s-au facut grupuri-grupuletze (in general dupa "viteza") si au plecat care incotro. Iar eu am ramas ca fraierul si m-am dus acasa, de parca nu puteam sa duc cu motorul pana la Oltenita in loc sa vin la ARC sa stau 45 de minute cu motorul oprit:-)

 

Acu' nu va suparati pe mine, da' eu stiam ca se pleaca la un suc, o bere, undeva... si pe mine nu m-a invitat nimeni nicaieri :-)

frate balcescule, daca trageai fo' 2-3 de mineca nu se poate sa nu te fi bagat in seama... vorba ceea - daca nu ceri nu-z da nimeni...

 

probabil ca au crezut totzi ca ej' f'un meseriash care l-ashteapta pe godot... :D

 

sa-tzi zic io faza de cacao... anu' trecut de fo' 3 ori am trecut pe la arc (dupa ce citeam posturi ca "venitzi la arc? venim, venim..."), m-am uitat ca meduza-n cring, nu vedeam picior/ roata de motor shi ziceam "buey ai dreq... gashca de tzepari..." ca sa aflu ca de fapt intalnirea era IN PARC!!! :D

 

hai ca mai vorbim pe drum! poate o comitem in WE daca ne-ajuta vremea, sa ne cunoashtem la drum - vorba lu' zahei (mare om, mare caracter!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 105
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

frate balcescule, daca trageai fo' 2-3 de mineca nu se poate sa nu te fi bagat in seama... vorba ceea - daca nu ceri nu-z da nimeni...

 

probabil ca au crezut totzi ca ej' f'un meseriash care l-ashteapta pe godot... :D

 

sa-tzi zic io faza de cacao... anu' trecut de fo' 3 ori am trecut pe la arc (dupa ce citeam posturi ca "venitzi la arc? venim, venim..."), m-am uitat ca meduza-n cring, nu vedeam picior/ roata de motor shi ziceam "buey ai dreq... gashca de tzepari..." ca sa aflu ca de fapt intalnirea era IN PARC!!!  :)

 

hai ca mai vorbim pe drum! poate o comitem in WE daca ne-ajuta vremea, sa ne cunoashtem la drum - vorba lu' zahei (mare om, mare caracter!)

Ai si tu dreptate... si nu prea :D In fine, aseara n-am mai fost pentru ca incepuse sa picure in zona mea, si cum inca n-am reusit sa-mi iau tot echipamentul (zahei, nu mai gasesc pe la nimeni Alpinestar GPS!!) am zis ca e mai bine sa raman pe acasa. Bine, ca am visat toata noaptea Paris - Dakar asta e altceva :lol:

 

Cat despre week-end-ul asta, nu stiu ce sa zic, in principiu, ma duc la cursul pentru incepatori organizat de Oresti (apropo, a listat si el pe undeva persoanele "selectate"?). Dar daca nu sunt pe lista, merg oriunde:), numai sa fie frumos si drumuri "de tzara":P

 

Pe curand,

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau sa plec vineri dimineatza pe la ora 8

viteza medie 90

cine mai vrea sa ne insotim poate sa ma gaseasca si la 0722.208.807

 

 

 

 

@Fluture

man, daca-ti convin cele de mai sus, vino cu noi....

eu nu am probleme cu plecatul cu necunoscuti.... merg pe incredere pana la proba contrarie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau sa plec vineri dimineatza pe la ora 8

viteza medie 90

cine mai vrea sa ne insotim poate sa ma gaseasca si la 0722.208.807

 

 

 

 

@Fluture

man, daca-ti convin cele de mai sus, vino cu noi....

eu nu am probleme cu plecatul cu necunoscuti.... merg pe incredere pana la proba contrarie

Ursule, dar la ce consum te-ai gandit?

Cat ti-a consumat in Calugareni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum cea mai buna varianta e vineri dimineata cat mai devreme, adik macar la 8...stiu din experienta ca un drum pana la mare poate sa dureze si o zi intreaga, chiar daca mergi cu 90 kmh( cand mergi :D )

 

Viteza...hm....io ma simt confortabil oriunde intre 75 si 100kmh.Din partea mea poate sa vina oricine cu orice moto...daca ne adunam prea multi ne impartim in grupuri de 5-6 moto , la cateva sute de metri distanta.Grupurile alea or sa functioneze si ca "grup de interventie", adik daca se rupe fierul ramane un grup sa-l repare, nu toate . Jonctiunea se va face mai tarziu pe drum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ursule, dar la ce consum te-ai gandit?

Cat ti-a consumat in Calugareni?

 

a sorbit 8% avand in vedere incarcarea de pe el + plimbatul prin mlastina + grup de atas .... e onorabil

 

 

pentru mare INMH prin stimatul benzinolog de serviciu anunta un onorabil 6,5%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu daca merg in grup m-am scos, mai mult de 7% nu consum. daca plec singur.. uliu doamne! 9, 9.5% :D

 

p.s.: .... daca plec. sunt putin certat cu zana banilor momentan :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate, pina la urma unde se bea ?

sa stiu unde-mi aranjez cazarea

sau dormim in santz ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate, pina la urma unde se bea ?

sa stiu unde-mi aranjez cazarea

sau dormim in santz ? :P

ash zice ca vineri seara in VV shi sambata seara in camping cu searidershii, nu?... daca ne mai primesc... :) daca ajungem... :D

 

io zic sa-tzi iei rulota :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre": VAMA VECHE sau MAMAIA ?????????

 

Vom fi despartiti! Mi s-ar fi parut normal ca patrecerea moto sa fie in Vama Veche, nu la talente, in Mamaia!

... Ei bine ... si Vama s-a stricat, dar totusi ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, keep in touch cu locul de intalnire pentru plecare. Apropo, voi mergeti cu cortul?

stam la gazda in VV, ar mai fi fo' 2-3 camere la 500K pe noapte, cu apa calda shi caldura (sper :D ) - daca te bagi da un semn ca duminica aviatoare confirm cu gazda structura finala (pana atunci nu pot sa dau de ea...)

Pana la urma, am gasit unde sa stau, moca :D

 

Asa ca va multumesc pentru ajutor si ne vedem vineri dimineata, cand veti stabili voi.

 

Thanks,

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, keep in touch cu locul de intalnire pentru plecare. Apropo, voi mergeti cu cortul?

stam la gazda in VV, ar mai fi fo' 2-3 camere la 500K pe noapte, cu apa calda shi caldura (sper :D ) - daca te bagi da un semn ca duminica aviatoare confirm cu gazda structura finala (pana atunci nu pot sa dau de ea...)

Pana la urma, am gasit unde sa stau, moca :D

 

Asa ca va multumesc pentru ajutor si ne vedem vineri dimineata, cand veti stabili voi.

 

Thanks,

Bogdan

pai daca-i moca vrem shi noi! :P daca nu vii sambata la plimbarike atunci poate duminica, poate miercurea aviatoare la arc mai povestim despre ce-i de facut, programam plecarea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merg si eu...

 

cazare: pe plaja cat mai langa focul de tabara ca sa nu deger de tot... :)

unde vrei tu mike sa dormi??? pe plaja? muahahaha!!! promit sa te ridicam noi dimineata si sa te sprijinim de ceva , sa mai captezi ceva caldura!

Merge si familia mea, dar la hotel/vila/casa cu caldura si apa asemenea :P

 

:D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepeam aceasta tema sperand ca marti - 13 sa-mi iau carnetu ! Ei bine ... L-AM LUAT !!! :D

Dupa cum vad nici singur n-o sa plec, asa ca totul e bine si frumos. So, nu pot pleca vineri (nu merge faza cu liberu ca-i bunica bolnava, nu ma mai crede nimeni), asa ca plec sambata dimineata cat mai devreme, sa zicem 7:00 !

Deci propun o intalnire la capatul tramvaiului de la iesirea din Pantelimon (ca-i in drum pt toata lumea) pe la 6:30, cu toti cei care pleaca sambata din bucuresti la aceasta ora. La 7:00 demaram, pe la cel tarziu 11 (daca vrea Dumnezeu) suntem in vama ! Croaziera la 80-90 km/h (sunt incepator si-mi iau si gagica) !

De acord ? Vine cineva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepeam aceasta tema sperand ca marti - 13 sa-mi iau carnetu ! Ei bine ... L-AM LUAT !!!  :D

Dupa cum vad nici singur n-o sa plec, asa ca totul e bine si frumos. So, nu pot pleca vineri (nu merge faza cu liberu ca-i bunica bolnava, nu ma mai crede nimeni), asa ca plec sambata dimineata cat mai devreme, sa zicem 7:00 !

Deci propun o intalnire la capatul tramvaiului de la iesirea din Pantelimon (ca-i in drum pt toata lumea) pe la 6:30, cu toti cei care pleaca sambata din bucuresti la aceasta ora. La 7:00 demaram, pe la cel tarziu 11 (daca vrea Dumnezeu) suntem in vama ! Croaziera la 80-90 km/h (sunt incepator si-mi iau si gagica) !

De acord ? Vine cineva ?

RECOMANDARE: daca tzi-ai luat carnet de 2 saptamani nu pleca pe drumu' prin lehliu, e aglomerat shi periculos, economisesti max 20 km da' te rishti cu o groaza de nebuni...

 

ride safe! i mean REALLY SAFE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule MenSana,

 

mergeti se scrie intr-un cuvint si nu cum ai scris tu "merge-ti".

Atit.

 

R.

Sigur, asa-i ! Gresala se datoreaza grabei, neatentiei, etc ... Plus ca nu-ti poti modifica decat textul, nu si (sub)titlul post-ului personal.

Si-apoi stimabililor, nu-i frumos sa dai cu piatra ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi mergem din Ploiesti vreo 10 motoare si plecam vineri pe la 10! (speram noi)

In principui o sa mergem incet cu niste comuniste in fatza! si o sa mergem la Vama dar o sa si colindam peste tot sa vedem care-i treaba!

http://www.silverpistons.ro/festival.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur, asa-i ! Gresala se datoreaza grabei, neatentiei, etc ... Plus ca nu-ti poti modifica decat textul, nu si (sub)titlul post-ului personal.

Si-apoi stimabililor, nu-i frumos sa dai cu piatra ! 

 

Sa ii spui lu mutu ca asta e greseala de neatentie. Din neatentie maninci litere sau tastezi o litera de linga (in plus sau in loc de...). In nici un caz nu pui (-)!

Nu ne-am nascut ieri. De ce ne e asa greu sa acceptam criticile. Si eu mai scriu cu un sg i sau folosesc forme gresite ale unor cuvinte. Spre ex: cum e corect? Amindoura sau Amindurora? Gangrena sau Cangrena? ETC.

 

R.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...