Sari la conținut

Enduro Parc organizeaza Sarbatoarea Mustului


Che_TheUndertaker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 104
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am fost si eu, am tot respectul pentru oricine incearca sa faca orice, dar in cazul de fata se impune o minima investitie ca sa poti cere bani pe ceva. trebuie inceput cu toalete, apa, un loc propriu cat de cat de stat/schimbat, un minim punct de prim ajutor. altfel ne aflam in postura parcatorilor de pe bulevard, vindem vant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... de acord cu Doru.. bine că n'a bătut vântul prea tare sau că n'a plouat.... ÂŞi mai ales bine că nu am avut probleme cu mustul, că altfel o luam urgent printre tufiÂşuri :P Mustul a fost excelent, ăla mai rozĂŠ, tocana Âşi pastrama, excelente... miam, miam...

Aproposito... vreau Âşi eu must din ala...., :cheers: mai aveți? :huh: Cat ar fi litrul? :laugh:

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da locatia este relativ in camp! Apa a fost,chiar si cu chiuveta...iar toaleta era si ea!...am avut si indicator cu respectivul lucru! Si da...investitie a fost,si chiar una considerabila,nu cred ca are rost sa intram in detalii, cine stie cunoaste! Iar cu banii...cred ca te referi la cei de la intrare...care hai sa fim seriosi a fost o suma mai mult decat modica! poze...

 

1c33ef98577824.jpg efc37598577879.jpg c86c3798577929.jpg d71f7c98578031.jpg d4b5d198578094.jpg fd378898578163.jpg d41ae998578205.jpg f1913b98578250.jpg 4ad69f98578321.jpg 7934a098578435.jpg e641f598578515.jpg d5a7f898578571.jpg 8c5b5798578641.jpg aa45cc98578712.jpg 0c002b98578778.jpg 835bf598578824.jpg

Mesaj completat

1e387c98579502.jpg 334d8398579565.jpg 5a523298579649.jpg [url=http

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, a costat 5 lei intrarea la festival.Circuitul a fost liber, MOCA, GRATIS sau cum mai vrei tu sa-i spunem.Cu toate ca s-au bagat banuti seriosi in vola si escavator ca sa se realizeze circuitul asta.VA RUGAM, nu mai criticati doar de dragul de-a critica.Scrie si pe anunturi, atat aici, cat si pe site, ca circuitul a fost moca.Au costat doar inchiriatul motocicletelor noastre.Pe alea chiar nu le puteam lasa moca.Subscriu si eu, toaleta a fost, chiar si indicator spre.La fel si apa de spalat pe maini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost foarte frumos, iar gazdele exagerat de primitoare si cu bun simt!

 

Toaleta era cu semn spre, loc de spalat pe maini era.

 

 

Mustul a fost foarte buuuuun iar la capitolul mancare no 1 a fost tocanita la ceaun. Aia prima tura.

 

 

Multumesc bietului pe care l-am chinuit sa-mi faca Mojito!

Multumesc lui Che pt dominator si iti raman datoare cu un semnal daca nu s- a mai putut pune la loc.

Rotila - super papa la super preturi

 

 

Imi pare rau pt organizatori ca a venit putina lume dar noi ceilalti ne-am simtit foarte bine tocmai din cauza asta. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dorule, nu cred ca ai parcurs traseul de enduro. Am trecut saritoarele de 1,5 - 2 m, cca 7, cu senzatii . Am incercat noul enduro, Kawa de 250.

Spre deosebire de alti organizatori care inchiriaza pe trei zile un spatiu, baietii l-au cumparat si au investit. Cu rentabilitatea, este clar: trebue alta sursa de finantare.

Tu esti priceput la afaceri. Da niste idei sa ajutam baietii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La noi e DOAR pasiune.Pe aceeasi persoana juridica avem si firma de constructii, si comert.Noi de acolo scoatem banii.De data asta am iesit 500 de euro pe minus, cu evenimentul asta.Deci, sa nu-mi spuna mie cineva ca vand vant.N-are nicio legatura.Ne-am simtit bine cu totii, am dat si de baut pe moca, doar ca sa ne fie bine cu baietii, cu rockerii, cu ai nostrii.Daca cineva crede ca nu s-a distrat de ajuns de aia 5 lei pe care i-a dat la intrare, atunci, imi fac meaculpa.Deci, nu va ganditi la solutii care sa salveze parcul.Cat traim noi, va trai si parcul...nu vrem bani, vrem doar sa ne distram impreuna, in stilul nostru.Judecati-ma daca gresesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si, mai am si eu o sesiune de poze pe care le voi pune in seara asta.. Am fi vrut sa mai facem o petrecere in preajma halloween-ului.dar nu stim daca exista doritori,vom mai reveni cu stiri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar pasiune e putin spus ...................... :cheers:

Dorule daca vrei iti zic povestea la o bere/cafea

 

nu stiu frate nu cunosc pe nimeni, am crezut/considerat ca e un business, atata tot. si eu am prieteni care tin carciumi sa aiba unde manca ei si prietenii lor. e ingrozitor de greu sa faci si sa tii un business legal si respectabil, trecut de faza de gainarie evazionista. de acolo scepticismul. in rest fiecare face ce vrea cu banii lui si se distreaza cum vrea si cum poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca s-a lamurit cu obiectiile!!! pe viitor daca nu se vede indicatorul din motive de soare,ploaie,ceata,vapori sau fumuri...orice posesor de tricou portocaliu sau cu legitimatie de organizator va sta la dispozitie pentru a evita astfel de impresii!!!

 

p.s. toaleta nu a putut fi pusa la intrare in parc,ca sa o vada toata lumea;...stim toti de ce! :cheers:

Editat de iuli-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am semnat de prezenta si eu. Baietii de treaba, se chinuiau si ei sa faca fata ,navalei'. Dintr-un teren viran, sa scoti ceva, cu resurse putine si peste noapte, nu cred ca e usor. Rabdare si tutun... Probabil, ca din ce in ce va fi mai bine. As vrea sa va rog, sa va uitati cu atentie pe pozele si filmele facute acolo. Eu am observat un obiect ciudat pe cer intr-o poza. Nu pot spune cu precizie, cum nu au putut nici cei putini ce au vazut-o, ce ar fi... Poate apare si pe la unii dintre voi, sa elucidam misterul. Obiectul cu un diametru cam de 30 metri apare pe cer deasupra terenului din dreapta portii cum intri, undeva in departare cam la 1 km, la o inaltime de 2-3 sute de metri. Are o reflexie alba undeva la mijloc ceva triunghiular, este intr-o pozitie oblica, nu se aude zgomot ( nici nu avea cum, din cauza boxelor si a motoarelor) deosebit in timp ce fotografiam, nu are siajul de gaze cum au avioanele cu reactie, nu se vad aripi atasate. Am observat acasa, nu am avut cunostinta cat eram acolo de ce era pe film, deoarece tineam aparatul cu mana intinsa si priveam spre afisaj, era lumina puternica si nu prea se vedea bine ceea ce incadram pe obiectiv. Daca as fi observat atunci, acolo, poate mai scoteam ceva poze sau incercam o filmare. Din pacate atat s-a putut. Studiati cu atentie pozele si filmele poate mai gasim ceva in plus. Ca interval de cautare recomand sambata intre orele 12 si 15,30. Spor ! P.S. Unii spun ca e un porumbel, altii ca ar fi un fir de praf pe lentila, unul ca e gaza etc. Poate un noroc chior, face sa apara si la voi, sa vedem ce este pana la urma. Am facut zoom pe poza si nu se vede exact ce este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La noi e DOAR pasiune.Pe aceeasi persoana juridica avem si firma de constructii, si comert.Noi de acolo scoatem banii.De data asta am iesit 500 de euro pe minus, cu evenimentul asta.Deci, sa nu-mi spuna mie cineva ca vand vant.N-are nicio legatura.Ne-am simtit bine cu totii, am dat si de baut pe moca, doar ca sa ne fie bine cu baietii, cu rockerii, cu ai nostrii.Daca cineva crede ca nu s-a distrat de ajuns de aia 5 lei pe care i-a dat la intrare, atunci, imi fac meaculpa.Deci, nu va ganditi la solutii care sa salveze parcul.Cat traim noi, va trai si parcul...nu vrem bani, vrem doar sa ne distram impreuna, in stilul nostru.Judecati-ma daca gresesc.

 

a FOST SUPER-DISTRACĂIE ;) super-potol, super admosferă... mustul a fost excelent, mai aveți...? vreau Âşi eu 2-3 litri acolo :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a cam facut vin... ;) s-a acrit.Dar, la anul, la editia a 2-a , o sa aducem mai mult!

Mesaj completat

S-a cam facut vin... :D s-a acrit.Dar, la anul, la editia a 2-a , o sa aducem mai mult!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am semnat de prezenta si eu. Baietii de treaba, se chinuiau si ei sa faca fata ,navalei'. Dintr-un teren viran, sa scoti ceva, cu resurse putine si peste noapte, nu cred ca e usor. Rabdare si tutun... Probabil, ca din ce in ce va fi mai bine. As vrea sa va rog, sa va uitati cu atentie pe pozele si filmele facute acolo. Eu am observat un obiect ciudat pe cer intr-o poza. Nu pot spune cu precizie, cum nu au putut nici cei putini ce au vazut-o, ce ar fi... Poate apare si pe la unii dintre voi, sa elucidam misterul. Obiectul cu un diametru cam de 30 metri apare pe cer deasupra terenului din dreapta portii cum intri, undeva in departare cam la 1 km, la o inaltime de 2-3 sute de metri. Are o reflexie alba undeva la mijloc ceva triunghiular, este intr-o pozitie oblica, nu se aude zgomot ( nici nu avea cum, din cauza boxelor si a motoarelor) deosebit in timp ce fotografiam, nu are siajul de gaze cum au avioanele cu reactie, nu se vad aripi atasate. Am observat acasa, nu am avut cunostinta cat eram acolo de ce era pe film, deoarece tineam aparatul cu mana intinsa si priveam spre afisaj, era lumina puternica si nu prea se vedea bine ceea ce incadram pe obiectiv. Daca as fi observat atunci, acolo, poate mai scoteam ceva poze sau incercam o filmare. Din pacate atat s-a putut. Studiati cu atentie pozele si filmele poate mai gasim ceva in plus. Ca interval de cautare recomand sambata intre orele 12 si 15,30. Spor ! P.S. Unii spun ca e un porumbel, altii ca ar fi un fir de praf pe lentila, unul ca e gaza etc. Poate un noroc chior, face sa apara si la voi, sa vedem ce este pana la urma. Am facut zoom pe poza si nu se vede exact ce este.

 

dat fiind ca am astat acolo 4 zile...pot spune ca au fost doua reflectoare imense,nu stiu de unde...care se tot plimbau pe cer! ma indoiesc ca am fost atat de publicitari sa avem motociclisti din alta galaxie! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...