Sari la conținut

Cu Ce Pot Lipii Carbonul De Pe Toba


haste
 Share

Postări Recomandate

cred ca poti sa incerci cu seringa transparenta de la bison.

este epoxy.

ms

Mesaj completat

pune o poza cu toata toba. sa se vada unde e.

alta poza nu am ...maine o sa fac.

gaura e aproape de unde incepe toba propriu-zisa, de la teava. in fine :laugh:) pun poza maine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune o poza cu toata toba. sa se vada unde e.

toba este micron carbon, iar placuta cu logo`ul firmei este intacta :laugh:) cred ca o s-o lipesc cu un epoxy dupa care ii pun o banda de reparatie pt esapament ;)

post-18872-1282814857_thumb.jpg

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut odata la unul in Craiova o toba Leo Vince, dar omul stersese Vince si scrisese "de la Strehaia".....

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fibra rupta este o tesatura pe care n-o mai poti repara. In schimb se poate rezolva elegant sa nu strici look-ul.

Repari local zona lovita cu rasina transparenta si o netezesti la smirghel. Daca toba a fost facuta cu gelcoat transparent poti sa o smirgheluiesti toata si apoi sa dai doua straturi de lac peste si va fi o reparatie decenta. Sau

O mai invelesti intr-un strat doua de carbon si in prealabil repari zona lovita cu rasina sa o aduci la acelasi nivel ca sa nu se vada nasol la final.

Daca nu te descurci, cauta-ma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect! dar se poate slefui locul cu pricina pe o raza mai mare, se aplica ceva rasina pe spartura ca si suport apoi daca poti face rost de panza de carbon se asaza peste reparatia respectiva al 2-lea strat de rasina cu pansa de carbon se lasa la polimerizat si dupa 2 ore e gata de slefuit si adus la nivelul initial! se poate slefui cu smirghel de la mare la mic (250-3000) si la final un polis pt zgarieturi si va lucii ca noua! totul dureaza cam 3-4 ore!

 

succes....e!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma am lipito cu un kit de reparatie pt evacuari, nu stiu daca e pe baza de rasina. era o pasta gri care trebuie " activata" cu apa :P sincer chiar nu vroiam ceva estetic doar sa fie gaura astupata :P multumesc pt sfaturi, am sa tin cont de ele in caz de vreau s-o refac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect- tiganie!

 

tinand cont ca toba este zgariata si se observa chiar nu`mi pasa ca se mai vad inca 2 pete gri unde am lipit

sincer chiar nu aveam chef sa`mi bat capu sa fac ceva sa nu se vada cand toba se zgariata din cap pana`n picioare.

tiganie era daca mai lipeam niste stickere peste "lipituri"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tinand cont ca toba este zgariata si se observa chiar nu`mi pasa ca se mai vad inca 2 pete gri unde am lipit

sincer chiar nu aveam chef sa`mi bat capu sa fac ceva sa nu se vada cand toba se zgariata din cap pana`n picioare.

tiganie era daca mai lipeam niste stickere peste "lipituri"

Aia era ursarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...