Sari la conținut

Accdent Bucuresti 26.08.2010 - scuter vs. VW - Bdul Lacul Tei


Sorin62
 Share

Postări Recomandate

Azi 26 aug 2010, pe la 16:30, în intersecția Bdul Lacul Tei cu str. Județului.

 

Am ajuns după ce scuteristul a fost luat de salvare. Am înțeles că era conÂştient.

Scuterul (Aprilia?) venea pe Lacul Tei dinspre Circ spre căminele studențeÂşti. Volkswagenul, din sens opus, a vrut să facă stânga pe Județului Âşi cel mai probabil că "nu l-a văzut". Skoda era oprită, aÂşteptând să vireze la stânga pe Lacul Tei. Din ce spuneau martorii, scuteristul a zburat peste Skoda.

Casca era pe jos, nu m-am uitat la marcă.

La fața locului era Âşi socrul celui de pe scuter (aÂşa mi-a zis el), aÂştepta să vină poliția să facă măsurători, Âşi apoi să ia scuterul (era cu o dubă).

Am făcut două poze de la distanță cu telefonul (scuze pentru calitate) Âşi fiind grăbit nu am mai stat să fac Âşi prim planuri.

post-39074-1282840920_thumb.jpg

post-39074-1282840935_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate se vede tipul cu skoda e un ZEU care trece pe cedeaza..

 

Skoda era oprită, aÂştepta să treacă maÂşinile ca să facă stânga pe Lacul Tei.

 

Pentru că mereu sunt oprite maÂşini pe dreapta pe Lacul Tei, înainte de intersecție, (e interzis da cine mai ține cont de asta!), ca să poți să vezi cine vine din stânga trebuie să intri un pic în intersecție. ÂŞi eu fac la fel când sunt cu maÂşina - stau în zonă Âşi trec frecvent pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din poze reiese ca Golful este problema. Octavia pare neatinsa, implicata involuntar in accident. Stiu, ma uit prea mult la CSI. :laugh:

Oricum este ca la Tetris zona aia, mare grija.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand am troznit o masina scumpa cu cativa ani in urma, prima intrebare a politaiului a fost:"ARE SCUTERUL RCA?" zic:da,are. "atunci iesi afara si asteapta la rand,sunt multe accidente usoare..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator dtkmt
Scuteristul avea absolvit cursul de legislatie si purta vesta reflectorizanta ?

 

avea si creasta pe casca te ajuta cu ceva? daca masina nu a acordat prioritate nu inteleg ce treaba ai cu vesta ..mai ales ziua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am troznit o masina scumpa ......, politaiul......atunci iesi afara si asteapta la rand

cat de scumpa ;) ....

a fost cam nesimtit politaiul ala cu tine....la asa masina scumpa, zic eu trebuia sa fii primul :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca nu avea vesta normal ca nu l-a vazut ...

si daca era cu avionul? motorul? tancul? il mai vedea? daca ala cu masina e prost, cu siguranta nu ar fi contat vehicolul lui scuterila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuteristul avea absolvit cursul de legislatie si purta vesta reflectorizanta ?

apropo de intrebarile tale fara rost , acum citva timp unul cu o dacie a facut acelasi lucru , a dat jos un scuter . al naibii pezevenghi aceleasi intrebari + daca scuterul este inmatriculat ( asta nu ti-a trecut prin cap) , scuterica de fapt o femeie care era pe scuter avea de toate cred ca inca putin si punea pe scuter si stingator :laugh:, ce sa gindit amarul sa se vaite ca e in masina cu familia ca are copil mic etc etc , m-am abtinut cu greu sa nu il ard dar desi fatuca aia nu avea cine stie ce rani am tinuto pe jos i-am zis ca daca scapa ala nepedepsit o caut pina in pinzele albe ;) am chemat salvarea , politia sa ii fac zile fripte nenorocitului ca daca scapa de pocinog zicea ca scapa mereu si ardea un alt mergator pe 2 roti ."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stlk

Ti se par fara rost intrebarile ? Nu am intrebat daca scuterul este inmatriculat pentru ca nu are importanta referitor la siguranta circulatiei. Daca era motocicleta da, dar atunci intrebam daca avea ITP. Deci daca scutericiul nu avea cursul de legislatie = pericol pe sosele. Daca nu avea vesta = invizibil. Corect ?

 

Ps - foarte bine i-ai facut nenorocitului

Editat de stlk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti se par fara rost intrebarile ? Nu am intrebat daca scuterul este inmatriculat pentru ca nu are importanta referitor la siguranta circulatiei. Daca era motocicleta da, dar atunci intrebam daca avea ITP. Deci daca scutericiul nu avea cursul de legislatie = pericol pe sosele. Daca nu avea vesta = invizibil. Corect ?

 

Ps - foarte bine i-ai facut nenorocitului

 

 

daca si ai tai isi puneau mai multe intrebari nu mai existai si nu mai apareau intrebari stupide spuse de un ingurgutat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stlk
daca si ai tai isi puneau mai multe intrebari nu mai existai si nu mai apareau intrebari stupide spuse de un ingurgutat.

 

Multumesc. Corect se scrie "ingurgitat". Daca si ai tai isi puneau mai multe intrebari poate invatai si tu mai mult limba romana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. Corect se scrie "ingurgitat". Daca si ai tai isi puneau mai multe intrebari poate invatai si tu mai mult limba romana.

Asta e pentru ca "U" nu i-a acordat prioritate de dreapta lui "I".Nu l-a vazut, deoarece nu are umeri si i-a cazut vesta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. Corect se scrie "ingurgitat". Daca si ai tai isi puneau mai multe intrebari poate invatai si tu mai mult limba romana.

Offtopic: Dau niste beri (maximum 6) pentru ca esti cel mai tare la gramatica. Oferta e valabila doar saptamana viitoare si doar in Primorsko sau in imprejurimi de pana in 30km (Nessebar cade ca e prea departe, dar Sozopol e OK).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. Corect se scrie "ingurgitat". Daca si ai tai isi puneau mai multe intrebari poate invatai si tu mai mult limba romana.

Omule, esti bo :laugh: lnav rau.....cu capu'!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...