Sari la conținut

Noua Legislatie


bogdan_mutu
 Share

Postări Recomandate

am auzit la foarte multi cunoscuti de noile conditii ce vin odata cu noua legislatie..(septembrie 2006) si anume : - permis de conducere pt scuterele de 49 cmc , ba chiar inmatriculare.altii spuneau ca va fi nevoie sa le faca si RARul si ITP ul ... exact ca in cazul unei masini.eu nu prea cred ca e asa.am citit o parte din noua legislatie..si nu am vazut nimic despre asta.ce parere aveti ? care este adevarul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ating si 90km/h

 

 

 

...in caz ca nu ati vazut...exista record stabilit cu un pochet bike de 98 km/h....si aia e mai mika ca un scuter.. asa ca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci adevarul este: Se vor inmatriculat toate scuterele de 49cc (sa ii vad pe aia cu acte de italia :lol: ) Se vor conduce fara permis de la varsta de 16 ani.Si cam atat.:D

 

Bine este sa ai acte. Sa va vad pe cei care au acte de italia :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INREGISTRAT nu inmatriculat.

Iar INREGISTRAREA se va face in baza actelor de provenienta si a ITPului si a OMOLOGARII RAR (de tip sau individuala)!

Nu mai bine cumparati un GoPOP???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INREGISTRAT nu inmatriculat.

Iar INREGISTRAREA se va face in baza actelor de provenienta si a ITPului si a OMOLOGARII RAR (de tip sau individuala)!

Nu mai bine cumparati un GoPOP???

Mai bine INMATRICULAT decat INREGISTRAT

 

Ca la INREGISTRAT am inteles ca nu ai RCA si zic eu ca e destul de aiurea.

 

PS.eu il inmatriculez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect, vei plati RCA, impozit, taxe mai mari. daca ai bani de dat....go for it!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci adevarul este: Se vor inmatriculat toate scuterele de 49cc (sa ii vad pe aia cu acte de italia :lol: ) Se vor conduce fara permis de la varsta de 16 ani.Si cam atat.:D

 

Bine este sa ai acte. Sa va vad pe cei care au acte de italia :crack:

am eu acasa legislatia 2006 si asa este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si oricum macar nu faceau si ei niste numere mai frumoase ex.Germania,Italia. Zici ca sunt de la caruta si arata urat pe scutere.

 

De la 1 Septembrie sa vedeti ce creste vanzarea la scutere Sh cu acte :lol: Tocmai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

Dar am si eu o intrebare! Este ceva in noul cod rutiuer ce afecteaza caprele? ca mai sunt citeva piaggio ciao :D)

 

Cand o sa inceapa drujbarii sa moara pe capete, o sa bage casca obligatorie :lol: dar pana atunci ramane asa... :crack:

Editat de TazzY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai railor ce aveti voi cu scuterele GoPop, ca doar daca e sa ai ghinion te duci la service si ti-l face pe garantie ca doar are 12 luni ... sau ... 49 de km. :what:

 

Lasand glumele proaste si rautatea la o parte, ce-ar fi sa fim on-topic?

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :what: :crack:

 

PS - Oameni buni nu are rost s va mai dati cu parerea incoa' si-ncolo de noua legislatie rutiera. Adevarul e ca s-au raspandit niste zvonuri ca painea calda, dar nu vom fi siguri pana nu o sa avem Monitorul Oficial ca sa vedem exact ce si cum, pana atunci insa, sunteti liberi sa aberati fiecare in fel, chip si stil propriu :what: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...