Sari la conținut

Nos Pe Scuter, L-am Testat Si Nu Am Murit


Postări Recomandate

dar unde sa le incarc in romania. Daca asa trebuie sa trimit in anglia si costa si transportul destul de mult si asa sunt probleme cu vama si sper sa rezolv problema.Oricum butelia o sa fie in jur la 200.000 daca nu mai putin, trebuie sa fac calcule din nou si o sa fie reduceri daca se cumpara peste o anumita suma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dar unde sa le incarc in romania. Daca asa trebuie sa trimit in anglia si costa si transportul destul de mult si asa sunt probleme cu vama si sper sa rezolv problema.Oricum butelia o sa fie in jur la 200.000 daca nu mai putin, trebuie sa fac calcule din nou si o sa fie reduceri daca se cumpara peste o anumita suma.

 

se incarca de la aragaz :crack: :crack: :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ziceti, daca aveti chef de facut mishtouri va rog sa vi le exprimati in alt topic.Si pentru cel cu aragazul: Ce e la aragaz e gaz metan nu cred ca compari cu oxidul de azot dar sa trecem peste.Cine mai doreste informatii il astept oricand.

P.S. Probabil pe vineri ar trebui sa ajunga sistemele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau si eu un nos d-ala..doar de forma,ca arata bine!

si eo fratelo..sa mor de nu mi-as pune decat o butelie goala la vedere..si un comutator dala roshu..sau c plm o fi .. :ok: :hug:

pune mah poze ca sa vezi c rupe lumea la vanzare

vin-o o data la intalnire la arc

sau la snagov acum vineri sambata sau duminica

sa vada lumea..

sa vezi bani ce faci..aulaeeeeu..tot eo sa va invatz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eo fratelo..sa mor de nu mi-as pune decat o butelie goala la vedere..si un comutator dala roshu..sau c plm o fi .. :ok: :hug:

pune mah poze ca sa vezi c rupe lumea la vanzare

vin-o o data la intalnire la arc

sau la snagov acum vineri sambata sau duminica

sa vada lumea..

sa vezi bani ce faci..aulaeeeeu..tot eo sa va invatz

 

la misto e tare sa pui, o incarci cu aer pui un furtun ascuns pe undeva cu un reductor in cap sa fasaie cand apesi butonu rosu ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu e butelia mare , ganditiva ca are cam 10 cm. As veni in mare goana la arc dar e cam mult de mers ( sunt din iasi).Pai d c sa iti pui de forma cand poti sa iti pui adevarat? Hai ca acuma ma duc sa fac niste poze. Adaug ca se aude un fasait cand dai nos.

Editat de Ruba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus si niste poze. Le-am facut cat am putut de clare. post-4847-1156338411_thumb.jpg - aici intra cablul in filtrul de aer.

post-4847-1156338175_thumb.jpg - aici e tras cablul pana la ghidon ( e cam nasol ca ma grabeam sa ajung la parada)

post-4847-1156338284_thumb.jpg aici e triggerul unde vine si butelia si de unde e actionat sistemul.

 

P.S. = e jegos scuterul ... asta e , lenea e mare :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

Stresule degeaba zici u ca nu iti omoara motorul... La scuter nu ai turometru sa vezi cand sa il pui.. Trebe sa fii bun si sa il pui dupa ureche... Si inca o faza.. Tu cand mergi motorul ajunge la temperaturi destul de mari... Daca tu pui nos'ul, crapi motorul.. Nos'ul il pui de 5-6 ori pe un motor sock si de 2-3 ori pe un motor racing. Aici am vazut pe la intruniri de scutere... Baietii folosesc un alij din crom sinu mai stiu ce draq si cromeaza motorul... Este ca un fel de izolator termic.. Cromul crapa dupa 9-10 jeturi dar ramai cu motorul intreg...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai cum sa pui mai multe butelii stress L & P . Deci la 5 butelii cand am folosit absolut nici o schimbare la motor. Eu sper ca vineri sa imi vina "jucariile".Nu stiu faza cu cromul dar stiu ca se racesc foarte bine.In poze am desfiletat acolo sa vada cum vine butelia daca intelegi Stress.Daca asa vorbim vineri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

@Ruba pai asta incercam sa iti zic... Daca motorul este cald de la forja si tu bagi drogul se raceste foarte repede si crapa.. De asta se cromeaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Nu ai cum sa pui mai multe butelii stress L & P . Deci la 5 butelii cand am folosit absolut nici o schimbare la motor. Eu sper ca vineri sa imi vina "jucariile".Nu stiu faza cu cromul dar stiu ca se racesc foarte bine.In poze am desfiletat acolo sa vada cum vine butelia daca intelegi Stress.Daca asa vorbim vineri.

 

 

io glumeam cu mai multe butelii mah! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal mai ca sunt diferente de temperatura. Asa se intampla si cu dintii daca vrei , e normal si de aceea am zis ca eu dau jet-uri scurte ca e mai bine. aaa si apropo .. la un scuter cand o sa faci play iti recomand sa ai motorul rece ca asa e mai bine si asa o sa fie intotdeauna.Nimeni nu vine cu el forjat in oras si se baga la un play ca nu are acelasi randament.Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine. 200 de euro dar stai ca nu stiu ca sunt unele probleme ca s-au pus prima data pe avion si i-a fost refuzat ca au N2O si dupa aia a pus pe tren spre sa ajunga sa nu se faca vreo manevra.Esti interesat? 200 de euro sistemul cu 5 butelii de 16 g.Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci ... acum sunt tensionat cand ajung la dracu coletele ca nu mai pot.Am aflat ca , coletele din anglia venite pe tren pana in romania fac maxim 5 saptamani si am disperat cand am auzit.Atunci mi-a ajuns coletul in 4-5 zile pentru ca a fost faza cu atentatele din anglia si au fost grabite cele care vin pe tren. Explicatie pentru cei care probabil vor intreba de ce nu le-am trimis cu avionul: Pentru ca este interzis transportul unor butelii fie ele chiar mici cu avionul.Pana atunci tac si nu mai zic nimic.Este undeva in romania de incarcat butelii asa mici?Daca da ar fi in avantajul vostru ca pretul ar fi mult mai mic.Si daca stie cineva sa imi zica la ce pret si cum ii pot contacta. Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...