Sari la conținut

Vibratie la frinare


Raptoru_alb
 Share

Postări Recomandate

ce motocicleta face asa? nu ai zis nimik de marca/model.poate fi o defectiune a sistemului de franare. Eu am patit ceva de genul cu un ax roata spate rupt.... recunosc la o mobra!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce motocicleta face asa? nu ai zis nimik de marca/model.poate fi o defectiune a sistemului de franare. Eu am patit ceva de genul cu un ax roata spate rupt.... recunosc la o mobra!

 

Cred ca ma-m grabit si am uitat sa pun marca motocicletei ,ea este un Ural M67

post-19794-1284406314_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o mare problema cu frinarea mai mult cu roata spate , la o viteza de 50-60 sa nu zic mai mult la frinare apare o vibratie care scutura motocicleta de zici ca se dezmembreaza , ce ar trebuii sa ii fac sa nu mai am aceasta vibratie..??

 

dupa parerea mea este o problema intalnita la motocicletele cu cardan

eu am avut aceias problema la ural, vibratii f puternice la frana pe spate si era din cauza ca uleiul din diferential s a scurs in tambur ( semerig uzat )

si paradoxal, dupa ce a patinat un timp s a format o mazga foarte aderenta care pur si simplu bloca roata si o facea sa vibreze sa se rupa.

 

verifica chestia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o mare problema cu frinarea mai mult cu roata spate , la o viteza de 50-60 sa nu zic mai mult la frinare apare o vibratie care scutura motocicleta de zici ca se dezmembreaza , ce ar trebuii sa ii fac sa nu mai am aceasta vibratie..??

Daca fiarele sunt OK (rulmenti, etc.) eu zic ca a venit vremea sa-i faci o vizita lui Rabinul sa-ti aranjeze spitele. Eu aveam voblaj nasol pe fata (la frana de motor la 50km/h facea ca un pickhammer), omul mi-a spus ca am deviatie mai mica de 3 mm dar dupa ce a rezolvat-o motocicleta merge excelent fara plumbi si fara centrare pe aparat (bine, e vorba de ceva in genul tau, adica in principiu nu prinde mai mult de 135km/h). Incearca un telefon la +40724452023.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...