Sari la conținut

Ce Scuter Sa Imi Iau? `


SeegerKronteal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pai am mers deja prin parcare...mult....si mi-a placut f mult si de aceea vreau sa imi iau. Imi iau cand am 14 ani, ca apoi ma mai descurc cu politia

lasa parcarea......mergi pe un drum, care nu e circulat prea mult......

testeaza daca nu iei planton cand franezi, o acc mai puternica.....incearca orice si vezi daca poti sa-l stapanesti

si apoi....daca esti in stare....vii si mai vorbim cand ai 14 ani :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa cred ca exista oamenii care incurajeaza ilegalitatile si scurtarile vietii. Cum vreti sa nu fim noi ceilalti in pericol cand toti bebelusii se cred Rosi pe scutere? Adica isi ia scuter ca e super marfa. Si daca are un gabarit mare ce? Se observa clar ca abia a descoperit cuvantul "drq"!!!!

Gata nu mai citesc topicul ca-mi vin dracii.

 

P.S. Asta o sa fie unul din ala care ma claxoneaza ca vreau sa fac dreapta, crezand ca are el voie sa ma depaseasca pe dreapta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat, daca este asha ca parintii tai nu te iubesc destul de mult...

 

Este vb despre un ciclomotor adik o chestie cu care poti sa mori fara mult efort... partea proasta este ca poti omora si pe altii, sau mai rau, sa ii bagi in puscarie....

Nu imi este rusine nici cu unii motociclisti, dar cred ca ar trebui sa itzi bagi mintile in cap shi sa nu mai conduci asha ceva pe drumurile publice pana la varsta specificata de legislatie...

 

Pe de alta parte, o fata se poate uita shi la altceva decat la scuter...

 

Fi atent! VIATA SE CURMA MULT MAI USOR DECAT ISI IMAGINEAZA UNII....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam multi isterici pe forumu asta....in afara de roskat nimeni nu m-a luat in serios? ce "drq"(cuvant nou care imi place f mult sa il folosesc ) forum e asta? aaa si nu ai tu de unde sa stii cat de mult ma iubesc parintii, asa ca nu iti mai da cu parerea despre ceva ce nu cunosti, va credeti mari si tari da cand intra un pusti de 13 ani pe forum gata il luati cu hayabusa cu yamaha r1, voi faceti misto da el de unde drq sa stie? normal ca va ia in serios....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam multi isterici pe forumu asta....in afara de roskat nimeni nu m-a luat in serios? ce "drq"(cuvant nou care imi place f mult sa il folosesc ) forum e asta? aaa si nu ai tu de unde sa stii cat de mult ma iubesc parintii, asa ca nu iti mai da cu parerea despre ceva ce nu cunosti, va credeti mari si tari da cand intra un pusti de 13 ani pe forum gata il luati cu hayabusa cu yamaha r1, voi faceti misto da el de unde drq sa stie? normal ca va ia in serios....

Cred ca in situatia asta, cel "isteric" ai fost TU. NU trebuie sa iei in serios NICI UN "MISTO"!

 

voi faceti misto da el de unde drq sa stie? normal ca va ia in serios....

Aici sunt de-acord cu tine.

Iar acelora mai mari, care au facut "misto" de el, sa le fie rusine(inclusiv mie :ok: )

 

@Bronto

Te-ai gandit mult pana cand ai scris fraza urmatoare: "Pacat, daca este asha[...] ca parintii tai nu te iubesc destul de mult..."(probabil ai uitat sa mai inserezi acolo unde sunt puncetele de suspensie un "inseamna ca")

Ia spune-mi, te rog, daca prin faptul ca parintii mei au fost de-acord cu achizitia unui scooter la varsta de 14 ani se poate deduce ca nu ma iubesc, sau ca ma iubesc prea putin??

@Bronto

No offence, please!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...are 13 ani, dar asta nu il opreste sa aiba grija cum si pe unde conduce. Acu' sa nu credeti ca il incurajez sa-si cumpere scooter(ca daca vrea sa-si cumpere oricum o va face, indiferent de parerile noastre), din contra: il sfatuiesc sa mai astepte CEL PUTIN pana cand implineste 14 ani(nu ca atunci ar gandi altfel decat acum). In orice caz, cel mai ideal ar fi sa astepte pana la 16 ani; dar tinand cont ca deja i s-a pus pata pe un scooter, cred ca peste ceva timp vom vedea un topic deschis de el pe aria "Motocicleta mea" :hug:

 

@amirc

Nu cred ca varsta conteaza in a stabili daca cineva e sau nu pericol public. Cred ca mai mult conteaza DE CE iti cumperi o mototcicleta/scooter: pentru placerea de a merge pe 2 roti sau doar pentru a-i impresiona pe cei din jur(mergand cu viteza mare, etc.)

Si mai e ceva:(@eduardbratu) macar fa cumva si invata semnele de circulatie si/sau legislatia.

Sa auzim de bine! :ok:

Editat de Andreas_Krastl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Ii recomand pustiului sa mearga in spate pe o motocicleta(in cazul in care nu a mai mers).

2. Il sfatuiesc sa isi ia un moped si sa se dea cu el pe un drum de tara de la marginea orasului unde nu pune pe nimeni in pericol(decat pe el).

3. Dupa prima cazatura o sa vada altfel cum stau lucrurile :ok:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. eu am 13 ani, si as vrea sa imi cumpar un scuter ff misto...mai ales cum arata sa fie belea....nu cont cu pedale sau fara...si care e varsta minima pt fiecare adica si pt ala cu pedale si fara.....nu stiu nimic despre astea si vreau sa invat

@ andreas Dar tu dupa ce ai citit asta ai ramas cu impresia ca e suficient de matur cat sa iasa pe drumul public si sa se dea cu scuterul ff misto si belea?

O fi o chestie relativa cu varstele, dar gandeste-te ca el are 1 an in plus fata de varsta care iti permite sa stai legal pe scaunul din dreapta fata. Tu probabil ca ai varsta legala sa conduci un scuter si uita-te cata maturitate emani, dar de la el ce sa pretinzi. Cumparati-va strada si dati-va p-acolo ca inconstienti sunt fara sa ii mai punem la socoteala pe cei fara permis.

 

P.S. Mai bine tineti sfatul pentru tine ca poate fara sfatul tau reuseste sa ramana, el sau altii, in viata. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@kcuf_di

 

Tu probabil ca ai varsta legala sa conduci un scuter si uita-te cata maturitate emani, dar de la el ce sa pretinzi.

Nu-mi dau seama daca ai fost ironic si in postul asta :hug:

 

 

Cumparati-va strada si dati-va p-acolo ca inconstienti sunt fara sa ii mai punem la socoteala pe cei fara permis.

Inconstient nu e el, ci parintii sai, ca-l lasa sa conduca.

 

Nu trebuie sa "vorbesti" vulgar, si mai ales :ok: nu era necesar.

Nu cred ca sfatul meu(in acest caz) joaca un rol important, deoarece presupun ca e un "baiat-de-bani-gata". Scooter oricum isi va lua.

 

 

Edit:grammar check

Editat de Andreas_Krastl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: Era foarte necesara atata timp cat tu mai impingi un vitel in trafic stiind ce inseamna mersul pe 2 roti in Romania.Daca tot nu conta sfatul tau de ce l-ai mai scris? Sa fie sanatos daca isi va lua el scuter sau nu. Nu cred ca tu trebuie sa-i dai tu apa la moara. Iar in legatura cu parintii, nu stiu, sper ca daca ar afla de intentiile lui l-ar impiedica. Si nu o zic neaparat din rautate, dar gandeste-te ca oameni maturi nu stiu pe cale buna cum e aia prioritate de dreapta si cui sa i-o dea.

 

P.S. Azi 2 scutere "belea" cu gagicile din dotare in spate (sper ca observi tiparul) se aflau intr-o intersectie cu semafor in 3 timpi( verde pe o strada, verde pe cealalta, apoi la pietoni) iar in momentul in care se face verde la pietoni, o taie, nevazand ca dupa coltul casei fugea un copil sa treaca strada . La 2 secunde l-au ratat. Daca il loveau cine si cum raspundea?

 

P.P.S. Acesta este un forum public si acest topic probabil ca va citit si de alti temerari cu intentii asemanatoare. Macar pe un forum de motociclism, cu useri responsabili, sa vada ca nu sunt incurajati si ca ceea ce fac, fac pe barba lor si ca isi pot distruge si lor, si altora viata pentru un moft.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: Era foarte necesara atata timp cat tu mai impingi un vitel in trafic stiind ce inseamna mersul pe 2 roti in Romania.Daca tot nu conta sfatul tau de ce l-ai mai scris? Sa fie sanatos daca isi va lua el scuter sau nu. Nu cred ca tu trebuie sa-i dai tu apa la moara. Iar in legatura cu parintii, nu stiu, sper ca daca ar afla de intentiile lui l-ar impiedica. Si nu o zic neaparat din rautate, dar gandeste-te ca oameni maturi nu stiu pe cale buna cum e aia prioritate de dreapta si cui sa i-o dea.

 

P.P.S. Acesta este un forum public si acest topic probabil ca va citit si de alti temerari cu intentii asemanatoare. Macar pe un forum de motociclism, cu useri responsabili, sa vada ca nu sunt incurajati si ca ceea ce fac, fac pe barba lor si ca isi pot distruge si lor, si altora viata pentru un moft.

Cine l-am impins in trafic?? L-am incurajat sa-si cumpere scooter?? I-am recomandat sa mai astepte(cel putin pana cand implineste 14 ani). Nu am spus ca sfatul meu nu conta, ci am spus ca nu joaca rol important, deoarece pe acest baiat nu il intereseaza sfaturile pe care i le dam, dar am tot dreptul sa-mi exprim parerea(chiar daca unii nu sunt de-acord cu ea) respectiv sa-i dau un sfat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia nu mai comentata atata bai kcuf_di ca habar nu ai cum o sa merg, de ce imi iau scuter, si cu cata prudenta o sa merg deci nu iti mai da cu parerea despre ceva ce nu cunosti, hai ca va las, ...ms pentru sfaturi andreas krastl, unele sunt binevenite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dute si zi lu mami ca vrei un scooter dala marfa yaaha R1 ca prinde bine si am auzit eu ca e si aspirator de gagici. E f tare ala!! si dai ceata la orice stop si dak insisti iti pui si manele pe el si are loc si de subwoofer.

:hug:

Si sa-ti arunce si toate cartile din casa!Sa poti parca motorul... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma baiatu....tu nici macar nu ai varsta necesara ptr a merge pe bicicleta pe sosea! in legislatie scrie clar ca de la 14 ani AI VOIE sa iesi pe sosea. de la 16 ani ai voie sa mergi pe un moped(adik o chestie d-aia care arata ca bicicleta, are motor si este pus in miscare cu ajutorul pedalelor!) sau ai voie pe un scuter care omologare individuala de la rar sa il conduci fara permis! mai asteapta si tu 3 ani si dai de A1 si poti merge legal cu un scuter mare si tare de 125cc sau mai bine pe o aprilia rs125 sau o cagiva mito! dar dak tot vrei un scuter f misto si f belea i-ati honda cbr900rr si te piSHi pe toti prieteni tai din cartier..poti sa mergi numai pe o roata sa dai inconjurul blocului...si e mai misto decat yamaha r1 sau hayabusa....sau dak nu iti place honda RR poti sa iti iei un gsx-r 1000 k6 si ai terminat balciu...ala nu are cum sa nu iti placa. HAI BAFTA LA SUCCES!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...