Sari la conținut

Ce Scuter Sa Imi Iau? `


SeegerKronteal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Lasati mai ca de la 1 septembrie fiecare raspunde cu capul pentru greselile lui...nimeni nu se va mai alege cu dosare de omor din culpa pentru reyserii astia pe scutere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pustiulica, ia gandeste-te: crezi ca degeaba sunt legile in Romania? Degeaba trebuie sa ai o varsta ca sa poti conduce un scuter? Sau o motocicleta? Se cheama RESPONSABILITATE si DISCERNAMANT ptr propriile fapte, ceea ce tu nu ai. De ce crezi ca esti considerat major abia la 18 ani si abia atunci raspunzi SINGUR ptr propriile fapte, pana atunci fiind raspunzatori de tine parintii sau tutorii legali. NU are rost sa continui, ca probabil te-am pierdut de la "pustiulica". Mi-e mila de ce o sa se aleaga din tara asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pustiulica, tu nici macar buletin n-ai si vrei deja scuter. Daca se intampla ceva cu tine, cum naiba isi dau seama politaii ai cui familie aparti? Mergi pe bicicleta pe trotuar ca nici nu ai voie pe drumuri publice la varsta asta. Esti chiar de coma cu cerintele tale la varsta asta si d-asta ai fost luat in colimator si pus la zid cu mistouri. Du-te naiba si joaca-te ca un copil normal, nu cu motoare ca nu-s de varsta ta.

 

Mda, se duce totul de rapa...la 13 ani stateam si ma jucam cornete in spatele blocului si ma uitam pe sub fustitele fetelor si azi pustanii vor deja scutere si alte prostii care sa dea cat mai bine in fata gagicilor.

 

Eu spun de acum : R.I.P copilului, ca sa nu ma mai obosesc mai tarziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se intampla ceva cu tine, cum naiba isi dau seama politaii ai cui familie aparti?

nasol si foarte adevarat. dar daca parintii lui nu s'au gandit la asta cand au facut sau vor face ci-cin la portofel cumparandu'i un scooter, atunci ce pretentii avem de la "edi"?

 

succese nebanuite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eduard, daca asa te cheama

 

Nu vreau sa asculti sfatum meu.dar poate il citesti

 

Exista biciclete pentru care te-ar invidia orice tipa ( poate chiar si uniimotociclisti).

sportul asta se numeste Freeride / Downhill si cu 70mil abia daca iti iei o bicicleta decenta + echipament.

 

Se foloseste acelasi echipament precum la motocross si iti da suficienta adrenalina + nu cere benzina, ci doar RedBull.Viteza vei prinde mai mult decat cu un scuter (cam 50-70kmh) pe o coborare si adreinalina

 

mai in colo iti dau niste linkuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista biciclete pentru care te-ar invidia orice tipa ( poate chiar si unii motociclisti).

sportul asta se numeste Freeride / Downhill si cu 70mil abia daca iti iei o bicicleta decenta + echipament.

 

Se foloseste acelasi echipament precum la motocross si iti da suficienta adrenalina + nu cere benzina, ci doar RedBull.Viteza vei prinde mai mult decat cu un scuter (cam 50-70kmh) pe o coborare si adreinalina

Nu e sanatos Red Bull-ul pentru "eduard" la varsta pe care o are. :D :P

 

Apropos de 1. Septembrie : cata lume credeti ca stie ca se schimba legislatia? Sau, ma rog, ca s-a schimbat deja. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

paiu redbull nu prea beau....da in schimb beau 2 l pe zI de cola ca is dependent si noah....da as vrea niste link-uri daca se poate

linkuri catre ce ? scutere sau biciclete ?

http://www.mybike.ro/modules.php?name=News...icle&sid=53

ca sa vezi despre ce e vorba: http://velonews.com/galleries/contest3c/Do...20Partridge.jpg astea costa cateva mii de euro;

daca vrei ceva tare (si scump): http://www.orbea.ro/ ; alea cu cadru din fibra de carbon sar usor de 3.000 de euro si daca vrei neaparat poti gasi si de 10-15.000. Nu prea gasesti scutere la preturile astea si te asigur ca nu exista multe biciclete de peste 2.000 de euro pe la noi :D si una ca asta iese rau de tot in evidenta. Daca aveam lovele imi luam si io una :P .

Editat de shztecker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt super frumoase bicicletele astea. Imi place in mod deosebit asta din link-ul de mai jos. Daca as avea bani mi-as lua una. Dar nu am bani, asa ca imi restaurez bicicleta pe care o am momentan. :P

http://www.orbea.ro/index.php?link=bikes/mtb/scape_team.htm

 

paiu red bull nu prea beau....da in schimb beau 2 l pe zI de cola ca is dependent si noah....da as vrea niste link-uri daca se poate

 

nu mai bea cola, ca nu e sanatos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...