Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce arcuri sa pun la variator pentru o combinatie buna intre demaraj si viteza maxima???e vorba de arculetele mici si de cel mare din variatorul spate?stiu ca sunt pe diferite culori..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine spus unele , cam rar,

 

Daca mai aveam scuter voiam sa vad si eu un SpeedFight cum imi da rusine ;)

Te-ai hotarat ma tariceanule ce motocicleta iti iei ? :nono: Ca parca ziceai de derbi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare scuteristii mei.

 

Cu ocazia editiei 2007 a SMAEB, va propun sa ne intalnim maine si poimaine (26 si 27 aprilie) la fantana din parcarea de la Circ, cum intrii de pe Stefan cel Mare, ca sa vorbim si sa stabilim exact planul de bataie. Pentru ca multi lucreaza/sunt la scoala, in timpul saptamanii, propun sa fixam intalnirea la ora 21:00, stiu ca este destul de tarziu, dar va rog sa faceti un efort si sa incercati sa ajungeti, avem multe de discutat/stabilit/facut.

 

Vreau ca CSR sa participe in fiecare zi la SMAEB 2007, nu avem un stand, insa curtea RomExpo e mare :smoke:, ne plantam si noi scuterele pe-acolo si atarnam bannere cu CSR intre ghidoane, sper sa fac niste pliante si fluturasi pentru a populariza CSR, sa ne cunoasca lumea, sa stie cine suntem si ce vrem :lol:

 

Pentru ca avem destule de vazut, vreau sa participam prin rotatie la "vasle", asta pentru a da ocazia tuturor sa-si clateasca ochii :lol:

 

Este foarte important sa fim civilizati si sa nu ne facem de ras. Vor fi demonstratii de maiestrie motociclistica, organizate in curtea RomExpo, noi vom asista la ele linistiti si fara sa ne spargem in figuri.

 

De asemenea la SMAEB 2007 vom discuta despre CSR si despre statutul legal al comunitatii si viitoarelor cluburi (filiale) in diversele orase ale tarii.

 

Intalnirea CSR pentru plecarea catre SMAEB, se va organiza in fiecare dimineata ( 29apr - 1mai) la 9:00, cu plecare catre SMAEB la 9:30, exceptia va fi sambata pe 28 apr, cand ne vom intalni la 10:00 si vom pleca spre RomExpo pe la 11:30 :lol:

 

Ajunsi acolo vom stabili exact locul unde vom avea "standul", ar trebui sa fie undeva in "centrul" atentiei :lol:, acolo unde am putea fi remarcati de viitorii scuteristi, sau de scuteristii care vor sa faca parte din CSR.

 

Nu uitati, oricine este bine-venit in CSR, atata timp cat cunoaste si aplica bunele maniere si legislatia in vigoare.

ATENTIE! - Orice membru al CSR trebuie sa poarte casca (orice alte protectii sunt binevenite) si aici nu se admite nici o exceptie!

 

Orice idei, propuneri, comentarii si critici sunt binevenite atata timp cat sunt constructive :lol: Astept parerea voastra despre acest subiect.

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! ;) :nono:

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare scuteristii mei.

 

Cu ocazia editiei 2007 a SMAEB, va propun sa ne intalnim maine si poimaine (26 si 27 aprilie) la fantana din parcarea de la Circ, cum intrii de pe Stefan cel Mare, ca sa vorbim si sa stabilim exact planul de bataie. Pentru ca multi lucreaza/sunt la scoala, in timpul saptamanii, propun sa fixam intalnirea la ora 21:00, stiu ca este destul de tarziu, dar va rog sa faceti un efort si sa incercati sa ajungeti, avem multe de discutat/stabilit/facut.

 

Vreau ca CSR sa participe in fiecare zi la SMAEB 2007, nu avem un stand, insa curtea RomExpo e mare :smoke:, ne plantam si noi scuterele pe-acolo si atarnam bannere cu CSR intre ghidoane, sper sa fac niste pliante si fluturasi pentru a populariza CSR, sa ne cunoasca lumea, sa stie cine suntem si ce vrem :lol:

 

Pentru ca avem destule de vazut, vreau sa participam prin rotatie la "vasle", asta pentru a da ocazia tuturor sa-si clateasca ochii :lol:

 

Este foarte important sa fim civilizati si sa nu ne facem de ras. Vor fi demonstratii de maiestrie motociclistica, organizate in curtea RomExpo, noi vom asista la ele linistiti si fara sa ne spargem in figuri.

 

De asemenea la SMAEB 2007 vom discuta despre CSR si despre statutul legal al comunitatii si viitoarelor cluburi (filiale) in diversele orase ale tarii.

 

Intalnirea CSR pentru plecarea catre SMAEB, se va organiza in fiecare dimineata ( 29apr - 1mai) la 9:00, cu plecare catre SMAEB la 9:30, exceptia va fi sambata pe 28 apr, cand ne vom intalni la 10:00 si vom pleca spre RomExpo pe la 11:30 :lol:

 

Ajunsi acolo vom stabili exact locul unde vom avea "standul", ar trebui sa fie undeva in "centrul" atentiei :lol:, acolo unde am putea fi remarcati de viitorii scuteristi, sau de scuteristii care vor sa faca parte din CSR.

 

Nu uitati, oricine este bine-venit in CSR, atata timp cat cunoaste si aplica bunele maniere si legislatia in vigoare.

ATENTIE! - Orice membru al CSR trebuie sa poarte casca (orice alte protectii sunt binevenite) si aici nu se admite nici o exceptie!

 

Orice idei, propuneri, comentarii si critici sunt binevenite atata timp cat sunt constructive :lol: Astept parerea voastra despre acest subiect.

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! ;) :nono:

 

 

alias,consider ca este important sa iei legatura cu organizatorii SMAEB pentru a i informa asupra acestei actiuni (deoarece se desfasoara in curtea expozitiei...sau poate ai vorbit deja si nu stiu eu)....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alias,consider ca este important sa iei legatura cu organizatorii SMAEB pentru a i informa asupra acestei actiuni (deoarece se desfasoara in curtea expozitiei...sau poate ai vorbit deja si nu stiu eu)....

 

 

Salut. Tu cand mergi cu prietenii intr-un bar la o bere, dar chestia asta nu apare in Monitorul Oficial, ai datoria sa informezi patronul barului sau seful de tura?

 

Imi cer scuze dar deocamdata CSR nu este ceva oficial si "nu exista" DPDV legal asa ca nu am nici o obligatie (poate doar morala) sa anunt pe nimeni, nici eu nici ceilalti membrii fondatori ai CSR :smoke:

 

Noi sa fim sanatosi, asfalt uscat si salutari cu farul! ;) :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu o sa pot veni decat sambata(duminica la 7 plec la mare) cu toate ca mi-ar face mare placere sa fiu acolo la promovare CSR :nono: alias... dak e nevoie trag si eu la imprimanta fluturasi.... oricum daca o sa vin sambata as vrea sa si vad cate ceva si sa nu plec destul de devreme(7-8 seara) sa am timp sa ma pregatesc si eu..

 

P.S. e cam tarzie ora 21:00 mai dvr nu se poate???

P.S.2 Am picat la sala azi cu 19(asta daca va intereseaza)

P.S.3 Am rezolvat problema acceleratiei (cabluri si camasi noi) dar din pacate tot improvizatii pt k nu am gasit modelul de cablu care imi trebuie....Iportant e ca MERGE!!! ;)

 

Asfalt uscat si salutari cu farul

Editat de cottoninio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baby_boy_gabi ... salut ... mai intra man .. pe mess .. sa vb de blaster :nono: .. ce si cum .. ;) plsss .. ca de ala imi iau .rcup :smoke: .. sau rs12 ... sa vedem .. care e mai bun :lol: .. .. si apropo .. daca nu avem 16 ani impliniti ( fac in iunie) pot face cursul acela ? si cum se face .. cat dureaza .. pls zice-ti si voi cei care la-ti facut .. sau care stiti cum si ce e : ...:lol: ms mult :* si baby_boy_gabi nu uita mai intra pe mess ,, pls :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde se ia banda adeziva strident colorata pt pus pe jante? k am vazut la multi :nono::smoke:;):lol:

sau daca sunt mai mult modele (cum ar fi dungile duble lipite din fara pana in spate k la masinile de curse Ex viper albastru cu 2 dungi albe)

Editat de kidmeister
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Tu cand mergi cu prietenii intr-un bar la o bere, dar chestia asta nu apare in Monitorul Oficial, ai datoria sa informezi patronul barului sau seful de tura?

 

Imi cer scuze dar deocamdata CSR nu este ceva oficial si "nu exista" DPDV legal asa ca nu am nici o obligatie (poate doar morala) sa anunt pe nimeni, nici eu nici ceilalti membrii fondatori ai CSR :smoke:

 

Noi sa fim sanatosi, asfalt uscat si salutari cu farul! ;) :nono:

 

eu m am gandit sa nu fie probleme ..in fine..sa speram ca o sa iasa bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu o sa pot veni decat sambata(duminica la 7 plec la mare) cu toate ca mi-ar face mare placere sa fiu acolo la promovare CSR :lol: alias... dak e nevoie trag si eu la imprimanta fluturasi.... oricum daca o sa vin sambata as vrea sa si vad cate ceva si sa nu plec destul de devreme(7-8 seara) sa am timp sa ma pregatesc si eu..

 

P.S. e cam tarzie ora 21:00 mai dvr nu se poate???

P.S.2 Am picat la sala azi cu 19(asta daca va intereseaza)

P.S.3 Am rezolvat problema acceleratiei (cabluri si camasi noi) dar din pacate tot improvizatii pt k nu am gasit modelul de cablu care imi trebuie....Iportant e ca MERGE!!! :lol:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul

 

Salut. Imi pare rau sa aud ca ai picat, dar zambeste, viata merge inainte, esti tanar si ai tot timpul la dispozitie :smoke: Las' ca trece cu o bere :lol:

 

 

eu m am gandit sa nu fie probleme ..in fine..sa speram ca o sa iasa bine...

 

Daca suntem civilizati si ne vedem de ale noastre nu vor fi probleme :lol:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! ;) :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

cam la ce pret gasesc prin dezmembrari un motor complet de scuter? cu sau fara roata din spate. functional sa fie.

la ce preturi sa ma astept?

depinde de data la care a fost furat scuterul ;) daca e recent e ieftin sa scape de el :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-au schimbat planurile ... plec de sambata de la 7:( sa faceti si voi multe multe poze(alias si vladul) toata speranta mea e in voi :nono:... pana atunci asfalt uscat si salutari cu farul

 

Mai e ceva maine la 21:00 k poate dau si eu o fuga vre-o jum de ora-1 ora??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu novie de o parere :nono: .. vreau un motor .. de 49cc .. ceva gen aprilia rs .. tzr .. derbi .. etc .. ceva cu viteze ... aveti idee ? . .ca sa cumoar .. pana in 2000 euro .. oi gasi ceva la smaeb ;) ? sau stiti careva aveti de vanzare .. ( sa fie din buc) ... id meu este ... mavrocook .... vb acolo ... care ma poate ajuta ..

Editat de mavrocook
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu novie de o parere :smoke: .. vreau un motor .. de 49cc .. ceva gen aprilia sr .. tzr .. derbi .. etc .. ceva cu viteze ... aveti idee ? . .ca sa cumoar .. pana in 2000 euro .. oi gasi ceva la smaeb :lol: ? sau stiti careva aveti de vanzare .. ( sa fie din buc) ... id meu este ... mavrocook .... vb acolo ... care ma poate ajuta ..

Poate aprilia rs :nono: , ca sr e scuter. Vino si vei vedea daca gasesti ;) Desi nu stiu ce forjate gasesti in bucuresti...(puncte...puncte)

Editat de VladuL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mna hai sa scriu eu cum ii cu legislatia aia. Deci eu am fost azi si m-am inscris. Am platit 50 de lei si tipa de acolo mi-a dat niste foi, un pliant si o foaie provizorie care demonstreaza ca acuma fac legislatia si sa pot circula cu scuteru pe drumurile publice. timp de 10 zile tre sa ma duc la cursuri de legislatie dupa care ma duc iara aici unde m-am inscris si o sami faca ceva care sa demonstreze ca am absolvit un curs de legislatie rutiera.

Nush am citit aici pe forum ca ar costa in jur de un milion , dar pe mine m-a costat 5 sute de mii.Acuma nush daca va mai trebuii platit ceva dar mie nu mi-a zis nimica.

Maine ma duc la cineva sa vad niste scutere aduse din germania si sper ca tot maine sa-mi achizitionez ceva jucarie calumea ;) .O sa revin cu noua mea achizitie...si sper ca asta sa fie cat de repede ca o astept cu nerabdare, si mai ales amu ca avem o minivacantza de 4 zile in care as putea sa ma dau cat vreau :smoke:

Numai bine si salutari cu farul :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...