Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

Cam cati km mergi cu 1L de ulei la un motor in 2timpi , cu rezervor separat care face amestecul singur ?

In perioada de rodaj consuma mai mult ulei si benzina ? TNX

 

 

eu am pus ulei la 900 km si mai aveam cam 150-200 ml in rezervor in rodaj, si ca consum aveam 4,5-5% cu pasager si cam 3,5 singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si eu am facut 1100km pana s'a aprins martorul tot cu 1L insa nu in rodaj...

 

 

al tau e distrus bha...a avut grija de el tibi,dar u numai cox si ulei bunica...lasa ca stim noi :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite io sunt un mare nesimtit , nu ma lasa astia sa intru in club :P

 

 

doamne,cat adevar graiesti...cinstitule unde erai bah pana acum?? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne,cat adevar graiesti...cinstitule unde erai bah pana acum?? :P

acuma plm ce sa-ti cer si tie , cauti anturaj cu sefu aiurea :(

 

ma deci trebuie sa ai la tine bunele maniere , neaparat ... a si rabdare multa la plimbari :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma plm ce sa-ti cer si tie , cauti anturaj cu sefu aiurea :(

 

ma deci trebuie sa ai la tine bunele maniere , neaparat ... a si rabdare multa la plimbari :P

 

 

ca tot urmeaza vacanta,ne intalnim si noi mai multi pe undeva??ca venim si noi,vine si buzaul si merge la snagov la un gratar ceva : :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde'i marele "suflet" al tau baaai? Bagi strambe acilea pe forum... :( Daca la tibi a mancat cozonac, a pai te asigur ca la mine numai tort vede...eeh si stii si tu prea bine :rose: . (benzina de 4.1lei/L si ulei de 52lei/L)

 

Aah si Corni ma obligi sa fac ca in reclama de la Fiat Albea...BUUUUUN???! mi'ai numit scuteru' BUUN?? e FOAAAARTEE BUUN!!! :P :P

Editat de crettz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde'i marele "suflet" al tau baaai? Bagi strambe acilea pe forum... :( Daca la tibi a mancat cozonac, a pai te asigur ca la mine numai tort vede...eeh si stii si tu prea bine :finger: . (benzina de 4.1lei/L si ulei de 52lei/L)

 

Aah si Corni ma obligi sa fac ca in reclama de la Fiat Albea...BUUUUUN???! mi'ai numit scuteru' BUUN?? e FOAAAARTEE BUUN!!! :P :rose:

 

 

d-aia te plimbi doar in week end ca bagi benzina scumpa :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si yo un Malaguti F12 , vreau sa pun un kit de 70 reaista biela care o am acuma ????Si inaca ceva unde trebuie sa baga cablu de l clilometaraj la bord ca sa imi are viteza q care merg???? DA AM BORDU ELECTRONIC!!!!???

 

prima data invata sa scri corect...

 

si apoi o sa iti zicem ca daca tot schimbi cilindru, trebuie sa ii schimbi si biela. si daca ii pui cilindru de 70 cm3, si nu schimbi si filtru de aer, carburatoru, si toba ... nu rezolvi nimic.

 

cablu de la vitezometru (si kilometraj) nu ai unde sa il bagi altundeva... ar trebui sa arate cu cat mergi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un malaguti f12 q bord digital si nu imi indica nik kilometraju ce ar putea sa ai ???

Sigur este "Q" bord digital si nu indica "nik"?

 

Parca era "cu" si "nimic" frate scrie si tu normal ca nu esti pe mirc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt gata stickerele CSR, asa ca va rog pe toti care veniti astazi la Circ la ora 14:00 sa aveti la voi 10RON pentru ele. In banii astia intra 2 stickere de 7cm si doua de 10cm. Multumesc - alias

 

Asfalt uscat si salutari cu farul!

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...