Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

asta e :D ce sa fac ...

Alt cont ...

:lol:

 

... nu am ban permanent pt ca pot sa dau PM si sa intru pe forum cu useru celalalt

Vezi ca pentru clonare se da ban pe ip... :lol: ce zici ?:blbl: :D

 

--- Mesaj completat în 04 Dec 2007 10:42 -------------

Auzi... stii ceva? :)

Pustiu...pustiu... te-am suportat ceva vreme dar alte replay`uri mai pline de inteligenta, nu ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<small>--- Mesaj completat în 04 Dec 2007 10:42 -------------</small><br/>

Pustiu...pustiu... te-am suportat ceva vreme dar alte replay`uri mai pline de inteligenta, nu ai?

se duce la net :D

 

--- Mesaj completat în 04 Dec 2007 15:21 -------------

Vezi ca pentru clonare se da ban pe ip... :) ce zici ?:lol: :lol:

am gresit quote-ul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti ca va cer un pic ajutorul.Deci de anul asta in ianuarie scot motorul la plimbare si surpriza la primele doua franari un scartait teribil cand actionez frana dupa care a revenit la normal.Prin vacanta de vara am fost plecat 1 saptamana dupa ce ma intorc acasa cu un dor sa ma dau cu motorul am o surpriza acelas scartait cand actionam frana dar dupa 2 franari revenea la normal.Astazi cum a fost un pic mai frumos afara chit ca era inorat am iesit la o plimbare si tot asa la primele 2 franari un scartait teribil porma revine la normal.Intrebarea mea este de la ce scartaie asa si ce ii pot face sa numai faca galagie.Franele imi tin chiar bine dar si frana pe fata cat si pe spate imi scartaie la primele 2-3franari porma revin la normal.Cineva mia zis ca nui ceva grav si asa se intampla cand nu ma mai dau o saptamana cu motorul.Cica se depune mizerie acolo.Sincer nu stiu :) dar cei drept nu am mai fost cu motorul din noiembrie si posibil sa fi intrat mizerie de fiecare data cand il lasam acolo :D Sper sal pot rezolva usor si sa nu fie ceva grav sambata asta chiar imi va trebui motorul :lol:

Salutari cu farul :lol: si va doresc la toti vreme frumoasa de moto :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa inteleg ca nare nimica ca face galagie ca doar numai cand sta mai mult de o saptamana fara sa fie miscata face galagia aia din frana :)

Eu zic ca nu e nimic in neregula...mai ales daca il tii la frig..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti ca va cer un pic ajutorul.Deci de anul asta in ianuarie scot motorul la plimbare si surpriza la primele doua franari un scartait teribil cand actionez frana dupa care a revenit la normal.Prin vacanta de vara am fost plecat 1 saptamana dupa ce ma intorc acasa cu un dor sa ma dau cu motorul am o surpriza acelas scartait cand actionam frana dar dupa 2 franari revenea la normal.Astazi cum a fost un pic mai frumos afara chit ca era inorat am iesit la o plimbare si tot asa la primele 2 franari un scartait teribil porma revine la normal.Intrebarea mea este de la ce scartaie asa si ce ii pot face sa numai faca galagie.Franele imi tin chiar bine dar si frana pe fata cat si pe spate imi scartaie la primele 2-3franari porma revin la normal.Cineva mia zis ca nui ceva grav si asa se intampla cand nu ma mai dau o saptamana cu motorul.Cica se depune mizerie acolo.Sincer nu stiu :) dar cei drept nu am mai fost cu motorul din noiembrie si posibil sa fi intrat mizerie de fiecare data cand il lasam acolo :D Sper sal pot rezolva usor si sa nu fie ceva grav sambata asta chiar imi va trebui motorul :lol:

Salutari cu farul :lol: si va doresc la toti vreme frumoasa de moto :D

 

 

se aude asa pt ca e rece ferodoul ala sau cum draq zice adik materialul din care sunt facuti sabotii ....asa face mai la oricine :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La disc e normal...sau nu? Mie imi scartaie la prima franare/serie nu pe zi. Adica daca franez acum scartaie apoi la urmatoarele franari cand inca este folosit lichidul nu mai scartaie. Am schimbat placutele si tot asa, mi-a mai explicat si tata ca asa face si la masini :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie a zis tata ca la fel face la masini si in duminica asta nu a folosit tata masina si luni la prima frana cum a iesit din curte scartait porma a revenit la normal ca la mine la moped si un amic care are un ATV mia zis ca si lui ii face la fel frana porma revine la normal.El are frana pe spate pe disc asa ca se pare si alea fac urat trebuie sa ne obisnuim cu scarturi cat timp tin franele.Mersi pentru ca mati lamurit :) acuma ma voi duce mai linistit la plimbare asta e primele franari mai urate porma plimbarica :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa postez si eu cv...adik o problema.. :)) puneti si voi o poza cu motoru la relantiu si cu lumina de pe bord aprinsa plz..sa vad cum se vede..:D la mine se lumineaza fffffff slab noaptea nu vad nimic dekt cand turez f tare motoru..la fel si cu farurile.. :lol: :D :crack: de la ce o fi? :D

asa e la toate scuterele la relanti...farurile si luminile de bord nu sunt legate la baterie direct pentru ca ar fi consumu prea mare si s`ar descarca imediat...sunt puse pe alternator si cand accelerezi lumineaza mai puternic :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si la mine la relantiu farul abia se vede si cand am tunat kilometrajul iam pus leduri care leam legat la far si la relantiu nu se ilumineaza si semnalizarile prima data leam legat la magnetou si ma enervam ca nul vedea nimeni am rezolvat problema cu o baterie si acuma merge bine si fara motor.Stai linistit ca si la mobra merge asa si la Jawa pe carel aveam la fel era e de vina magnetoul e ca dinamul de la bicileta daca se invarte incet nu da curent mare daca se invarte mai tare da puterea de care e zis ca o poate da te vei obisnui cu ala daca nu legi bordul direct pe acumlator si asa o sal vezi cand esti la relantiu :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu scartaitul... deobicei cand scuterul nu este folosit o perioada de timp si este lasat intr-un spatiu deschis din cauza umezeli pe discuri/ferodouri se depune acea rugina fina... nu stiu sa descriu exact. Cel mai bine se observa la disc. Scartaie la prima franare pana se curata. Nu e nici o problema... e un lucru obisnuit. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca ady4 are dreptate , aceeasi problema daca se poate spune asa o am si eu dar dupa ce pun cateva frane nu se mai aude nimic. Eu insa nu il tin afara dar din lipsa timpului si a drumului care nu e deloc bun nu prea ma plimb des pe el . Ies odata la 3-4 zile ca sa nu mi se descarce bateria prea rau si in plus ii mai trebuie si lui ceva miscare nu ? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deobicei cand scuterul nu este folosit o perioada de timp
asa cum se intampla mie :crack:

 

Scartaie la prima franare pana se curata. Nu e nici o problema... e un lucru obisnuit.

Exact asa se comporta cum ai zis.Mersi pentru totii acuma ma pot da fara sa ma gandesc la zgomotul acela multam :D acuma astept vreme frumoasa sa ma pot da :crack:

Va doresc asfalt uscat si vreme frumoasa :lol:

Editat de madendre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...