Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

salutare lume !

sa prezint noua achizitie a mea... sa nu salivati varog :D

 

 

si restul.. am intins-o acasa.. fara incidente.. nu spun ca a fost o zi pierduda degeaba.. m-am mai obisnuit cu jucaria....dar nu stiu ce s-a intamplat cu baietii daca a fost vorba de rea vointa din partea lor.. sau doar vorba de o necoordonare.. in fine.. vom vedea la urmatoarea intrunire..

pana atunci salutari cu farul si asfalt uscat :lol:

 

 

Salut,

 

Eu sunt Andrei, tipul cu Gilera Runner. Sorry man, din punctul meu de vedere e de la sine inteles ca nu se pune in discutie o eventuala rea dorinta din partea noastra. Sincer, in ce ma priveste, am crezut ca ai ramas mai in urma cu alt rider "limitat" (parca asa si fusese vorba, sa mergem in 2 grupe: limitati vs nelimitati). :lol: Imi pare rau ca s-a intamplat sa ne pierzi, insa cred ca ne va fi o lectie la capitolul "organizare" pt. data viitoare. :D

 

Asfalt uscat si sa-ti stapanesti sanatos monstruletzu! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vai...ce faza tare am vazut azi.... erau vreo 10 motociclisti unguri in piele..cu de toate... mergand in gasca si intre ei era unu pe un pocket bike galben micutz... =)) :P fara echimapament... :D pacat ca nu am avut telefonu la mine sa le "trag" o poza. :lol:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai...ce faza tare am vazut azi.... erau vreo 10 motociclisti unguri in piele..cu de toate... mergand in gasca si intre ei era unu pe un pocket bike galben micutz... =)) :P fara echimapament... :D pacat ca nu am avut telefonu la mine sa le "trag" o poza. :lol:)

sa ma vezi pe mine cu pocket alb+negru ... eu cu casca gri/negru/alb, manusi negre, pantaloni grii si geaca piele gri cu alb pe pocket... mori de ras ...zici ca`s mini raicer =)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ma vezi pe mine cu pocket alb+negru ... eu cu casca gri/negru/alb, manusi negre, pantaloni grii si geaca piele gri cu alb pe pocket... mori de ras ...zici ca`s mini raicer =)))

 

chiar... ma tenteaza si pe mine un poket...:lol:) cum e senzatia pe el? :P . Pana la 18 ani cand sper ca imi iau ceva mai mare....cred ca merge si un pocket bike. :D). piese de schimb, se gasesc? si mia zi odata cat mere maxim si cam la ce pret e unu ca n-am chef sa rasfoiesc paginile..:lol:)

apropo : este pe youtube unu "ghost rider" cred ca il stiti... are un bmx negru, pocket bike negru si hayabusa neagra. vai super e... si comic :D). acuma imi descarc toate episoadele :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ma vezi pe mine cu pocket alb+negru ... eu cu casca gri/negru/alb, manusi negre, pantaloni grii si geaca piele gri cu alb pe pocket... mori de ras ...zici ca`s mini raicer =)))

Haste , baga o poza :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca senzatie e super ... isi merita toti bani ..am dat 9 mil nou , deci nu poti compara cu nimic senzatia...e super distractie si sa numai zic ca lasi lumea cu gura casca..alti rad, alti isi fac cruce :P) piese de schimb nu stiu de unde , eu acuma imi schimb pull starteru ca mi`sa blocat in fine.... poze o sa pun mai pe seara ca nu am cablu momentan si pozele sunt in tel , sau poate o sa fac in seara asta alte poze, ca momentan e desfacut :D) daca esti interesat http://aresromania.ro/index.php?c=35

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar... ma tenteaza si pe mine un poket...:lol:) cum e senzatia pe el? :P . Pana la 18 ani cand sper ca imi iau ceva mai mare....cred ca merge si un pocket bike. :D). piese de schimb, se gasesc? si mia zi odata cat mere maxim si cam la ce pret e unu ca n-am chef sa rasfoiesc paginile..:lol:)

apropo : este pe youtube unu "ghost rider" cred ca il stiti... are un bmx negru, pocket bike negru si hayabusa neagra. vai super e... si comic :D). acuma imi descarc toate episoadele :D

http://www.youtube.com/watch?v=ud_gXPCMUDw insane.. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu si da.

 

da.... nu ai voie cu asa ceva, moral pt ca e prea mic .... legal , nu ai semnale, far nimic nu e inregistrat, nu se poate inregistra..daca e sa mergi pe stradute cu el ..mergi la risc :D

 

nu stiu cu ce sa incep ..... deci azi mi`am luat de la rebobinat magnetou .... l`am montat ... am vrut sa dau la automat, am obs ca prostu de mine a lasat 1 sapt cheile in contact si contactu pus.... s`a oxidat bornele si la rezistenta acolo de mi`sa rupt firu .... maine o sa le fac si pe alea.. bateria moarta..am pus`o la incarcat , tin sa mentionez..ca a picurat putin pe scuter... scuteru acuma e limitat din carb mai mult de 30 nu`i dau .. se aude super in realitate in sarcina .... am chiulasa de 50cc, pistonu si cil de 80cc , carb stock ,dar jigler mai mare dat la maxim benzina , filtru sport , variator stock .... imi place cum merge si cum se aude.. abia astept sa`i fac rodaju , am obs ca se incinge f repede si rau de tot :lol:

 

la pocket mi`am montat pull starteru venit ...dar dupa aia m`am gandit sa`i rezolv problema scurgerii benzinei , am vazut ca` curge de la robinetu de benzina ..l`am scos.. am pierdut un surubel :D si maine am sa incerc sa il fac.. pun cateva poze mai vechi cu el ..si cateva facute acuma ...si un filmuletz cu bestia roshie :P

 

 

LE: mai am 2 poze cu pocketu si nu le pot pune ..asta e :lol:

post-18872-1213122881_thumb.jpg

post-18872-1213122890_thumb.jpg

post-18872-1213122898_thumb.jpg

post-18872-1213122935_thumb.jpg

post-18872-1213122955_thumb.jpg

post-18872-1213122996_thumb.jpg

post-18872-1213123206_thumb.jpg

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.... nu ai voie cu asa ceva, moral pt ca e prea mic .... legal , nu ai semnale, far nimic nu e inregistrat, nu se poate inregistra..daca e sa mergi pe stradute cu el ..mergi la risc :lol:

 

daca i-ai pune semnale ? :lol:) asa macar nu cred ca te-ar mai opri politia. si ... cat despre inregistrat, asta ar fi problema :P . dar daca mergi linistit pe trotuare sau marginea soselei, nu e asa mare pericolul sa se lege de tine...parerea mea. Cauciuce de schimb se gasesc la dracovenie? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca astea sunt chestii pentru copii. De la ce varsta pot copiii sa le conduca?

 

eu cred ca de la orice varsta. numai sa nu conduca pe drumuri publice. intr-un parc de exemplu cred ca e ok, sau in curte... pe langa casa, in spatele blocului, etc. cam orice copil care are capacitatea de a intelege pericolul si riscul poate sa il conduca. e ok pt copii ca se obisnuiesc macar, dar avertizare... ca pe viitor 100% vor vrea unu mai mare... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

45 e mult in general .. ai cazut vreodata la 45 la ora de pe scuter?? sa incerci de pe asta ..eu am cazut la 10-20 maxim si a fost urat :lol:)) genunchi slefuiti , eu stiam ca astea tip sport... prima oara au fost creeate pt fun si ca se poate face nu stiu cum sa explic dupa aia "pt copii" dar nu cred ca astea sunt pt copii , este pt toata lumea e fun ... pt copii sunt mini scooterele alea..care sunt urate rau e ca un scuter (ex runner) dar mic ... pe ala chiar e penibil sa mergi :D

 

 

acuma am rezolvat problema cu robinetu ,am gasit si al 2 lea surub era in carenaj :D) si vad ca numai curge... maine o sa vad exact :rock:, mai ramane scuteru de reparat mici delatii dupa care benzina sa arda :whip: :kali:

 

cateva poze facute acuma , dupa ce l`am asamblat :lool:

 

daca i-ai pune semnale ? :laugh:) asa macar nu cred ca te-ar mai opri politia. si ... cat despre inregistrat, asta ar fi problema :D . dar daca mergi linistit pe trotuare sau marginea soselei, nu e asa mare pericolul sa se lege de tine...parerea mea. Cauciuce de schimb se gasesc la dracovenie? :lol:

 

daca i`ai pune semnale... ar trebuii sa te duci la rar sa`l omologheze.. dar nu cred c`o sa faca aia asa ceva... dar sunt mini moto din alea un pic mai mari ca astea de 110 cc 4t cu semnal far turemetru tot ... are mai multe chestii decat la unele scutere :P ala nu ai treaba cu el ... se inmatriculeaza si la drum cu el :box: , asta daca vine omologat , cum sunt chinezariile

post-18872-1213127020_thumb.jpg

post-18872-1213127034_thumb.jpg

post-18872-1213127053_thumb.jpg

post-18872-1213127077_thumb.jpg

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mai haste.. dar alea de 110 in 4 timpi... alea ar trebui inmatriculate cred, ca si motoarele, deci ar fi cam mult de lucru cu ele..pentru un mini bike :D). dar sunt misto si alea de 110. am vazut odata pe youtube una :P super mergea...de fapt, asta era

vai super e. insa cred ca trebuie omologate nu doar inregistrate la primarie. :lol:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai voie sa te plimbi cu asa ceva pe drumurile publice. Poti sa o faci... dar cand te opreste politia nu ai ce comenta. Nu sunt omologate pt utilizarea pe drumuri publice din N motive, foarte evidente de altfel. Pe siteurile serioase care le comercializeaza, scrie clar "Not For Road Use". Totusi e fun sa te dai cu asa ceva, am incercat si eu insa la 1.85 cat am stateam extrem de chinuit si nu prea aveam stabilitate, insa poate nu eram nici obisnuit. Pe strada, nu m-as aventura cu asa ceva in trafic si asta nu din cauza politiei, ci din motive de siguranta. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mai haste.. dar alea de 110 in 4 timpi... alea ar trebui inmatriculate cred, ca si motoarele, deci ar fi cam mult de lucru cu ele..pentru un mini bike :D). dar sunt misto si alea de 110. am vazut odata pe youtube una :P super mergea...de fapt, asta era
vai super e. insa cred ca trebuie omologate nu doar inregistrate la primarie. :lol:

 

pai am zis ca alea treb inmatriculate ... uitate mai sus... acuma depinde ...daca vin omologate ...doar il inmatraculezi ... daca nu te duci la rar... ti`l omologheaza dupa care te duci si`l inmatriculezi ..asta doar la mini moto ...cred, acuma vb din logica ... nu e ceva concret..dar la pocket nu ai ce`i face... mergi la risc :lol:

 

 

@ady. eu merg cu el pe strada dar atunci cand nu e trafic , sunt f prudent , nu ma bag aiurea in depasiri sau ceva de genu , intotdeauna incerc sa ma fac vazut , mai ales duminica ma plimb ...e pustiu , abia vezi o masina pe strada( nu ma refer in centru orasului) :D

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai am zis ca alea treb inmatriculate ... uitate mai sus... acuma depinde ...daca vin omologate ...doar il inmatraculezi ... daca nu te duci la rar... ti`l omologheaza dupa care te duci si`l inmatriculezi ..asta doar la mini moto ...cred, acuma vb din logica ... nu e ceva concret..dar la pocket nu ai ce`i face... mergi la risc :P

 

in cazul asta presupun ca ai nevoie de A1. nasol. adica find de 110...

Editat de ionutz100cc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers si eu in italia cu un poket tot asa pe o pista amenajata ... pe care se zicea ca mergea si "valentino rossi" am niste poze dar nu pe calc o sa le bag .... am accelerat putin mai tare pe la vreo 40 km/h sa ridicat cu mine pe o roata !!! am ramas :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers si eu in italia cu un poket tot asa pe o pista amenajata ... pe care se zicea ca mergea si "valentino rossi" am niste poze dar nu pe calc o sa le bag .... am accelerat putin mai tare pe la vreo 40 km/h sa ridicat cu mine pe o roata !!! am ramas :D

cred ca alea erau modicate ... la mine nu se ridica intr`o roat doar daca accelerez... dar daca trag si de el si acc ma da pe spate :lol:)

 

haste,ti-ar placea sa concurezi cu pocketul la un concurs de asta? :P

 

da da :X:X nimic nu e mai frumos la un pocket decat sa te dai pe curbe... nu stiu, cand esti asa de aproape de asfalt ... e o senzatie anume.... gata ca iar incep telenovele p`aici :lol:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haste,ti-ar placea sa concurezi cu pocketul la un concurs de asta? :P

 

Da ma dar alea sunt pocket-uri calumea nu ca astea care se gasesc in comert in Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...