Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

stie cineva unde pot gasi piese pentru yamaha t-max prin bucuresti?mai exact imi trebuie farul, bordul cu tot plasticul de sub el (cel in care vine contactul) si carenele de asemenea, cam tot ce tine de fata pt ca a cam suferit un accident :P . Imi trebuie urgent daca stiti pe cineva sau ati vazut pe undeva prin targ transportul nu e problema ca vin sa le iau. ms anticipat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai cred ca ai mers cu spatele pt ca io m-am tinut dupa un alt kymco care mergea cu 50 la ora...si am tot mers dupa el(ultimu) cu gandu sa nu las lumea in urma ,si chiar nu ma asteptam sa mai fie cineva in spatele meu...deci daca ai fi plecat dupa noi ar fi trebuit sa ne ajungi...mai ales ca ne-am mai oprit la o alta benzinarie(inainte sa facem dreapta spre snagov)....esti sigur ca ai mers cu 50 km/ora spre snagov si nu in alta parte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si'a schimbat cinva rolele recent la aerox ? imi tre role de aerox (3mai usoare si 3 mai grele) ca ale mele sunt tocitevarza si nu am topspeed :P . sau macar vreau sa stiu gramaju...

am eu role malossi noi noute de 3.5 grame...50 ron

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti...am cautat si eu prin legislatie asa frumos pentru ca nu vreau sa port vesta, si am mai inteles si pe-aici ca nu trebuie vesta neaparat, ci echipament fluoro-reflectorziant. Imi da cineva aliniatul din codul rutier? Asta am gasit eu: Bicicletele si mopedele care circula pe drumurile publice trebuie sa fie echipate cu mijloace de iluminare si dispozitive reflectorizant-fluorescente. Este interzisa circulatia acestora pe timp de noapte fara aceste mijloace si dispozitive In stare de functionare.

 

E scris altceva? Ca stiu geci cu benzi de-alea reflectorizante. Pe unde gasesc asa ceva sa-mi cos pe geaca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti...am cautat si eu prin legislatie asa frumos pentru ca nu vreau sa port vesta, si am mai inteles si pe-aici ca nu trebuie vesta neaparat, ci echipament fluoro-reflectorziant. Imi da cineva aliniatul din codul rutier? Asta am gasit eu: Bicicletele si mopedele care circula pe drumurile publice trebuie sa fie echipate cu mijloace de iluminare si dispozitive reflectorizant-fluorescente. Este interzisa circulatia acestora pe timp de noapte fara aceste mijloace si dispozitive In stare de functionare.

 

E scris altceva? Ca stiu geci cu benzi de-alea reflectorizante. Pe unde gasesc asa ceva sa-mi cos pe geaca?

 

a zis odata clodius pe topicu cu echipamente. Cica trebuie sa fie si geaca-vesta fluorescenta. Nu cred ca e destul sa ai cateva elemente reflectorizante. Totusi, intreaba si tu un politai daca e ok sa porti geaca cu elemente reflectorizante doar... o sa iti zica el :friends:. Si... benzi dealea reflectorizante gasesti, cred ca si la magazinele de piese auto. La Paneuro sigur gasesti. Era vreo 15 lei o banda cam de un metru lungime si vreo 10 latime iarna asta. Sau, ia banda de la vesta si coase-o pe geaca. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca depinde si de norocul tau. Daca intalnesti un politist mai capcaun...

 

Regulament din 04/09/2006 de aplicare a OUG nr. 195/2002 privind circulatia pe drumurile publice Monitorul Oficial nr. 876 din 26/10/2006

 

Art. 161 (1) Se interzice conducătorilor de biciclete sau de mopede:

r) să circule fără a purta îmbrăcăminte cu elemente fluorescent-reflectorizante, de la lăsarea serii până în zorii zilei sau atunci când vizibilitatea este redusă;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea vad rolul vestelor verzi sau portocalii atata timp cat ai benzi sau ceva reflectorizant pe haina, geaca, etc. Intradevar vestele sunt de culoare mai intensa si ies in evidenta mai mult, dar prea fluorescenta nu mi se pare. parerea mea...

Editat de ionutz100cc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a zis odata clodius pe topicu cu echipamente. Cica trebuie sa fie si geaca-vesta fluorescenta. Nu cred ca e destul sa ai cateva elemente reflectorizante. Totusi, intreaba si tu un politai daca e ok sa porti geaca cu elemente reflectorizante doar... o sa iti zica el :friends:. Si... benzi dealea reflectorizante gasesti, cred ca si la magazinele de piese auto. La Paneuro sigur gasesti. Era vreo 15 lei o banda cam de un metru lungime si vreo 10 latime iarna asta. Sau, ia banda de la vesta si coase-o pe geaca. :bounce:

 

pe mine m-a oprit politia ca nu am purtat vesta ... iam aratat ca am reflectorizant pe geaca si m-a lasat in pace :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea vad rolul vestelor verzi sau portocalii atata timp cat ai benzi sau ceva reflectorizant pe haina, geaca, etc. Intradevar vestele sunt de culoare mai intensa si ies in evidenta mai mult, dar prea fluorescenta nu mi se pare. parerea mea...

Nu conteaza cum o vezi tu, important este cum te vad ceilalti participanti la trafic.

Faptul ca ai cateva dungi reflectorizant nu te face mai vizibil decat daca ai si acel material fluorescent. In lumina farurilor, chiar si de la distanta, aceste veste sunt mult mai vizibile decat alte culori.

De ce credeti ca motociclistii cauta sa aiba echipamente cat mai viu colorate?

Ce-ati zice daca un "conservar" v-ar lovi noaptea pt ca nu v-a vazut din timp pt ca nu purtati vesta?

Trebuie sa intelegeti asta pt siguranta voastra, nu numai de frica amenzilor pt ca oricum nu le platiti voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a pus omul pe postat...

Cat credeti ca ar merge un scuter ca al meu, first bike bombardier, 80 cc, set nou...

 

Ala rosu din poza.

scuterul ar merge aruncat :) , dar r125-ul mancat :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1500-1800 Ron depinde cum arata,cum merge etc...

 

 

Acum merge insa scoate un fum incredibil, as vrea sa-i schimb setul si apoi s-o vand, sta de 2 luni pe dreapta.

Arata bine, nu am cazut decat odata la viteza mica cu ea, nu sunt probleme.Sper sa scap de ea

 

scuterul ar merge aruncat :bigstar: , dar r125-ul mancat :)

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...