Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

Intre carb original de 12 si carb de 17,5mm e diferenta sesizabila? mai ales pt 70cc?

Da,si de la 12 la 14 se cunoaste bine,dar daca te uiti pe scooter-center.com sau alte site-uri spun ca pentru kituri de 70 sunt recomandate carburatoare de la 17,5 inclusiv pana la 21...deci e ok...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

I-mi spune cineva ce trebuie sa fac ca sa i-mi schimb numarul galben cu unul de la politie alba, scuterul este de 50cmc,am si RAR-ul facut,si daca stie cineva ce benefici am daca am nr alb de la politie nu nr galben

ps.stie cineva cam cat ar costa schimbarea. Ms.

Editat de hemi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-mi spune cineva ce trebuie sa fac ca sa i-mi schimb numarul galben cu unul de la politie alba, scuterul este de 50cmc,am si RAR-ul facut,si daca stie cineva ce benefici am daca am nr alb de la politie nu nr galben

ps.stie cineva cam cat ar costa schimbarea. Ms.

 

Uni au facut-o, sa puna nr alb, costa ceva mai mult. Benefici ai destule, nu ai restricti, mai ales daca ai si permis A sau A1 :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai permis poti sa-l treci ca si motocicleta si nu ai restrictile de la moped: vitezele maxime legale si nu 45 km/h, fara vesta, poti sa iesi linistit din oras, judet, tara. Daca nu ai permis singurul avantaj ar fi ca poti iesi din localitate, judet, fara ca cineva sa se ia de tine.

 

Desigur ca se poate "adevaratule" einstein, sunt multi care le au inmatriculate. Rarul daca il ai facut, te coasta doar inmatricularea - de la 0, nu conteaza ca ai numar galben, adica cam 2 milioane, asigurarea 1 mil(daca nu ai) si platesti impozit la stat - un alt dezavantaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi,daca in lege spune ca moped=vehicul cu 2,3 sau 4 roti a carui capacitate cilindrica este mai < 50 cmc si a carui viteza constructiva sa nu depaseasca 45 km/h daca tu ai un scuter care nu indeplineste conditiile astea,parerea mea automat tie iti trebuie A1 si logic inmatriculat la politie,nu?corectatima daca gresesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate orice in romania. Am vazut un aprilia RS 125 cu motor 250cc cu nr galben. Si noi vrem la 49cc nr alb :wink:

Care sunt riscurile daca merg cu un scuter de 125 si e radiat, nu are asigurare nimic, are nr vechi. Cat de grav e ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot se cheama topicul discutii intre noi ...vin si eu cu o intrebare mai subiectiva :

Daca cineva iti ia scuteru ,scuteru in care tot bagi bani in el si ingrijit si lustruind la el in fiecare zi si cade de il sfarama si nu vrea sa dea banii ?Il bati pana in omori :wink: sau il dai in judecata , in speranta ca iti vei recupera banii? astept raspunsuri :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziceti-mi putin.. care-i treaba.. am reglat carburatoru , cat am putut eu de bine , si am incercat diferite miscari , sa deschid benzina cate putin , aeru cate putin . Sula , mi se ineca , pana la urma , cel mai bine merge cu benzina deschisa cat de cat si cu aeru inchis :|

 

Aveti vreo idee ? Sa schimb jiglorul ? Ce sa fac ?

 

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu deobicei gaseam lucruri ieftine pentru motor pe ebay dar trebuie sa cauti si sa astepti sa apara astfel de chestii.

 

nush ce sa zic , pe ebay ii umpic cam complicat :laugh: . O sa dau o fuga pana la mecanicii astia de prin zona sa vad ce preturi au :wink:

 

mersi oricum ca mi-ai raspuns :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvy poti gasi pe easyparts, barkit, pe la 100 si putin de euro :wink:

 

In legatura cu imprumutatul scuterului...am mai spus asta: nevasta si masina nu se dau. Aici scuterul este masina(sau nevasta, in functie de voi :wink:). Nu ai cum sa-l ataci in instanta pe cel care ti-a busit jucaria pentru ca daca ai face asta ar trebui sa spui ca ti-a furat-o. Dat de buna voie nu se poate. Si asigurarea RCA nu poate asigura astfel de pagube, decat CASCO. Deci este inca un exemplu trist de ce ti se intampla. Eu de-abia il dau tatalui meu si catorva prieteni f. apropiati care stiu ca daca s-ar intampla asta mi-ar plati tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...