Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

M-a luat radaru cu peste 45 ( cat e legal pt. mopede) si nu a comentat stimatu` nimic , doar amenda :)

 

Asta ... pt. ca stiu ca se discuta pe aici ca e caz penal.

Editat de mihaiand
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

articol scris in ziarul de ieri ... cica din fericire nu au supravietuit :)

 

mda ... greseli dinastea nu ar trebui sa se intample la o redactie de stiri. lipsa de profesionalism.

despre radar .... cum e la scutere? daca te prinde din spate iti poate face poza sa trimita acasa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut ieri un mic accident si trebuie sa imi fac rasnita pe asigurarea vinovatului.

stie cineva daca sunt obligat sa tin neaparat rasnita in service pana plateste firma de asigurari pagubele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da normal asa este pana nu platesc aia de la asigurari reparatiile nu poti lua scuteru:)

am rezolvat azi.

pot sa tin motocicleta pana vin piesele apoi o duc la service si cei de la asigurari tre sa livreze banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt intr-o situatie naspa la scoala...mai am 4 ore de economie si am doar nota din teza...imi mai trebuie 2 note...cate absente trebuie sa am ca sa nu mi incheie media...am 34 de ore pe semestru...pls help

Editat de daddyf12
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt intr-o situatie naspa la scoala...mai am 4 ore de economie si am doar nota din teza...imi mai trebuie 2 note...cate absente trebuie sa am ca sa nu mi incheie media...am 34 de ore pe semestru...pls help

depinde si de liceu.

la unele licee se raporteaza absentele de pe primul semestru, adica daca ai pe primul 40absente, pe al doilea iti va scade nota la purtare si pentru alea 40 de absente, asta in clasa a11a si a 12a cand nu mai e invatamantul obligatoriu.

dar daca iti iese media 6 la purtare pe ambele semestre e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde si de liceu.

la unele licee se raporteaza absentele de pe primul semestru, adica daca ai pe primul 40absente, pe al doilea iti va scade nota la purtare si pentru alea 40 de absente, asta in clasa a11a si a 12a cand nu mai e invatamantul obligatoriu.

dar daca iti iese media 6 la purtare pe ambele semestre e ok.

 

 

 

 

gata fratioare sa rezolvat problema..un binevoitor a ars toate cataloagele din liceul meu..am scapat:))

 

iata articolul :cheers:)

 

 

http://www.ziare.com/Cataloage_arse_in_toa...lui-772720.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal de mult timp ma bate gandul sa construiesc o bicicleta cu motor de drujba. Mentionez ca voi folosi un motor de drujba de 4cp si 46cm3 de pe o drujba mai veche cu manere pe care le voi dezasambla odata cu lama si astfel nu va trebui sa-mi fac probleme cu aprinderea si alte lucruri. CEea ce nu prea stiu eu este cum sa fac transmisia pentru ca as vrea ceva de genu lant de la motor la foaia de angrenaj pentru a schimba vitezele cu ajutorul pinioanelor ce parere aveti??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite ca nu am mai intrat demult dar acum am vandut scuteru si vreau sa iau altu :D

 

cum e cu seturi modificate ? scade considerabil viata motorului? io caut unu cat mai stok dar sa ivi ocazie...astept un raspuns

 

asfalt uscat :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...