Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

va dau eu subiect de discutie de nota 10: credeti ca pe un moped de 2,5 cai se poate face wheelie? :scratch: demaraj va zic din start ca nu are suficient din cat am auzit eu ca ar trebui, abia merge de un burnout. se poate compensa prin echilibru sau daca ma asez cat mai pe spate :) ? cred ca am sa ajung la spital si mopedul la fier vechi dar oricum o sa incerc. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e normal sa ai aceste acte la tine. Desi factura nu cred ca iti mai trebuie din moment ce l-ai inmatriculat si ai dus o copie la primarie. Dar oricum asta e cea mai mic aproblema. Restul actelor sunt necesare.

 

Asfalt uscat!

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Sep 2007 10:18 -------------</small><br/>

E logic dar nu neaparat. Poti sa dai peste un politist care sa iti ceara adeverinta si sa nu-l intereseze carnetul. In lege nu scrie nimic de carnet... asa ca daca vrea iti poate face figura. In principiu poti sa ai si carnet de A si tot sa iti faca o faza urata. Actul cu care ai voie sa conduci e adeverinta de la scoala de soferi.

 

Asfalt uscat!

 

N3ks...daca intalnesti asa specimen pe strada te rog sa-l :scratch: si sa-i dai 1 portie de :) din partea mea. Nu e lege inca...nu stiu cum arata, dar sigur stiu ca e ceva de genu: (...)ESTE NECESARA DOVADA ABSOLVIRII UNOR CURSURI DE LEGISLATIE(...), adica examenul de sala, ala pe care-l dai cand iei carnetul. De A nu mai zic...e o "chestie imbratisata" aici, adica cu A-ul care e superior poti conduce tot ce e inferior si se incadreaza sub: mopede, maxiscutere si motocicletele(pentru care e A-ul) Nu stiu daca intelegi dar e ceva destul de logic :P

 

Bafta, si fa cum am zis :-L :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N3ks...daca intalnesti asa specimen pe strada te rog sa-l :scratch: si sa-i dai 1 portie de :) din partea mea. Nu e lege inca...nu stiu cum arata, dar sigur stiu ca e ceva de genu: (...)ESTE NECESARA DOVADA ABSOLVIRII UNOR CURSURI DE LEGISLATIE(...), adica examenul de sala, ala pe care-l dai cand iei carnetul. De A nu mai zic...e o "chestie imbratisata" aici, adica cu A-ul care e superior poti conduce tot ce e inferior si se incadreaza sub: mopede, maxiscutere si motocicletele(pentru care e A-ul) Nu stiu daca intelegi dar e ceva destul de logic :baldy:

 

Bafta, si fa cum am zis :-L :what:

 

 

Asa am sa fa. By the way: asa e cum zici cu legislatia.. insa nici macar nu trebuie examen ci doar curs :P

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lol :scratch: M-am interesat si eu ca se aproprie varsta de 16 ani :what: si tre sa faci curs si sa dai examen din chestionar de circulatie...tre sa iei 18 puncte mi se pare. Bine ar fi doar curs fara examen :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lol :scratch: M-am interesat si eu ca se aproprie varsta de 16 ani :what: si tre sa faci curs si sa dai examen din chestionar de circulatie...tre sa iei 18 puncte mi se pare. Bine ar fi doar curs fara examen :)

 

Daca faci curs de legislatie dai examenul cu instructorul la scoala, daca dai de A1 dai examen la politie si mai e si proba de poligon. Si punctajul minim in ambele cazuri e de 22 de puncte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum naiba. la Cluj e vre-o 3 bulioane! de unde 6?

la noi 3milioane A1,3milioane A

 

--- Mesaj completat în 06 Sep 2007 08:59 -------------

am o aprilia sr50 racing racire apa, stie cineva cat ulei intra in transmisie?

am cautat in manual dar nu scrie numai ca trebe sal duc la un service autorizat

pune si tu pana se umple,eu pun cu o seringa si daca ti se pare prea mult mai scoti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o aprilia sr50 racing racire apa, stie cineva cat ulei intra in transmisie?

am cautat in manual dar nu scrie numai ca trebe sal duc la un service autorizat

 

 

la noi 3milioane A1,3milioane A

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Sep 2007 08:59 -------------</small><br/>

pune si tu pana se umple,eu pun cu o seringa si daca ti se pare prea mult mai scoti

Cum ba sa pui pana se umple?? :) Iti crapa semeringul! Vezi ca trebuie sa scrie pe transmisie cat se pune, de obicei la aprilia 50cc scuter se pun 110cmc (mililitri).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ba sa pui pana se umple?? :scratch: Iti crapa semeringul! Vezi ca trebuie sa scrie pe transmisie cat se pune, de obicei la aprilia 50cc scuter se pun 110cmc (mililitri).

pai tocmai daia ziceam umpli si dupa aia mai scoti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moama fratilor...la voi e ieftin rau.

 

Apropo de legislatie, pentru ingamfatii aia care comentau de mine vreau sa zic SPECIAL ca nu am dat nici1 examen, l-am luat pe BANI si pot sa circul 100% legal. Va manca pe unii ca ati muncit mult sa luati A1 si eu circul ilegal. Na ca tot n-am facut nici1 efort. Stiu ca o sa ziceti ca am gandire de copil mic, dar doar sa va oftic putin. NU SE REFERA LA TOTI, CI DOAR LA AIA CARE M-AU INSULTAT PE ANUMITE TOPICURI. TZEAPA! :)

 

P.S: lasand glumele astea vreau sa zic ca ma consider destul de pregatit la legislatie cat sa pot lua sala (22 puncte :scratch:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o aprilia sr50 racing racire apa, stie cineva cat ulei intra in transmisie?

am cautat in manual dar nu scrie numai ca trebe sal duc la un service autorizat

 

 

Poi daca imi scrii ce model, adica mai aexact din ce an... iti trimit anualul de service care nu il primesti cand cumperi. Tu ai probabil cel al utilizatorului. :) Daca dai un mail iti trimit tot ce am. Sper sa te ajute. Sau da un PM.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...