Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

doamne cate s-au intamplat de cand nu am mai intrat pe forum... fratilor va rog frumos inserati-va organele genitale si toate cele in alta parte, am pretentii ca pe forum se afla elita scuteristilor si ar fi pacat sa ramana o impresie proasta celor ce viziteaza topicul...make love, not war! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept de o saptamana sa imi aduca pompa de apa pentru scuteru meu. Dupa lungi asteptari mi-a adus ....DE GILERA :) :lol: . Sa facut si fain afara :D

eu mi-am schimbat cureaua cu una malossi....si am ramas :) de felul cum merge :D .....115 km/h pe drum drept ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CSR-ule, da la treburi serioase nu va bagati, ca la testul gratarului sunteti maestri??? ;) :) :D

 

/index.php?showtopic=134975

 

:D :hug: ;)

S-a discutat duminica in primul rand despre miting si vom fi prezenti joi in formatie cat mai completa :lol:

 

 

Bafta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor, puteti sa ma ajutati cu ceva va rog? ma uitam la un clip cu scutere pe youtube si melodia de pe fundal era super tare. denumirea e Metz - Gooi die wielen in de lucht :). sigur e corecta, problema e ca am cautat peste tot si nu am gasit-o. daca o are cineva, poate mi-o trimite pe mail pls.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a discutat duminica in primul rand despre miting si vom fi prezenti joi in formatie cat mai completa :lol:

Bafta! :)

 

 

Va fi o intalnire in prealabil a CSR-ului, sau ne vedem in Pta Constitutiei direct?....nu de alta, dar am uitat cum aratati si sa nu va incurc cu vreun grup de choppere sau biciclisti. Ma gandeam sa ne vedem mai devreme...pe la 17 la locul nostru...adica la circ?....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va fi o intalnire in prealabil a CSR-ului, sau ne vedem in Pta Constitutiei direct?....nu de alta, dar am uitat cum aratati si sa nu va incurc cu vreun grup de choppere sau biciclisti. Ma gandeam sa ne vedem mai devreme...pe la 17 la locul nostru...adica la circ?....

Adunarea se face la 17:30, iar noi ne adunam la locul de intrunire la ora 17:00 pana la 17:10. Cine nu vine pana atunci, ne gaseste in Piata Constitutiei!

Editat de VladuL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo....cam la cate mii de km se rupe cureaua? (cu exemple pls)...la un prieten cu un gopop i sa rupt la aprox 5000 km....eu unu am 3300 km,cureaua este in stare buna dar am facut comanda in Italia pt o curea Polini cu kevlar...(sunt prevazator,mai bine sa am rezerva)....deci...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo....cam la cate mii de km se rupe cureaua? (cu exemple pls)...la un prieten cu un gopop i sa rupt la aprox 5000 km....eu unu am 3300 km,cureaua este in stare buna dar am facut comanda in Italia pt o curea Polini cu kevlar...(sunt prevazator,mai bine sa am rezerva)....deci...?

 

O curea ar trebui sa tina cel putin 10 000 de km , si vreo 15 000 maxim . ea se rupe mai repede daca joaca variatorul , merge stramb, dereglari etc. La scuteru meu , am pus o saiba in plus la filet , sa pot strange variatorul , pentru ca e dus filetul de la ambielaj si avea un joc destul de mic. Inainte sa pun saiba, in 500 de km , daca trageam de el , rupea cureaua ;) . Din cauza asta l-am avut la 20 de km de sibiu :lol:

 

 

Asta e cand cumperi sh , dai de tot felu de probleme... , o sa-l schimb si pe ala , cand nu se mai poate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel la care am facut comanda de curea in Italia imi spune "ba tu esti nebun,o curea tre sa te tina ani de zile,mai bine iti iei placute de frana ca alea cad mai repede"...dar asta este valabila pt scuterele lor....el are un scuter de peste 3 ani care il freaca in fiecare zi si in 3 ani nu ia skimbat decat o bujie.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place profesionalismul vostru si faptul ca discutati de probleme tehnice etc dar chiar nu ma poate ajuta nimeni cu melodia aia? va rog... nu imi ziceti de torrente si odc ca am incercat peste tot :lol: si nimic. tre' sa o aiba cineva, nu vedeti ce nume banal are? ;) :)

Editat de TheDarksider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehe ce zi tare a fost azi :)

 

Am luat prima cazatura cu scuterul :lol: : Aproape de o intersectie din cartier, vara-meu la 50 metrii in fata mea incepe procesul de franare lenta (se apropia de intersectie), eu in spate incepeam sa franez, cand ma aproprii de el (cum e normal sa ma aproprii knd intra intr-o intersectie), varzarul pune frana brusc si opreste pe mijlocul drumului ca ii suna telul. Eu pun frana mai tare, incerc sa-l ocolesc dar intru razant cu carena dreapta in toba lui (la 10 la ora). Scuterul cade pe o parte, eu n-am nimic. Ridic scuterul si vad ca partea din stanga (in fata gurii de aerisire laterala) e rupta, si frana de fata pe din doua. Eu n-am patit nimic (o mica durere la mana de la impact, si o glezna putin intoarsa).

 

Acu faza belea e cum lipesc eu plasticele la loc fara sa se vada? Urechiusele care s-au rupt majoritatea am reusit sa le lipesc cu poxilina, dar plasticul ce va trebui lipit si chituti cu ce il lipesc? Astept idei daca stiti cu ce sa dau sa tina bine ;)

 

A si sa va mai zic ceva de tuning: am fost ieri in targ...am ramas masca, preturi extraordinar de ieftine...filtru de aer IDENTIC cu cel de la polini cu fier pe capete si protectie din sarma la 25 lei, role variator RMS 35 lei, multe alte chestii super ieftine. Am studiat bine filtrul ala si am ajuns acasa si m-am uitat la cel dupa net. Concluzia: indentice, imbinarile tot asa, stantat identic, etc (doar ca pe polini scria marca in capat - lucru care costa cu vreo 75 lei mai mult) Am ajuns iarasi la concluzia ca ce-i mai scump nu-i neaparat mai bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A si sa va mai zic ceva de tuning: am fost ieri in targ...am ramas masca, preturi extraordinar de ieftine...filtru de aer IDENTIC cu cel de la polini cu fier pe capete si protectie din sarma la 25 lei, role variator RMS 35 lei, multe alte chestii super ieftine. Am studiat bine filtrul ala si am ajuns acasa si m-am uitat la cel dupa net. Concluzia: indentice, imbinarile tot asa, stantat identic, etc (doar ca pe polini scria marca in capat - lucru care costa cu vreo 75 lei mai mult) Am ajuns iarasi la concluzia ca ce-i mai scump nu-i neaparat mai bun.

vezi ca filtre de-alea "polini" de care zici are in piatza la rusi...costa 20 lei...asa ca :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal all mitingul a fost tare rau pacat de baiatul ala care am inteles ca a cazut io am facut o cadere pe iarba in timp ce alergam dupa gaska aleea fiind aglomerata am decis sa ma urc pe iarba ca e liber sa fug repede dupa ei cu casca in mana in casca telefonul tigarile etc... buf picaj direct .... au urmat reactiile " aveai 60 la ora ?" .... " daca mergi in piceoare asa pe 2 roti esti un inconstient " " mai baiatul stie sa cada ... a cazut cu capul sus " " de ce nu porti echipamentul de protectie casca ... manusi :)"

 

ei si ca veni vb de accidente am pregatit ceva voi ...productie proprie ....clip dedicat tuturor participantilor in trafic care nu stiu semnificatia semnului "cedeaza trecerea sau culoare rosu a semaforului " nu poarta casaca si echipament de protectie , nu au experienta in trafic ... inconstienti sau doar sunt cretini ....

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare scuteristi,

pentru maine duminica vin si eu cu o propunere de traseu:sa va duc la mine la tara la Peris....mergem pana in sat ..coboram la crescatorie si dupa aia mergem prin padurea Scrovistea pana la Ologeni....mentionez ca drumul e ca in palma in padure (e asfaltat) si e superb:aer curat,serpentine,coborasuri,urcusuri etc etc....traseul ar fi cam asa :Circ (ora 14 sau mai devreme)-iesim pe DN1-de la iesirea spre Snagov(aia in dreapta) continuam spre Ploiesti inca 2 km si facem stanga spre Peris -sunt 8 km pana in sat (drumul ca pe DN1)- in Peris mergem pana la Gara apoi coboram la crescatorie si apoi ne intoarcem pe unde am venit si la un moment dat o sa facem stanga spre padure-mergem spre Ologeni ca sa ne ozonam un pic (merge si de un gratar in padure acolo..sau chiar si de o endureala -sunt drumuri pentru biciclete)-dupa care ne intoarcem in Bucuresti...

cati km sunt ?...Bucuresti-Peris=37 km ...ce ne mai invartim prin padure inca 10 km sa zic si apoi intoarcerea...deci estimativ sa zic 80 km cu totul...v-am zis ca sa va estimati tehnic scuterele daca pot face fata ...viteza aprox.45-50....durata totala :in 2-3 ore nu avem ce face ....logic daca facem un gratar se mai prelungeste.....drumul este ca pe DN1 si avem ce vedea ....astept confirmari daca veniti... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...