Sari la conținut

veterama 2010


69R69S
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
pt cei care nu stiu despre ce 69R69S vorbeste

Sincere felicitari !

 

Iaca-l si in varianta scrambler !...

 

post-882-1286796333_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu mai fac alt topic...
Inca o tura de poze...
Inca o serie

Multumesc @scafbikes pt foto, stau de o ora sa le privesc si tot nu am terminat. Ne clatim si noi ochii..

...o sa iti banez contul...

...ferita sfantu'! Mihai ce-iti venii? E vorba de un costum nevinovat de bikerita :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scafule,mai bine zi ce ai cumparat ,ce ai vandut,ce treaba ai facut pe acolo.Ca acolo se pot cumpara multe chestii mult mai ieftin ca la noi.

La Veterama am planuit cu Jean Taxi inca de acu trei ani,sa ne ducem pe acolo.Inca mai planuim.Acest targ,expozitie,are doua sectiuni.Una primavara si una toamna.Dar oricine tasteaza pe goagale Veterama,vor primi foarte multe informatii.

Si mai zic o vorba.Dece sa nu avem si noi Veterama noastra?Mai ales ca avem "talciocul" (sa nu-mi sara in cap puritanii ) in sange.Apropos de talcioc.Romanii au dat afara talciocul de pe malul Dimbovitei de la o margine de Bucuresti.Din diverse motive ,caremaidecare mai puerile.Ei bine,nemti,acesti perfecti ai Europei,la Frankfurt pe Main,pe malul Mainului ,in plin centrul orasului,organizeaza sambata de sambata un talcioc civilizt ( sa nu fie cumva pleonasm ).Vorba aia :ca la noi la nimenea.

Ei ,ce ziceti de ideea mea cu Veterama romaneasca?Bunu.

PS.Deviza sa fie:decat sa ne ducem noi la ei ,mai bine sa vina ei la noi.Zic si io.Acelasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scafule,mai bine zi ce ai cumparat ,ce ai vandut,ce treaba ai facut pe acolo.Ca acolo se pot cumpara multe chestii mult mai ieftin ca la noi.

 

Din putina mea experienta am observat ca de acolo se pot cumpara chestii....dar in nici un caz mai ieftine ca la noi :blink:, singura diferenta este ca la noi sunt aproape inexistente, in rest tot ce este, este considerabil mai ieftin aici. Sunt acolo motociclete cu pretul afisat de 20 000 e ...etc.

Cat despre targ , va recomand atunci cand e timp frumos, sambata ( nu duminica) si targul din militari- valea cascadelor, au lucruri interesante si ieftine.Cat despre motorizate...deabia apare in vitan la 2-3 saptamani cate o piesa de comunista, nu avem piata pt asa ceva.

In rest multumim pt poze , sunt o gura de aer prin praful asta care este la noi :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o serie

Bravo bai Scafule si felicitari, o sa-mi ia ceva timp sa le caut toate detalile la mai toate.

Mesaj completat

Ei ,ce ziceti de ideea mea cu Veterama romaneasca?Bunu.

Nu-i rea ideea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, eu nu inteleg unde vedeti voi Veterama romaneasca. Singurul care mai vinde piese in talcioc e nea Stelica, in rest oha. Daca la Veterama sunt fo 20 km lungime cu standuri stanga-dreapta, la noi or sa fie 2, hai poate 3 metri. Intorceti-va la ideea cu concursul, aia poate fi viabila, da deja vad ca da semne de sucombare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar, ar cam fi cei 20 km cu standuri pe o parte si pe cealalta. Pozele facute de mine acopera (cam ce era mai interesant din punctul meu de vedere) aproximativ 30-35% din suprafata totala a targului. Oricum, nici eu nu am reusit sa vad tot targul, estimez ca am reusit sa parcurg 65-70% din suprafata, jumatate de jos si jumatate cu bicicleta. Vorba aia, eu m-am dedicat... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, eu nu inteleg unde vedeti voi Veterama romaneasca. Singurul care mai vinde piese in talcioc e nea Stelica, in rest oha. Daca la Veterama sunt fo 20 km lungime cu standuri stanga-dreapta, la noi or sa fie 2, hai poate 3 metri. Intorceti-va la ideea cu concursul, aia poate fi viabila, da deja vad ca da semne de sucombare.

 

Daca nu gandesti la imposibil nu ai sa realizezi mare lucru.Nu tre sa fie ca si veterama de mare.Apropos nici aia nu e cat zici tu.Veterama nu este cat targul nostru din Vitan,Asta din ce am vazut eu.Deci prima conditie ca sa realizezi ceva este sa accepti ca se poate.Si din micile noastre inghionteli,intepaturi,aluzii,suparari,impacari ,poate iesi ceva viabil.

Mesaj completat

Vezi ,pofta vine mancand.La ala de la primavara caut tovarasi de drum.Bravo scafule ca te-ai gandit si la noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cine vor fi cei care vor vinde piese in Veterama romaneasca. Ideea asta e la fel de slaba ca aia cu fabrica de motociclete romaneasca. Bai, lasati visele puerile si apucati-va de motorete, sa facem o gasca mare de atasiste si sa ne plimbam si noi, ca-s satul de muscaturi de cu_r. La noi se plimba doar Aleko, Valicaddy mai rar, Cios, Petrica cu ijul, Nae cu m-ul, alti 2-3 baieti plus gasca nebuna de la Cluj, Dany, regele_simson, alti cativa baieti din tara. Si restul din Bucuresti stam ca mormoloci si fute_m timpul pe net, in loc sa ne plimbam in vikenduri teleleu, cum ne vine cheful. Eu de abia astept sa isi faca AdrianS mt10, ca vreau sa imi arate minidelta din Comana iarna. Si sper sa fim mai multi, fara vise de Veterama, concursuri care nu vor avea finalitate (si spun asta din prisma concursurilor care "au fost" realizate l chopperisti cu ani in urma, cand nu era infiintat coltul clasicelor), vreau doar sa visez la un plin de benzina in plus.

Bunu, privitor la marimea Veteramei, Scaful a confirmat ce am spus eu. Asa ca Vitanul iese din discutie, e mic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ,se confirma aia cu dimensiunile.Am reintrat pe siteul veteramei si cam asa e.O sa spun la primavara cum e exact,de la locul faptei.Privitor ls concurs si altele ,ai mai zbarcit-o o data anul trecut cu expozitia moto-clasice.Iata ca o idee nerealizabila este la a doua editie si creste in valoare ca fat-frumos,adica intr-un an cat alti in 365 de zile.Te astept si pe tine la vernisaj pe 18 ,ca si pe ceilalti pasionati de astfel de evenimente.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai tata, ne vindem piesele intre noi, facem o microveterama...

 

Hahahaahhaaa... Vreau sa vad si eu un Brough, pe aici pe la noi, spre exemplu. Sau un Henderson. Sau dracu mai stie ce. Sa vina careva pe el la o carciuma sau la arc sau mai stiu eu unde. Atunci am sa zic ca avem motorete vechi... pana atunci, ma mai dau cu aia mare, cat mai ... aaa... cat mai pot...

 

 

;:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunule, nu am zbarcit-o cu nimic, unde am spus eu ca nu e viabila treaba cu expozitia. Am spus ca nu va functiona niciodata Muzeul de clasice cu motociclete adunate de la pasionati, care sa le tina permanent intr-o locatie. O expozitie de de 1 sau 2 saptamani este ok, dar iti spun ca cel mai mare impact in randul oamenilor il are o parada de o zi, cu oprire intr-un punct central, asa cum procedeaza cei din Retromobil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...