Sari la conținut

Am Intrat In Modificari


WHITE RAVEN
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mamaaaa....nu ii mai schimba si motoru ca daca i-l schimbi nu ma mai intrec cu tine :ok:...oricum si eu abia astept sa il vad facut...pana acum, e beton...bv... :angry: spor in cont.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt motor vorbeste pe la Tomina sau pe la cei care aduc motoare SH de afara. In mod sigur vei gasi unul in buna stare. Eventual priteni prin franta - germania- austria. Vezi si tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Da!! merci OZZY ... dar cum naiba fac dupa aia cu transmisia.. trebe sa modific si bascula sa pun si o alta roata ... sa modific si aripa de pe spate ... sa aiba lantu pe unde trece .... de acte ce sa mai vb... cred ca o sa dau zor sa-l termin sa-l duc la ITP si dupa aia sa ma apuc sa-i fac modificarile de rigoare... am vb deja cu cineva... si cu cei de la tomina... DAR UN MOTOR DA 400 cmc nu mere??? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UN motor de virago de 400 zici?! Nu stiu. Zicea pa undeva ca cica daca pui motor mai mare ca nr de cmc pe un cadru, trebuie ca cilindreea sa fie mai mare cu maxim "x" la suta. Si cu multicel sub 50% din cate stiu. Io zic sa ramai la ala de 250. Ar arata mai misto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha merci de informatie... am sa caut sa vedem ce rezolvam pana la urma.. apropo sambata inainte de o betie crunta am apucat sa curat cadru si sa-l vopsesc... a iesit superrrrr :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) Ieri in final am apucat sa montez rotile, motorul, furca...mmmm azi dupa ce am beut o cana de vin imi veni ceva idei si chef de munca asa ca m-am apucat de treaba si am facut primul shark din flex, ciocan si aparat de sudura electric (normal) :lol: mai am de terminat esapamentul, de vopsit tablele... si pe drum,,,,

post-4210-1163949899_thumb.jpg

post-4210-1163949955_thumb.jpg

post-4210-1163950044_thumb.jpg

post-4210-1163950242_thumb.jpg

Editat de WHITE RAVEN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) Ieri in final am apucat sa montez rotile, motorul, furca...mmmm azi dupa ce am beut o cana de vin imi veni ceva idei si chef de munca asa ca m-am apucat de treaba si am facut primul shark din flex, ciocan si aparat de sudura electric (normal) :lol: mai am de terminat esapamentul, de vopsit tablele... si pe drum,,,,

 

Bravo!!Asta da munca!!Mai sunt si oameni care pun mana si indoaie table.Succes mai departe si asteptam poze pe parcurs! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare... Cand te sui pe dansa, aripa spate nu iti loveste in grup?

 

 

 

In felul in care este acum, atinge dar se trage aripa cu ajutorul unui surub in parti si nu o sa mai bata :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sint curios, ce tabla s-a folosit la tobe si ce aparat de sudura ? Electrozii nu gauresc tabla ? Vreau si eu niste ponturi , daca se poate. :lol:

 

 

Am folosit tabla de doi si electrozi de 3,25 supertit iar aparatul reglat la un am peraj mai mic pentru a nu sparge tabla.. dar trebuie sudat in puncte si nu trebuie sa tii electrodul mult pe tabla pentru ca o gaureste.. la fel am sudat si aripile nu este greu dar trebuie sa lucrezi fin cu el....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am dat dracu. Acu avem final de esapament bengos. ;)

Super nebunie. Arata mortal. Si eu ma intreb cum le-ai facut.

Aripa spate nu ma atrage in mod deosebit dar cea din fata e dementiala.

Mie mi-a facut un vecin niste coturi si ar trebui sa le incercam pe alea mai intai ca eu nu le-am folosit. Daca nu se potrivesc faci un mulaj si le dam la facut. Oricum vorbim cand vii sa vezi monstrul. Nu stiu cand mai ajung la motor dar te sun.

 

Si eu sunt nerebdator sa vad simsonul mergand. Si evident sa fac un test ca nu m-am dat niciodata pe Simson. Oricum la catat tabla ai bagat in el sa nu te astepti sa aiba performante de vitezista. :banana: Trebuie sa mergem sa il cantarim ca sunt curios la maxim.

 

Hai treci la treaba ca vine vara. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai sunt pus pe treaba Ozzy mai trebe sa mai fac un final dianala!! poate o sa ma asisti sa vezi cum se costruiesc cilindri, pistoane, ambielaje din electrod ;) iti spun ca dupa ce bei o cana de VIN iti fulgera tot felul de ideei sub teasta si mana merge ca unsa!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai k indian te facem :yikes: bafta multa in cont, spor si, ma bucur pt tine...felicitari :burnout: ;) :D

 

 

Domne am vazut ce jucarie ti-ai luat.... e super abia astept sa o vad si io ....

 

Azi Mi-am facut porbagajul, mi-am montat ghidonul si datorita lu Kombat am apucat si io niste sei pe arcuri :D Dalea antice :blbl: acu trebe sa le fac adaptare pe cadru, sa termin evacuarea hehe cred ca sunt singur pe aci care o sa aiba doua evacuari pe Samson ....

 

Va mai tin la curent ( 380 V) in curand o sa mai bag poze.....

 

 

salve!!!!!!!!!!!!!111

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domne am vazut ce jucarie ti-ai luat.... e super abia astept sa o vad si io ....

 

Azi Mi-am facut porbagajul, mi-am montat ghidonul si datorita lu Kombat am apucat si io niste sei pe arcuri :D Dalea antice :P acu trebe sa le fac adaptare pe cadru, sa termin evacuarea hehe cred ca sunt singur pe aci care o sa aiba doua evacuari pe Samson ....

 

Va mai tin la curent ( 380 V) in curand o sa mai bag poze.....

salve!!!!!!!!!!!!!111

 

lasa frate ca mananc fasole si am 3 evacuari :yikes: ca tot vb de sei...vruna daia de piele de tohan gasesc si eu paci? :wink: asta asa, la tine in topic ca mi-ai adus aminte de shei, ca o sa dau anuntul cu ce piese caut originale, da asta dupa sablare si vopsire, etc :blbl: mult spor si e mamos tare simsonu tau indianizat :burnout: ;) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa vedem ...... vreau si io pareri ............ ce culoare ar mere pe Indian by simson ;) vreau sa il vopsesc in doua culori... Io ma gandeam sa il fac Albastru iris si evazarile sa aripi sa fie albastru sideral...

 

 

 

 

Am lipsa de imaginatie!!!!!!!!!! :burnout:

post-4210-1164725337_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa vedem ...... vreau si io pareri ............ ce culoare ar mere pe Indian by simson :D vreau sa il vopsesc in doua culori... Io ma gandeam sa il fac Albastru iris si evazarile sa aripi sa fie albastru sideral...

Am lipsa de imaginatie!!!!!!!!!! :burnout:

rosu cu alb ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ziceai ca mai ai un stop de spate din ala. Il cumpar eu. Da-mi un pret.

 

 

da mai am unu dar e in stare jalnica!!! adik e numai carcasa de el... si aia ruginita!!! o sa-i fac o poza!! sa il vezi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rosu cu alb :burnout:

daaaaaaaaa :D sau, mov :D ombre...ce culori iti plac tie, logic...dar, ar fi bine ca aripile sa le faci o culoare...sa nu separi aripa propriuzisa de evazarile alea prin culori diferite..tocmai..sa se confunde ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a sa fie o singura culoare?!?! da e o idee ahaaaaaaaaa gata m-am gandit..... ALBASTRU SIDERAL METALIZAT...... e culoarea care imi place cel mai mult pe motor..... asa am avut si IJ-ul :D :burnout: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...