Sari la conținut

Cine Stie De Banderas Ceva?


ninja_skija
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 172
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am fost azi pe la el. Nu il cunosteam pana azi, insa vazand numarul lui de telefon postat pe site, m-am gandit sa il sun si sa il inreb daca pot ajuta cu ceva. A fost interesat sa stie ce anume se discuta despre el, asa ca i-am printat tot ce s-a postat aici si i-am dus la spital. I-am facut si 2 poze, pe care am sa le postez aici diseara cand ajung acasa.

 

Isi facea griji in privinta locuintei, insa se pare ca si aceasta problema s-a rezolvat, o tipa care l-a vizitat azi a zis ca are o camera libera si ca poate sa locuiasca la ea.

 

In privinta lui Mihai, cel care l-a accidentat... Banderas era foarte ofticat pe el, pentru ca nu a avut bunavointa de a trece pe acolo sa vada ce mai face. Cu cat trece timpul, cu atat Banderas va fi mai inversunat impotriva lui Mihai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy: insanatosire grabnica Banderas!

iar noi hai sa nu mai cautam vinovati pentru ca dac-i gasim oricum nu vom sti ce sa facem mai departe ...

(ex. Mihai, soferu' de la salvare, slabu, grasu ...)

eu l-am vazut pe Banderas pe un izopren invelit pe malul apei la Snagov si l-am intrebat pe Mihai ("criminalul ala gras si rau") ce s-a intamplat si am inteles ca a fost un accident stupid: Banderas era sub apa (inota pe la fund) si asta a sarit in apa intaplator peste el. Ni-se putea intampla oricui sa fim in locul unuia sau altuia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu tine Andrei, accident stupid, gluma proasta, spune-i cum vrei... nu cautam vinovati. Dar bunul simt l-ar putea impinge pe Mihai sa se gandeasca : "ba, ce pana mea i-am facut lu' ala? L-am omorat, mai traieste, are nevoie de ceva? Ia sa ma duc pana la el la spital..." . Am fost eu la el la spital, care pana azi, nu il cunosteam pe Banderas. Mihai, care i-a facut atata rau, fara voie, sunt convins de asta si Banderas stie asta, ar putea totusi sa mearga pana la el si sa ii ceara iertare, sa ii spuna ca ii pare rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca daca a fost luat de salvare, nu puteau sa il duca decat la spital, nu-i asa?

Nu trebuia sa il anunte cineva pe Mihai, ca sa se intereseze de starea lui Banderas.

Era totusi evident ca nu e ok daca zacea pe izopren si nu se putea misca...

 

Vinovati sau nu, cred ca cei implicati direct ar fi trebuit sa fie primii care ajungeau la spital la Banderas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum a zis si Placebo, azi strange DAC MOTORS banii si ii va da Irinei. Ii tinem pumnii lui Banderas.

 

Noi banii i-am strans. Sunt la mine. Cum ii predau? Schijo' zi ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum m-am intors de la spital, i-am lasat buletinul, interventii la docotori prieteni de motociclisti, asa ca am aflat urmatoarele. Maine sunt reziltatele de la rmn, sa ii tinem pumnii, iar cu asigurarea se pare oca o rezolv mai usor decat credeam, am vb cu asistenta sefa.

 

Multumesc pentru banuti, deocamndata nu s-au cheltuit, incerc sa il inscriu la docotrul meu de familie, si sa-i platesc asigurarea pe un an, si apoi e simplu...

 

 

Daca nu merge asa mai exista o metoda, iau adeverinta de la munca, si apoi dau declaratie pe propria raspundere la notar ca e in griija mea.

 

Asistenta mi-a zis ca sa incerc prima metoda daca vrea sa il dea pe ala in judecata..

 

 

Placebo, maine la arc e ok? poti veni?

Editat de ninja_skija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragi concetatzeni....

 

am vorbit cu banderas acum 1 ora jumate shi mi`a zis ca s`a dat jos din pat shi ca a reushit sa stea cam un sfer de ora pe terasa de la etaju` lui...doctoru` a zis ca in functzie de rezultatu` RMN`ului de maine, poate sa il externeze sau nu....

 

acuma problema ramane acceashi....costu` de spitalizare shi respectiva asigurare....ca sa nu mai vorbim de faptu` ca daca il externeaza...nu are unde sa stea....

 

i`am promis ca`l sun maine dupa ora 10 ca sa aflu rezultatu` RMN`ului...va tzin la curent (continuu sau nu :baldy: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy: Nasol. Eu acum am vazut topicul, dupa o lunga perioada in care n-am avut calculator.

Si.. azi, ca un facut, cum mi-a venit calculatorul inapoi.. primul topic pe care l-am deschis a fost asta (in ultima vreme numai d'astea aud)

Pe mine ma obsedeaza un accident de genul asta si nu-mi pot scoate acele imagini din minte: acum 3 saptamani in delta, un tip s-a aruncat in cap in apa de un metru... si n-a mai iesit. A trebuit sa-l scoatem noi pt ca a paralizat instantaneu, total de la gat in jos. Salupa ambulantei a venit DUPA 3 ORE. Si-a fracturat cervicala (vertebrele 4-5) inclusiv maduva. Acum nu simte nimic de la gat in jos; nu poate misca nimic si respira prin tub. Cu toate astea are puterea sa zambeasca, si sa-si incurajeze familia (prin mimica; din cauza traheotomiei nu poate vorbi).

Ideal ar fi fost ca Banderas sa nu pateasca nimic, dar daca tot a patit.... eu zic ca a scapat usor. Nu-l stiu neaparat de la intruniri... prima data l-am cunoscut la munte si l-am retinut deoarece canta la chitara ff misto.

Acum ma adresez prietenilor lui si celor care tin stransa legatura cu Banderas..... Din cate inteleg nu are paralizie deloc, asa-i? Daca are fractura cervicala si va trebui totusi sa fie operat, e musai sa fie mutat la spitalul Bagdasar la doctorul Exergian (cel mai bun), nici intr-un caz sa nu fie lasat la Floreasca.

Si inca ceva, spitalul de Urgenta este bun numai la urgente. Dupa ce au trecut 1-2 zile si pacientul este deja in salon sau la terapie intensiva, s-a terminat, e pe cont propriu; nu se mai intereseaza nimeni de el cum ar trebui. Acolo, doctorii si mai ales asistentele mi se par dintre cei si cele mai nepasatoare.

Stie cineva care vertebre sunt cu pricina? Probabil, nu stie nimeni, dar cine se mai duce pe la el, ar putea arunca un ochi pe fisa sa vada daca i s-a injectat Metilprednisolon pls? Daca nu i s-a dat, parerea mea despre spitalul de Urgenta devine din proasta si mai proasta.

Daca se mai duce zilele astea cineva pe la el sa-mi dea si mie pls un pm ceva, pt ca vreau si eu sa vin (daca se poate)... Am citit in primele pagini ca ar fi fractura de coloana cervicala? Astea sunt cele mai grave accidente posibile, timpul e esential iar in spitalul ala nu trebuie sa ai incredere nici in vanzatoarea de la chiosc!

Recuperare rapida si sa auzim de bine!

ada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ziceam ca s`a ridicat shi a stat ceva in picioare...deci nu poate fi vorba de fractura de cervicala....

 

totushi, ca sa fie o treaba sigura, cum ziceam mai sus, va anuntz maine cand aflu` primu` lucru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ziceam ca s`a ridicat shi a stat ceva in picioare...deci nu poate fi vorba de fractura de cervicala....

 

 

F bine ca s-a ridicat! :baldy: :cheers:

Sorry daca am presupus ce-a fost mai rau.. dar parca asa scria intr-un post pe la inceputul topicului. Daca nu e cervicala... e parfum. Dar colierul ala din jurul gatului... ?

Te asteptam maine cu vesti.

 

edit: ai postat in timp ce scriam eu.. si nu am citit.

Editat de aadaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il tot injurati pe ala gras,dar a vb.careva cu el sa-i spuna despre tipul accidentat?Poate nu.

Intrati toti si comentati,probabil fara sa stiti exact ce s-a intamplat.

Din cate stiu eu(nu iau apararea nimanui),ala gras de care tot vorbiti nu are nici o treaba cu internetul,asa ca nu stie nimic din ce se discuta aici.Sau poate stie si e chiar e taran,da'... nu am vazut aici pe acest topic pe vreunul sa scrie,"da,am vorbit eu cu ala gras si nu vrea sau nu-l intereseaza de...".

 

Ma repet,nu tin partea nimanui.

 

Am vrut sa pun nr.lui pe topic dar ma gandesc ca pot suna multi sa-l injure.Asa ca, daca careva din cei implicati mai mult in aceasta poveste (ninja_skija,lotru,...) doresc sa vb.cu "grasul ala",sa-mi dea pm ca le dau numarul lui de telefon.

 

spor!

 

pai, daca tot ai nr lui de tel de ce nu-l anunti ? daca saracu' nu stie... :baldy: hmmmm....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de ajutor azi, se pare ca nu am cum sa il inscriu la dr de familie, pentru ca are buletin de Onesti.

S-ar putea sa ii dea drumul din spital azi, si am nevoie de o solutie.

 

Cred ca evita complicatiile daca are o viza de flotant pe CI. Tre' intrebat doctoru' de familie daca merge asa. Dupa ce vorbesti cu doctoru', daca merge varianta cu flotantu' da un PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ana, cum sa platesc asigurarea cand eu nu situ unde cum pe cate luni, ani? Incerc sa dau de un medic de familie sa imi spuna. :baldy: :cheers: :cheers:

 

De la spital mi s-a spus asa, te duci il inscrii, si iti spune dr de familie ce si cat si unde sa platesti.

Cred ca e un cerc vicios. Plus ca am auzit atatea pareri ca ma doare capul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare cretina: cati km sunt pana la Onesti?... Intreb cu un scop

 

 

+ Cel mai scurt traseu, cu plecare din Bucuresti. :baldy:

 

Mi-a zis sefu' meu: 270-280 km.

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...