Sari la conținut

Aduc Motoare 125 Din Germ.


Postări Recomandate

pai pretul motorului + 290 euro vama + 100 euro drumu dus + 150 drumu intors(cu tot cu transportul motoarelor) + 100-300 euro pentru mine ma gandeam.... acum depinde si de cat ajung chieltuielile

 

 

link cu asta care il dau acuma: http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunt-d...1998-15268.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai pretul motorului + 290 euro vama + 100 euro drumu dus + 150 drumu intors(cu tot cu transportul motoarelor) + 100-300 euro pentru mine ma gandeam.... acum depinde si de cat ajung chieltuielile

link cu asta care il dau acuma: http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunt-d...1998-15268.html

Deci la un Rs de 2500 E mai adugi preturile tale (600-800E)Il faci de 3300...nu stiu daca este cam rentabila faza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca realizati ca pretul final va fi in jur de 2 mii de euro :P

 

nu o sa iau de acolo rs cu 2500 de euro, sunt mai ieftine

 

Cam mult vrei....altii iau 250 de USD pentru un drum...doar cheltuiala si banii lor...fara vama +inmatriculare/taxe.

 

nu prea inteleg ce vrei sa spui.... adica banii de vama ii plateste din burta ala care aduce? pentru ca vama e mai mult de 250 de euro... deci iese in pierdere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU!!:P vama o suporta cumparatorul si alte taxe dar drumul...care la tine costa 650...el il face cu 250 :D

LE:Daca ai posibilitate sa pleci cu masina adu 3-4 sa vezi ca iese bine pt ca daca aduci un singur moto....si vii pe el consumi combustibil aiurea...si chiar ar trebui sa te axezi pe 50 cc...

Editat de Supapa_Jr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e si mie mi se pare cam mult 650 de euro fara suparare...daca adecea un motor de 10000 E mai ziceam dar asa ajndem sa dam aproape jumatate din valoare motorului....uite eu de exemplu vreau o cagiva mito din 2000 cu 2000E...bineinteles fara vama pe care o s-o platesc eu aici ca exemplu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU!!:cheers: vama o suporta cumparatorul si alte taxe dar drumul...care la tine costa 650...el il face cu 250 :cheers:

LE:Daca ai posibilitate sa pleci cu masina adu 3-4 sa vezi ca iese bine pt ca daca aduci un singur moto....si vii pe el consumi combustibil aiurea...si chiar ar trebui sa te axezi pe 50 cc...

 

Bai copii, iar vorbiti prostii...

 

Cum draku sa vina Germanika - Romanika pe un 125 ?????

Pai cine crezi ca mai e prost sa il cumpere dupa aia ? Un motor de 125 o duce cam 20.000 km +- cateva mii in functie de cum e utilizat...

 

Un asa drum ii aduce o uzura de 10% nu mai zic ca ii face si un kilometraj frumos.

 

Hai lasati prostiile si treceti la carte, ca incepe scoala :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

cineva ar fi interesat? o sa aduc doua 125-uri, dar mai intai sa-mi vand 125-ul meu :D , deci sper ca prin toamna sa plec.

 

asa am facut si eu ca tine am vandut rs-ul meu mai mia dat mama 3000 euro si am plecat in germania cu tata cu duba sa aduc rs-uri vroiam sa aduc 4.........o sa fii socat ce rs-uri gasesti in germania eu mi-am cheltuit bani dupa motor si am ramas pieton :banana: si daca nu ai pe cineva sa iti vorbeasca limba nu faci nimic :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

asa am facut si eu ca tine am vandut rs-ul meu mai mia dat mama 3000 euro si am plecat in germania cu tata cu duba sa aduc rs-uri vroiam sa aduc 4.........o sa fii socat ce rs-uri gasesti in germania eu mi-am cheltuit bani dupa motor si am ramas pieton :D si daca nu ai pe cineva sa iti vorbeasca limba nu faci nimic :finger:

 

in ce regiune ai fost ? nu te`a bagat nimeni in seama ? :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa am facut si eu ca tine am vandut rs-ul meu mai mia dat mama 3000 euro si am plecat in germania cu tata cu duba sa aduc rs-uri vroiam sa aduc 4.........o sa fii socat ce rs-uri gasesti in germania eu mi-am cheltuit bani dupa motor si am ramas pieton :D si daca nu ai pe cineva sa iti vorbeasca limba nu faci nimic :banana:

 

 

merci de info!

dar ce sa inteleg prin "sa fii socat ce rs-uri gasesti in germania" ? adica in stare foarte buna la preturi foarte mici :finger: sau stare deplorabila la preturi imense? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut postez aici pt ca banuiesc ca voi va pricepeti cel mai bine la 125. am de adus o masina din zona unde este acest anunt si avand loc in duba m-am gandit sa aduc o moto de 125 ce parere aveti de aceasta- are cadrul rupt .este recuperabila merita sa o aduc etc orice parere pertinenta si la obiect este binevenita

multumesc

 

http://www.mobile.de/SID3njlWZPYxDYF0HHwRA...1238100021&

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...