Sari la conținut

Postări Recomandate

pai a mea arata misto ca nu mai are borcanul ala de gem pe post de stop...am stop custom:)

plus ca am impresia ca la intruderul asta...doar s-a dat seaua jos..nu s-a taiat si din aripa cum am facut eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

e photoshop nene; doar m-am jucat pe poza - se vede iarba printre spite.

ai pastrat aripa originala ?

daca da; cum ai facut cu gaurile si tablitele alea de prindere a seii din spate; cum ai scapat de ele ?

 

mai pune si tu niste poze cu ata; te rog frumos.

thx.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda..cu ce sa incep?

 

 

-aripa e cea originala dar e scurtata cu aprox 15 cm.gaurile care tineau stopul original le-am rezolvat sudand o tabla pe interiorul aripii.slefuit/chituit/bla bla...

-nu stiu despre ce alte gauri vorbesti tu pt ca eu nu am renuntat(inca) la seaua spate.ORICUM,seaua spate se prinde in partea din fata exact de suportul pe care sta seaua fata...iar in spate are doar un sistem cu o "brida" de metal in care intra 2 picioruse atasate de sea.la partea aia nu am umblat (inca).

-a mea arata misto si pt ca i-am scurtat amortizoarele.in felul asta nu mai are spatiul asa de mare intre roata si aripa.DAR,asta inseamna ca nu mai pot lua pasager....doar daca e o pasarica pana in 50 de kg:)

-nr. lateral ajuta si el la "look".daca nu il muti...iti acopera roata spate si se duce draq tot fasonul.

post-38262-1266654377_thumb.jpg

post-38262-1266654401_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda..cu ce sa incep?

 

 

-aripa e cea originala dar e scurtata cu aprox 15 cm.gaurile care tineau stopul original le-am rezolvat sudand o tabla pe interiorul aripii.slefuit/chituit/bla bla...

-nu stiu despre ce alte gauri vorbesti tu pt ca eu nu am renuntat(inca) la seaua spate.ORICUM,seaua spate se prinde in partea din fata exact de suportul pe care sta seaua fata...iar in spate are doar un sistem cu o "brida" de metal in care intra 2 picioruse atasate de sea.la partea aia nu am umblat (inca).

-a mea arata misto si pt ca i-am scurtat amortizoarele.in felul asta nu mai are spatiul asa de mare intre roata si aripa.DAR,asta inseamna ca nu mai pot lua pasager....doar daca e o pasarica pana in 50 de kg:)

-nr. lateral ajuta si el la "look".daca nu il muti...iti acopera roata spate si se duce draq tot fasonul.

 

Nu o sa ai probleme cu numarul ala? (Fiind taiat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare de zile mari:

 

frana fatza de pe intruder e cam nashpa - slaba - si as vrea sa inlocuiesc etrierul cu unul de la un VL 1500 C 90 T, numai ca nu stiu - aici e problema - daca prinderea se potriveste; adica daca distanta dintre suruburi e aceeasi, diametrul suruburilor e acelasi si daca grosimea discului e aceeasi.

 

am intrebat si pe sectiunea de service dar dupa aia mi-am dat seama ca i-ar sta mai bine aici.

 

iata si o poza ca sa ma fac inteles mai bine:

post-43121-1266704040_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare de zile mari:

 

frana fatza de pe intruder e cam nashpa - slaba - si as vrea sa inlocuiesc etrierul cu unul de la un VL 1500 C 90 T, numai ca nu stiu - aici e problema - daca prinderea se potriveste; adica daca distanta dintre suruburi e aceeasi, diametrul suruburilor e acelasi si daca grosimea discului e aceeasi.

 

am intrebat si pe sectiunea de service dar dupa aia mi-am dat seama ca i-ar sta mai bine aici.

 

iata si o poza ca sa ma fac inteles mai bine:

post-43121-1266704040_thumb.jpg

 

sal o sa masor maine cu subleru la etieru meu.. si iti spun.

dar nu cred ca o sa potriveasca, fiind la VL1500 etieru are 2 pistoane... unu in fata si unu spate, intrebarea e are loc in spate?

ai curatat bine etieru bine cu lichid frana nou si curat? dar si la levieru?

nu are cum sa fie slaba sau naspa.... inseamna ca nu ai pus cum trebuie lichid frana.. eu am patit asa... am facut ca la carte si tot slab si am dat motoru la un mecanic f priceput si .... brici!!!! conteaza mult pe unde intra lichidu si pe unde iese..... tehnica!

aaa conteaza si placute de frana.... sa nu mai cumperi de alea ieftine......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci frumos pentru bunavointa - i-am pus placute trw/lucas; e drept ca sunt inca noi dar parca totusi...crezi ca ar trebui sa-i pun altceva; ebc de ex. ?

pe IA mai multi se plang de faptul ca desi teoretic cele doua pistonase ( in ciuda aparentelor si asta stoc de VS are doua cap in cap ) trebuie sa impinga simultan; totdeauna placuta de la interior se toceste prima - cica s-ar remedia mult prin inlocuirea discului cu un "floating" disc...nu stiu; mai sap si mai astept....

Mesaj completat

deci ala de de vl 500 c90t are de fapt 4/ 2 cap in cap.

Mesaj completat

post-43121-1266766426_thumb.jpg

post-43121-1266766456_thumb.jpg

Editat de intrusu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut intreduristilor! unde gasesc si eu cauciuri brigestone fata 130\90-16m\c 67h si spate 170\80-15m\c 7th am tot cauta pe net dar nu am gasit varianta asta. pt m800 sun avelopele. am pe ea avon dar nu sunt bune derapeaza pe ploaie cu repect cornel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am masurat la etieru meu... e 73 mm intre cele 2 prinderi si "grosimea" etierului e 85 mm

 

sunt bune placute de frana "Lucas" ....

 

mai bine dai 50 RON la un meserias sa ti faca franele ca lumea (din pacate nu e din Bucuresti, e din Brasov... io ma duc acolo cand am o problema cu bizonu meu)

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Vand o pereche de tobe after-market, de la Highway Hawk , modelul "DOUBLLE WALL" pt Suzuki Intruder VL1500LC !!!

Sunt aproape noi, le-am folosit 1 luna.

Suna BESTIAL !

 

Pret: 400 euro !!!

 

post-22049-1254920827_thumb.jpg

 

 

PS: eu le-am luat de AICI cu 495 euro+80 euro transport

 

Tel: 0741207840, Aron

 

up :o post-22049-1267006846_thumb.jpg post-22049-1267007056_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut intreduristilor! unde gasesc si eu cauciuri brigestone fata 130\90-16m\c 67h si spate 170\80-15m\c 7th am tot cauta pe net dar nu am gasit varianta asta. pt m800 sun avelopele. am pe ea avon dar nu sunt bune derapeaza pe ploaie cu repect cornel

 

 

* salutare! cornel

 

uite aici gasesti, la Bogdan: /index.php?showtopic=148178

eu mi-am luat de la ei Metzeler acum 2 ani, sunt perfecte ptr. cruiser, preturile sunt onorabile. suna-l!

 

cornelia

 

P.S. hey, cand vine Wili? ...muaaama ce dor mi-e de un barbeque! :o

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna.

am o problema. imi scapa lichid de ambreiaj din rezervorul de pe ghidon. am impresia ca garnitura aia din rezervor nu mai calca cum trebuie. se intampla sa aiba cineva una? sau, daca a mai patit cineva chestia asta, cum a rezolvat-o?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca iei una veche de la cineva e doar o improvizatie; nu stii cat dureaza.

parerea mea e ca trebuie sa-ti comanzi alta/altele si cand o fi sa schimbi, cureti bine si locul unde calca garnitura.

bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandesc ca nu pot comanda doar garnitura. ar trebui sa comand tot rezervorul. si tocmai nu stau chiar atat de bine cu banii :o... se mai intampla.

si nici nu curge mult... asa ca as incerca intai sa vad daca nu cumva are cineva una, sau poate s-o putea etansa cumva.... repet, pierderea nu e mare, deci nu risc sa se intample ceva grav

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* salutare! cornel

 

uite aici gasesti, la Bogdan: /index.php?showtopic=148178

eu mi-am luat de la ei Metzeler acum 2 ani, sunt perfecte ptr. cruiser, preturile sunt onorabile. suna-l!

 

cornelia

 

P.S. hey, cand vine Wili? ...muaaama ce dor mi-e de un barbeque! :cheers:

multumesc pt informatii! :) vili vine cam in aprilie si facem o petrecere mare mai mult decit atat in buftea se va deschide un bar pt motociclisti :D ...iar cand facem gratar te anunt doar sa nu ploua :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

285 euroi rezervorul ala; asa ca lasa......cauta-ti garnitura aia.

am avut suportul manetei rupt si a trebuit sa caut rezervorul.....cumplit de scump.

da un mail la B&S motors - dealer suzuki - si cere-le un pret ( probabil este un kit ....).

"motomike" din cluj au un sistem destept online de vanzari - cauta-i pe net.

mai incearca pe ebay; cred ca gasesti noi la pret de ras.

bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:o dap. garnitura in sine e un fleac, costa 9 usd pe alpha-sports...... in state. ma gandesc totusi ca drumul fie dureaza vreo 3-4 saptamani, fie costa cat ma enervez sa dau, fata de pretul piesei.

si ai gasit rezervorul cu pricina? l-ai inlocuit? sa nu-mi zici ca l-ai aruncat pe ala rupt? ca tocmai de garnitura aia am eu nevoie :D

mersi

Mesaj completat

adevarul este ca n-am fost prea clar...ii zice diafragma, nu garnitura. pun si o poza

post-48567-1267117561_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:o dap. garnitura in sine e un fleac, costa 9 usd pe alpha-sports...... in state. ma gandesc totusi ca drumul fie dureaza vreo 3-4 saptamani, fie costa cat ma enervez sa dau, fata de pretul piesei.

si ai gasit rezervorul cu pricina? l-ai inlocuit? sa nu-mi zici ca l-ai aruncat pe ala rupt? ca tocmai de garnitura aia am eu nevoie :D

mersi

salutare man! se pare ca ai noroc, ca tocmai am vazut problema ta si am cautat prin cutia cu spare parts si am gasit o garnitura care pare destul de buna ca cea de care ai tu nevoie, chiar daca e de la rezervorul de frana, pe care il am si pe acela, in afara de maneta, se potriveste fara probleme.

Daca te intereseaza, PM sau pe mess.

Am facut si foto acuma

post-13236-1267117950_thumb.jpg

Editat de thorus_2003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...