Sari la conținut

Postări Recomandate

am io o pereke, noi-nouti, nefolositi. o sa incerc sa pun poze pe site, daca fac rost de-un aparat foto, daca nu, iti voi da un link.

:D

 

VALLIANT,iti trebuie si suporti pt coburi(poti sa-i faci nu e mare lucru)!!

 

Daca iei coburii de la Choper Awo(Suceava)pana la Bucuresti ti aduc eu ca fac curse sapt acolo :bounce: ca sa nu dai o grmada de bani la curier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cine poate pune niste poze detaliate pentru niste suporturi de coburi si eventual de sissy bar si chiar crash bar.

 

cunosc un meserias (o firma) care lucreaza in inox. plus ca sunt si alte variante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine poate pune niste poze detaliate pentru niste suporturi de coburi si eventual de sissy bar si chiar crash bar.

 

cunosc un meserias (o firma) care lucreaza in inox. plus ca sunt si alte variante.

 

Ia vezi tu ce faci... :scratch: Mai suntem vreo 3 care vrem crash bar..,2 cu Vulcanete de 750 si-unu' cu EN 500...Pe-aici n-am gasit pe nimeni sa si faca,nu doar sa promita ca poate...

Inainte sa-ti faci suportii de coburi,as zice sa-ti iei coburii,suportii sa-i faci in functie de forma si dimensiunile buzunarului in care intra ei. Crash bar-ul,tot asa,fa-l cum iti place tie (forma,dimensiuni),doar prinderile sa fie unde trebuie.In rest,libertate de imaginatie...Oricum,crash-urile originale,de firma,nu-s facute sa tina la buseala,doar la cazut de pe loc...

A! Ieri mi-au venit "dresser bars"-urile,se monteaza in fata coburilor.Azi le montez pe Vulcan :) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune poze si la dress bar

 

coburile imi vin la sf saptamanii. le-am comandat la motoluis. si rollbar si mai multe. chiar ma gandeam ca daca transportul buc-galati costa prea mult, mai bine vin eu la buc. sau poate are cineva drum si mi le aduce.

 

bineinteles ca o sa fac dupa moto si dupa coburi suportii, dar aveam nevoie de niste poze detaliate ca sa imi dea niste idei si sa arat si eu meseriasului sa inteleaga ce vreau de fapt.

 

in special ma intereseaza prinderea de suruburile originale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. dresser bars,vezi pe ebay,item # 190137133291. Pt. suporti de coburi,uita-te pe www.highwayhawk.com, #663-025.Astea sunt pt. "all VS...Intruder models",k sa-i citez.Pt. VL 250 nu vad sa fie ,sorry.Da's-ar putea sa se potriveasca,eu am avut pe VN750 suporti de VN800,acu' am "adaptat"unii mai misto,de EN500.Poate gasesti la Louis.La HH costa cam 120-140 ron.Decit sa iasa tziganie,chit ca nu-s la vedere,mai bine dau banu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu tigania. dar eu incerc. daca nu iese clar ca nu pun. singurul lucru care l-am facut eu si mi-a placut cum a iesit au fost franjurii de pe manere.

 

e adevarat ca gasesc greu aceste accesorii exact pentru modelul meu. trebuie sa caut universale sau pentru un model listat care se potriveste cu al meu.

 

plus, sincer mi se par usor de facut, si am sa incerc. un prototip la dimensiuni dintr-o teava de 2 lei pentru sablon, apoi cu materiale de calitate pentru finale.

 

cat de curand am sa o fac si o sa postez ce mi-a iesit.

 

 

PS/

unde gasesc preturi la highwayhawk?

Editat de iboboc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

unde gasesc preturi la highwayhawk?

 

Intraba-ma...Lucrez la Motomarket,distribuitor unic pt. Highway Hawk. Ieri m-am uitat la niste suporti cum i-a desenat ColtZzPuB.Sunt de Suzuki...! Ia masoara tu distantza dintre gauri...Ti-am zis codul:663-025. Pot sa le masor,sa-ti zic niste cote. O veni careva spre Galati,sa ti-i le aduca,daca le vrei. Daca-s OK,imi trimiti banii tot prin respectivul. Asta daca vrei suporti de-a gata...

Sunt si 663-029,pt. Suzuki VL 800.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intraba-ma...Lucrez la Motomarket,distribuitor unic pt. Highway Hawk. Ieri m-am uitat la niste suporti cum i-a desenat ColtZzPuB.Sunt de Suzuki...! Ia masoara tu distantza dintre gauri...Ti-am zis codul:663-025. Pot sa le masor,sa-ti zic niste cote. O veni careva spre Galati,sa ti-i le aduca,daca le vrei. Daca-s OK,imi trimiti banii tot prin respectivul. Asta daca vrei suporti de-a gata...

Sunt si 663-029,pt. Suzuki VL 800.

 

 

distanta intre gauri era parca de 18cm.

si ma intereseaza si sissy bar-ul cod 523-2003

 

da-mi niste preturi te rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intruderisti...pana acum:

 

Localitate Nume ID forum Moto

____________________________________________________________

Brasov Ionut coltzzpub Intruder 800VS

Brasov chesterfield Intruder VS800

Bucuresti Alex A-L-E-X Intruder M800

Bucuresti Andreea a_deea Intruder 600

Bucuresti Daniel smire Intruder M800

Bucuresti George ultradm Intruder VL250

Bucuresti Cria cria Intruder VS400

Bucuresti katran Intruder VS1400

Bucuresti gabimaty Intruder C800

Bucuresti circel Boulevard M109R

Bucuresti spednatz Intruder C800

Bucuresti adorlith Intruder 1400

Bucuresti renegade Intruder VS1400

Focsani ilarie Intruder VL1500

Galati Bobby iboboc Intruder VL250

Medias Dan danm Intruder 800

Timisoara rfuchs Intruder 1400

 

Ia mai citeste o data lista, n-ai uitat nimic? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia mai citeste o data lista, n-ai uitat nimic? :-L

 

Localitate Nume ID forum Moto

____________________________________________________________

Brasov Ionut coltzzpub Intruder 800VS

Brasov chesterfield Intruder VS800

Bucuresti Alex A-L-E-X Intruder M800

Bucuresti Andreea a_deea Intruder 600

Bucuresti Daniel smire Intruder M800

Bucuresti George ultradm Intruder VL250

Bucuresti Cria cria Intruder VS400

Bucuresti katran Intruder VS1400

Bucuresti gabimaty Intruder C800

Bucuresti circel Boulevard M109R

Bucuresti spednatz Intruder C800

Bucuresti adorlith Intruder 1400

Bucuresti renegade Intruder VS1400

Bucuresti Willy Intruder M800

Bucuresti traian Intruder VS800

Focsani ilarie Intruder VL1500

Galati Bobby iboboc Intruder VL250

Medias Dan danm Intruder 800

Timisoara rfuchs Intruder 1400

Dorohoi Ravenshield Intruder VL1500

Salaj chopper_awo Intruder VS800

Alexandria, Mitran mirel Intruder VS750

Alexandria valliant Intruder VS800

Cluj Sethcj Intruder VS800 (pare)

 

:) :scratch:

 

cerem iertare la directziune :what:,

sper sa-i fi trecut pe totzi

Editat de CoLtZzPuB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Neatza.

Vin cu raspunsurile: 1 @iboboc :cod 523-2003 - 657 ron.

2 @ CoLtZzPuB : cod 663-011 - 209 ron.

Pt. chopper awo: sea noua/o desfaci si modifici,costa prea mult...Gasesti pe-aici - putzin probabil...Iei de pe ebay - cel mai probabil...Ti-o face cineva,aici,din fibra de sticla...Ar fi ok,da' o sa ai alte probleme - n'are elasticitate ,nu mai potzi capsa pielea,doar lipit. Plus ca seaua o iei cu burete cu tot - asa,munca in plus...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Neatza.

Vin cu raspunsurile: 1 @iboboc :cod 523-2003 - 657 ron.

2 @ CoLtZzPuB : cod 663-011 - 209 ron.

Pt. chopper awo: sea noua/o desfaci si modifici,costa prea mult...Gasesti pe-aici - putzin probabil...Iei de pe ebay - cel mai probabil...Ti-o face cineva,aici,din fibra de sticla...Ar fi ok,da' o sa ai alte probleme - n'are elasticitate ,nu mai potzi capsa pielea,doar lipit. Plus ca seaua o iei cu burete cu tot - asa,munca in plus...

 

 

uau... nu pot sa spun ca nu imi pot permite, dar mi se pare scump. de aceea poate insist sa imi customizez singur aceste accesorii (suporti coburi, crashbar, sissybar, dressbar, etc).

 

sunt convins 100% ca daca as cumpara accesorii originale (toate) - coburi, suporti, parbriz, ceasuri, etc, as depasi valoarea motocicletei.

 

unele lucruri le-am cumparat si o sa le mai cumpar, dar unele...

 

asa ca va asigur ca in maxim o saptamana o sa pun poze si tutorial de facut accesorii din teava de inox, customizate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) berea ramane dar, ... vorba lu iboboc "cam scump bre"

oricum daca nu reusesc in timp util e o alternativa

mersi mult :scratch:

bobby rugaminte:

- hai sa postam tot aici tot ce facem pentru intrudere, cum le-am facut si cat ne-a costat

in definitiv suntem toti in aceeasi oala si le facem pentru modelele noastre

daca gresesc DATI cu Paru' :what: , .... dar nu prea tare ca s-ar putea sa doara :-L

Editat de CoLtZzPuB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) berea ramane dar, ... vorba lu iboboc "cam scump bre"

oricum daca nu reusesc in timp util e o alternativa

mersi mult :scratch:

bobby rugaminte:

- hai sa postam tot aici tot ce facem pentru intrudere, cum le-am facut si cat ne-a costat

in definitiv suntem toti in aceeasi oala si le facem pentru modelele noastre

daca gresesc DATI cu Paru' :what: , .... dar nu prea tare ca s-ar putea sa doara :-L

 

asta era si ideea topicului. sunt de acord.

ce mi-am facut la intruder:

- mi-am facut franjuri dintr-o bucata de piele dintr-o geaca veche (foarte buna pielea) - o sa pun niste poze. (puteam sa imi cumpar de la louis ca erau ieftine, dar sincer mi-au placut mai mult ale mele.

- mi-am cumparat:

- aparatori telescoape (plastic, louis)

- buson temperatura ulei (e la promotie pe louis)

- coburi laterale, roller, si inclusiv aia de la spate pentru sissy bar ca sunt toate in acelasi model

- figuri: suport de cutie cola

imi doresc:

- suportii de metal pentru sissy, crash, coburi, aripi si pentru faruri suplimentare, inclusiv inca doua faruri.

- niste modele de oglinzi mai nice.

 

post-20806-1189155586_thumb.jpg post-20806-1189155617_thumb.jpg post-20806-1189155667_thumb.jpg post-20806-1189155687_thumb.jpg post-20806-1189155708_thumb.jpg post-20806-1189155854_thumb.jpg

 

PS/

apropo de costuri. toate astea de mai sus, din poze plus un braincap, viziera si o curea de piele costa circa 5 mil.

Editat de iboboc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) berea ramane dar, ... vorba lu iboboc "cam scump bre"

oricum daca nu reusesc in timp util e o alternativa

mersi mult :scratch:

 

 

Bere nu beau,asa ca scapi :what: ...Sorry,pretzurile nu le fac eu...Oricum,adaosurile comerciale la HH nu sunt mari.Vad cat costa aceleasi chestii,la americani,pe ebay. Apropo,uitati-va la ce zic americanii,de cat au bagat in after-market-uri,la motoarele de vinzare,pe ebay.N-o zic k sa ma scuz.Asa,k idee.Motor de 8000-10.000 $,cu "diverse ",chiar de 5000...Ha,ha,la Rocket III,abtibildurile (nici macar nu e aerografie!),costa in plus 2.000 euro!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bere nu beau,asa ca scapi :scratch: ...Sorry,pretzurile nu le fac eu...Oricum,adaosurile comerciale la HH nu sunt mari.Vad cat costa aceleasi chestii,la americani,pe ebay. Apropo,uitati-va la ce zic americanii,de cat au bagat in after-market-uri,la motoarele de vinzare,pe ebay.N-o zic k sa ma scuz.Asa,k idee.Motor de 8000-10.000 $,cu "diverse ",chiar de 5000...Ha,ha,la Rocket III,abtibildurile (nici macar nu e aerografie!),costa in plus 2.000 euro!!!!

 

:) prost e ala care da nu ala care cere. eu pot face rost de orice abtibild calitate foto (custom) pentru 2 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata inca un Intruder, mobra luata imediat ce a aparut pe piata din Romania. Momentan este in service la Tunari. Abia venit de pe mare am aflat ca pe 31 iulie(eu eram la mama dracu in Oceanull Indian) frate-miu a avut o experienta nu tocmai sportiva cu o automacara in Chitila- macaragiul needucat, taran si retard nu a acordat prioritate in timp ce voia sa taie doua benzi. Norocul fratelui meu este ca motorul a fost doar agatat, plus ca nu avea viteza f mare(era in viteza I, abia plecase de pe loc). Coasta rupta, omoplat fisurat, contuzii, julituri urate. Motorul arata mai bine decat frate-miu. Sper sa-l repar saptamana viitoare(alergaturi dupa CASCO- :) ASIBAN).

 

* Pare rau ptr. frate-tau :-L Sper sa-l vezi sanatos si "la loc" curand si sa te fereasca Cel-de-Sus si pe tine de evenimente d-astea (stiu ca e destul de "delicat" contactul cu uscatul dupa perioade lungi de navigat...).

Cand iti repari motorul si te "aclimatizezi" din nou astept sa va vad iar la plimbari, picnicuri, etc. (baietii din Buftea fac un gratar excelent! ...verificat :scratch: )

...Intre timp mi-am luat permisul si am tot mers :what:

 

cria-cornelia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-am facut eu la intruderul meu .......pai eu de fapt am vrut sa-l aduc in conditia de fabrica , sa

arate si sa mearga exact ca atunci cand a iesit de pe banda de montaj acu' 14 ani.....aproape am

reusit , doar oglinzile nu mi-au placut de nici un fel , asa ca le-am schimbat . N-am cumparat nimic ,

am demontat-o pana la ultima piulita si am frecat la ea vreo luna .....mai greu a fost la cromuri si

la echilibrat carburatoarele , ca nu prea gasesti scule ....... De mare ajutor mi-a fost forumul

ala american " intruderalert.com" , baieti saritori , mi-au dat o gramada de sfaturi , tutoriale ,

poze , etc........Poze sunt pe topic mai in urma , daca vreti sa vedeti ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-am facut eu la intruderul meu .......pai eu de fapt am vrut sa-l aduc in conditia de fabrica , sa

arate si sa mearga exact ca atunci cand a iesit de pe banda de montaj acu' 14 ani.....aproape am

reusit , doar oglinzile nu mi-au placut de nici un fel , asa ca le-am schimbat . N-am cumparat nimic ,

am demontat-o pana la ultima piulita si am frecat la ea vreo luna .....mai greu a fost la cromuri si

la echilibrat carburatoarele , ca nu prea gasesti scule ....... De mare ajutor mi-a fost forumul

ala american " intruderalert.com" , baieti saritori , mi-au dat o gramada de sfaturi , tutoriale ,

poze , etc........Poze sunt pe topic mai in urma , daca vreti sa vedeti ......

 

* pai in cazul asta esti o comoara la casa omului, daca esti in stare sa freci o luna la un obiect pana ii scoti fata :) Lasand gluma la o parte, cu ce ai frecat si cam care e "tehnologia"? te rog sa ma ajuti ca si eu am aceeasi problema cu Intruderul meu, e f. vechi si barele de crom s-au cam matuit si au punctulete mici si negre pe ele pe care nu am reusit sa le scot la un polish normal. :scratch:

In rest, aceeasi problema cu oglinzile: nu-mi plac defel! acum s-a si spart aia pe stanga, deci trebuie sa le schimb urgent. Ce ai gasit si ce se potriveste, poti sa imi dai un sfat?

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* pai in cazul asta esti o comoara la casa omului, daca esti in stare sa freci o luna la un obiect pana ii scoti fata :) Lasand gluma la o parte, cu ce ai frecat si cam care e "tehnologia"? te rog sa ma ajuti ca si eu am aceeasi problema cu Intruderul meu, e f. vechi si barele de crom s-au cam matuit si au punctulete mici si negre pe ele pe care nu am reusit sa le scot la un polish normal. :scratch:

In rest, aceeasi problema cu oglinzile: nu-mi plac defel! acum s-a si spart aia pe stanga, deci trebuie sa le schimb urgent. Ce ai gasit si ce se potriveste, poti sa imi dai un sfat?

pt frecat cromu exista un polish minune :

http://www.louis.de/_2039400e85e2e177ef916...tnr_gr=10004015.

Il gasesti si in magazinele Praktiker de la noi cam cu 14 lei, pe la raionu de produse intretinere auto.

Te asigur ca face minuni, scoate rugina, punctuletelee alea mici si negre, lasa totul super. Eu am frecat la mana, dar am vazut la altii ca au freact si cu freza si aveau rezultate super misto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...