Sari la conținut

Poveste la scara C


pistolaru
 Share

Postări Recomandate

Cica avocacata ucigasului invoca faptul ca "semnul "Cedeza trecerea" era mascat de catre crengile copacilor.." Dar semaforul???

sunt unii avocati-handicapati , care au vazut filme multe si fac orice pt.bani .Sa ne pupe".ur pe toti de pe forum. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa ne miram ca un strain scapa basma curata cand noi nu suntem in stare sa ne facem curat in propria ograda?

Sa ne aducem aminte de cazurile paunescu, iovan si alte exemple... S-a intamplat ceva? Fix pix!

Sa fim seriosi acum, cate accidente de circulatie se intampla in fiecare zi, cati oameni nevinovati mor in fiecare zi din vina unor inconstienti, si nu se mai mediatizeaza atat. Se mediatizeaza doar daca mai moare cate un cantaret, regizor, se mai raneste cate un prim ministru... Oamenii simpli ( unii doar) apar la stirile de la ora cinci si raman doar un nume pe o cruce pusa la locul accidentului. Dupa ce se intampla cate un accident de genul asta iese si militia romana in strada sa vada cati trec pe rosu.Cu ce ajuta? cu o floare se face primavara? Stateam astazi si ma rugam sa ma faca Dumnezeu politist rutier pentru o zi si sa-mi dea si o duba sa pot duce permisele si taloanele pe care le-as retine.

Singura chestie care ne-ar putea salva tarisoara asta ar fi dictatura militara si legea martiala. Chiar daca pare deplasat ceea ce spun cred ca ar fi singura chestie care ne-ar scoate din rahatul in care suntem.

Editat de kama3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deageaba stam si intram in politica pt. ca oricum sansele sunt foarte mici sa se scape de cazurile astea "speciale" in care oameni nevinovati mor si criminalul scapa basma curata.Notiunea de spaga si favoritisme exista in gandirea romanului inca de pe vremea fanariotilor deoarece mentalitatea asta a fost preluata de la turci.....cand te duceai la cineva trebuia sa dai o atentie....cand aveai nevoie de un favor decartai si tot asa....mori cu zile in spital pentru ca nu ai dat spaga la doctor sau asistenta....cu gandirea asta am fost crescuti,gandirea asta o dam mai departe copiilor....Nu prevad nimic bun pt.Romania din punctul asta de vedere si sper din tot sufletul sa ma insel....cu corectitudinea mori de foame in tara asta ....pacat :P Iar cei ce isi imagineaza ca in alte tari oamenii sunt mai civilizati se insala...este si occidentul plin de buruieni numai ca ei o duc mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa ne miram ca un strain scapa basma curata cand noi nu suntem in stare sa ne facem curat in propria ograda?

Sa ne aducem aminte de cazurile paunescu, iovan si alte exemple... S-a intamplat ceva? Fix pix!

.

 

Nu sunt genul care sa sara dupa prima piatra aruncata in lac (si nici a xshpea) dar ma vad nevoit aici sa fac un mare off-topic.

 

Cazul Iovan n-are nici in clin nici in maneca cu scapatul basma curata. S-a mai discutat. Aia a fost auto-aparare 100%, si daca vine unul NOAPTEA, LA MINE IN CASA MEA, ZIC STAI CA TRAG, TRAG UN FOC DE AVERTISMENT, SI APOI IN EL, NU NEAPARAT IN ORDINEA ASTA!! (si am voie!) NU AM NICI O TREABA CU IOVAN, DAR ACOLO ERA CLAR CINE E DE VINA. IN CLIPA IN CARE VII LA MINE IN CASA NEINVITAT, TE-AM TERMINAT, ORICAT TE-AI RUGA DE MINE SI AI ZICE "STAI, NU DA!".

 

PROPIETATEA PERSONALA (poate cu exceptia cazului expropierii) TREBUIE SA FIE SACARA SI INVIOLABILA! PUNCT!

 

 

Prost exemlpu ai dat aici cu Iovan, kamaz!! Prost!!!!! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul lui Teo Peter a fost implicat un militar USA, un sergent. El era in misiune la noi in tara... Jegul asta de om este "doar" un papagal plin de bani
extraordinar. si daca era sergent ce? odata cu gradul primeste mai multe bilute sau ce? ce pacat ca oamenii nu mai sunt in stare sa practice linsajul. e singurul care mai are efect
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa ne miram ca un strain scapa basma curata cand noi nu suntem in stare sa ne facem curat in propria ograda?

Sa ne aducem aminte de cazurile paunescu, iovan si alte exemple... S-a intamplat ceva? Fix pix!

Sa fim seriosi acum, cate accidente de circulatie se intampla in fiecare zi, cati oameni nevinovati mor in fiecare zi din vina unor inconstienti, si nu se mai mediatizeaza atat. Se mediatizeaza doar daca mai moare cate un cantaret, regizor, se mai raneste cate un prim ministru... Oamenii simpli ( unii doar) apar la stirile de la ora cinci si raman doar un nume pe o cruce pusa la locul accidentului. Dupa ce se intampla cate un accident de genul asta iese si militia romana in strada sa vada cati trec pe rosu.Cu ce ajuta? cu o floare se face primavara? Stateam astazi si ma rugam sa ma faca Dumnezeu politist rutier pentru o zi si sa-mi dea si o duba sa pot duce permisele si taloanele pe care le-as retine.

Singura chestie care ne-ar putea salva tarisoara asta ar fi dictatura militara si legea martiala. Chiar daca pare deplasat ceea ce spun cred ca ar fi singura chestie care ne-ar scoate din rahatul in care suntem.

 

Cam ai dreptate in ceea ce spui.. in afara de cele 2 kestii pe care le-am bold-uit.

 

1) Despre Iovan e alta poveste, nu are treaba cu accidentele de circulatie. Si io zic ca a fost scapat nevinovat , am discutat si rediscutat subiectu asta pana mi-am facut dusmani. Dar lasa-l din discutie, ai dat un exemplu PROST. E alta discutie asta, si e off-topic.

2) Treaba cu dicatura militara.. lol.. e un banc or something ?

 

In rest.. asa e... mor ZILNIC oameni simplii pe sosele.. ROMANI OMORATI DE ROMANI .. pe aia nu-i mai comenteaza nimeni pe forumuri, pe situri ale ziarelor...

Asa e .. strainu asta va scapa.. asa cum o fac toti oamenii CU BANI... indiferent daca sunt romani sau straini vinovati de accidente de circulatie (vezi pauneasca si alte zeci de cazuri de mult uitate si ingropate din ultimii 16 ani) . Dar asa a fost mereu.. LEGEA SE APLICA diferit pentru cei cu bani si pentru cei care sunt sus-pusi sau au relatii. Ei scapa mereu. Asa a fost, si asa va fi intotdeauna. Nu cred ca va PUTEA cineva schimba asta in Romania.

 

Si in cazul lui Teo , si in cazul de fata.. doar coincidenta a facut sa pierdem ARTISTI romani in accidente de masina. Provocate de straini. In cazul Laurei Stoica vinovatul a fost roman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...