Sari la conținut

Casca Cross/enduro


Postări Recomandate

vreau sa imi cumpar o casca noua ce imi recomandati. in raportul pret performanta

E un topic in sectiunea asta in care s-a discutat.Concluzia a fost ca ochelarii sunt mai importanti decat casca.Atata timp cat casca are certificat ECE 22-05(mai sunt si altele), e ok d.p.d.v. al sigurantei.Incearca un Madhead de la Louis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa imi cumpar o casca noua ce imi recomandati. in raportul pret performanta

 

 

Nu stiu ce casca i-ti vei lua, dar i-ti spun un lucru......casca integrala e' SFANTA. Am si eu casca de enduro deaia cu cozoroc si ochelari si ma rupt curentul la urechi, chiar si la 50 la ora. Dar daca esti tanar...poate te tine mai mult.....urechile. Bafta la cumparaturi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa imi cumpar o casca noua ce imi recomandati. in raportul pret performanta

 

Incearca un Airoh Tyger. Are un prieten, e foarte solida, si e unica pentru ca are si viziera. Astfel o poti transforma usor din enduro in street si invers. Decupajul e suficient de mare pt ochelari, plasticul e negru mat iar viziera din standard e neagra plus ca arata super cool! Si eu mi-am comandat tot de asta tocmai ca sa pot mixa enduro cu strada fara sa schimb casca :P O gasesti aici http://www.paulas-bikershop.com/catalog/index.php la acelasi pret de pe LOUIS.DE si ti-o trimit prin curier rapid ajunge intr-o zi.

 

Hai noroc

 

tygermb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un HJC si sunt f multumit de ea, nu a fost nici ieftina dar nici o casca foarte scumpa

mersi la asta ma gandeam si eu cred ca o sa o cumpar . da in legatura cu plata se plaTESTE CU CARDU SAU LA LIVRARE? MERSI TUTUROR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa imi cumpar o casca noua ce imi recomandati. in raportul pret performanta

 

Daca faci enduro e bine sa fie cat mai usoara si sa se poate scoate captuseala (pentru spalare).

Daca vrei doar de plimbare, ia Tigeru'. E cool. Cred ca gasesti si la Motoadventure Cotroceni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am luat madness de la la louis , var la reducere 70 e . afr cred ca ii zice. E foarte usoara, are 1,2 kg si captuseala detasabila + este din fibra.

 

Bafta.

post-5170-1157010128_thumb.jpg

Editat de giovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi la asta ma gandeam si eu cred ca o sa o cumpar . da in legatura cu plata se plaTESTE CU CARDU SAU LA LIVRARE? MERSI TUTUROR

 

 

Eu zic ca ek HJC-ul e super ok eu sunt multumit modelul care il am eu e CL-X4, poti sa vezi modelele la www.hjc-europe.com.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am luat madness de la la louis , var la reducere 70 e . afr cred ca ii zice. E foarte usoara, are 1,2 kg si captuseala detasabila + este din fibra.

 

Bafta.

salut si scuze de deranj.Miai putea spune ce marime e casca ta si cat ai la cap?adica cati cm?te rog,nu vreau sa o cumpar dar ma intereseaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca un Airoh Tyger. Are un prieten, e foarte solida, si e unica pentru ca are si viziera. Astfel o poti transforma usor din enduro in street si invers. Decupajul e suficient de mare pt ochelari, plasticul e negru mat iar viziera din standard e neagra plus ca arata super cool! Si eu mi-am comandat tot de asta tocmai ca sa pot mixa enduro cu strada fara sa schimb casca :baldy: O gasesti aici http://www.paulas-bikershop.com/catalog/index.php la acelasi pret de pe LOUIS.DE si ti-o trimit prin curier rapid ajunge intr-o zi.

 

Hai noroc

 

tygermb.jpg

la casca asta airoh... tyger... pe louis si pe paula's castile n-au si chestia de deasupra... e simpla fara cozorocul ala... ala ti-l poti monta dupa pe casca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la casca asta airoh... tyger... pe louis si pe paula's castile n-au si chestia de deasupra... e simpla fara cozorocul ala... ala ti-l poti monta dupa pe casca?

 

:baldy:

Tiger-ul e o super casca. Pe la noi o s-o gasesti pe aia neagra. Mie mi-a trimis-o un prieten din UK p-asta:

 

post-2388-1157464069_thumb.jpgpost-2388-1157464082_thumb.jpg

dar cu vizorul transparent. Vizoare gasesti in Cotroceni la MotoAdventure iar cozorocul il pui si il scoti cand vrei tu, depinde pe unde te dai...

 

:cheers:

Editat de Kuki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...