Sari la conținut

atv zim 350


piticutz4you
 Share

Postări Recomandate

Are un prieten un atv rusesc ZIM 350 cu motor de ij in doua pistoane cu turbina de racire si nu reusesc sa-i gasesc un set motor nou! Daca are cineva o idee de unde sa cumpar va rog sa ma ajutati! In foto e atv-ul meu care e acelas tip dar eu abia l-am cumparat si astept sa-i reglam aprinderea si sa-l vad cum merge!

post-60897-1287318585_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai vedea ultimile modele de la Lada ..... n-ai mai zice asta. La mine in oras , acum 5 - 6 ani , a fost expozitie cu ultimile modele de la Lada care credeam ca sunt de fapt Cadillac. Am aflat ca sunt Lada in unul din ziarele locale ( abia dupa cateva zile ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci frate ... rusii astia sunt absolut si in ultimul hal DATI DRACULUI

 

 

:D :D

 

 

superb 'dispozitivu'

 

poate faci un clip si-l pui pe Youtube cu animalul cum se misca pe niste dealuri ceva :D

 

pfff...nu-mi dau seama de ce esti asa extaziat, dupa parerea mea, toate aceste "atv-uri" sunt de toata jena, atat ca efect vizual cat mai ales tehnic. Acum 12-13 ani cand mi-am inceput activitatea moto un prieten de-al meu isi luase un atv de ala cu motor de Ij care dupa numai o luna de la achititionare s-a cam dus dracu...cred ca il mai are si acum. Parerea mea e ca asta cu atv-ul a fost idee proprie,si nu tehnologie "imprumutata".

Mesaj completat

Cred ca se misca exact ca orice motor de IJ in panta. Ca magarul (pui pe el cat poti si tot trage) :D

...si se rupe ambielaju'

Editat de turku
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1- schimbator

2- reductor

3- inversor

4- frana

:laugh: Si eu mi-am pus intrebarea.

 

1- reductor

2- inversor

3- hidraulic(tiranti- ridicare coborare)

4- cuplaj sateliti

Mesaj completat

astea aveau si tractune fata/ sau doar spate?

 

sal! Asta are doar spate, e structurat pe genul mini tractoraselor, cu instalatie hidrauliga pt prins plug si alte utilaje

pt aceste munci avand reductor si cuplaj pe sateliti nu cred k simte prea mult lipsa tractiunii fata

 

Mesaj completat

 

sal! sigur ii fac clipuri cand ii dau drumu'! pana atunci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Burg man, omule, ai postat niste poze... La prima m-a facut sa-l confund cu un Hummer. Ai scos poza aia tare de tot. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...

mie nu mi sa parut cine stie ce poza...am vrut doar sa scot in evidenta partea din spate a atelajului unde se monteaza uneltele....

prea mare diferenta intre ATV-ul in discutie si Hummer nu ar fi,4 roti are,destul de solid e :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...