Sari la conținut

Clasice modificate !


4bike
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 96
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

aaa, stiu! luati-ma la bataie. abia astept sa dezmembrez uralul de la Aleko. si sa pun motorul pe unul din cadrele de M, care pica la indemana.

 

mwhahahahahaha

muhaha haha, nu-l mai freca atata ca l-a luat rugina peste tot, ca de parca daca-l pui pe un cadru de M o sa-l folosesti. Vinde-l lui Charlie ji tu rezonabil, mai platesti o rata la Hardley.

Am p-acasa niste poze cu exemple de Nipre/Urale cioperite... sa se inspire Dimonu dupe ele

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una in stare de functionare surprinsa astazi cand mergeam pe la tara dupa un " Carpati " .

Omu chiar o mai foloseste si acu ca e ''Putar " :D [ adica face puturi ] si isi cara sculele cu el .

Un IJ 56 venerabil si ramas in viata , mie chiar i-mi place cum l-a facut :D

post-29942-1287427212_thumb.jpg

post-29942-1287427233_thumb.jpg

post-29942-1287427254_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

presimt ca asta verde va fi de vanzare in scurt timp. mi-a spus o pasarica. ia uite cum se infiinteaza scuterul chinez pe langa ea! o cucereste...

 

dar, pentru ca e un unicat si a participat la facerea a o mie de puturi, probabil va costa un numar proportional de ieuroi! nuuuuu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una in stare de functionare surprinsa astazi cand mergeam pe la tara dupa un " Carpati " .

Omu chiar o mai foloseste si acu ca e ''Putar " :D [ adica face puturi ] si isi cara sculele cu el .

Un IJ 56 venerabil si ramas in viata , mie chiar i-mi place cum l-a facut :D

 

ptr. o secunda am tzapenit ca e aia din avatarul tau... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

presimt ca asta verde va fi de vanzare in scurt timp. mi-a spus o pasarica. ia uite cum se infiinteaza scuterul chinez pe langa ea! o cucereste...

 

dar, pentru ca e un unicat si a participat la facerea a o mie de puturi, probabil va costa un numar proportional de ieuroi! nuuuuu?

 

:laugh: Daca as fi cumparat-o ai fi avut poate dreptate dar nu e a mea :P asa cum am zis doar ca am vazut-o din mers cu masina si a trebuit sa pun o frana brusca si sa dau un pic inapoi sa o pot poza pe un vant si o ploaie de nu ai fi scos un caine afara . Nu stiu daca omu o vinde si nici nu stiu unde locuieste dar daca ma fortez un pic pot afla :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O jawa la care din pacate am asistat personal la ,,transformare'' este a unchiului meu si...omul a vrut-o neaparat asa, in ciuda insistentelor mele.Motocicleta nu are acte si a fost facuta pt camp si mers la peste dar...m-a durut sufletul cand s-a dat cu jmirghel peste nikel cum rar am vazut si as fi dat orice sa am si eu pe motocicleta mea, flexuit la greu si tot tacamul.S-a vrut mai usoara decat originalul si pentru asta s-a taiat din absolut ce s-a putut.Pe ansamblu cu aripa fata, nu zic ca a iesit foarte rau dar...prefer originalul :D

 

2019177400092142186S600x600Q85.jpg

2292958250092142186S600x600Q85.jpg

2392415970092142186S600x600Q85.jpg

Editat de master_alexut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry,nu e de vanzare deocamdata.

:P ma bate gandul sa-mi fac un blog unde sa explic ce masina "tare" am io,printre cele mai vechi din tara,cu evolutia restaurari pas cu pas :) ...chit ca ea saraca nu mai e nici 25% din ce-a fost odata.

posibil sa plece si ca donatoare de organe intrun final...mai vad io.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
sorry,nu e de vanzare deocamdata.

:P ma bate gandul sa-mi fac un blog unde sa explic ce masina "tare" am io,printre cele mai vechi din tara,cu evolutia restaurari pas cu pas :) ...chit ca ea saraca nu mai e nici 25% din ce-a fost odata.

posibil sa plece si ca donatoare de organe intrun final...mai vad io.

 

Pe mine m-ar interesa ca sa fac un hot rod sau un rat rod. Putin probabil sa reusesti sa o restaurezi la cum arata, iti lipsesc prea multe piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

serios?!?de unde sti?nu ca ar fi treaba ta,ca in fond fac ce vreau cu fiarele mele dar nu mai fa afirmatii gratuite domnu mihai_prd.nu mai musca tot ce auzi,mai si verifica!

asa ca te las sa alegi o sectiune din masina,care vrei tu si pana deseara ai poza.

Mesaj completat

btw.da cu mopu si sterge postu cu masina,vad ca incurca p'aci,da-l in plm ca si asa nu are treaba cu motocicletele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti offtopic :)

 

Ati dat-o in copilarisme cu intepaturile astea...Va sicanati pe fiecare topic...Parca a luat-o lumea razna, sincer, vad pe fiecare topic interesant diverse discutii intre oameni mari, care culmea, sunt prieteni, sau au prieteni comuni!N-ar fi mai bine sa facem un topic gen "Un alt gen de discutii intre restauratori"?Si astfel nu va mai sicanati in locurile unde altii au ce invata/vedea...parerea mea!

 

E putin bizar sa vezi oameni de la care alti useri incepatori au ce invata, atacandu-se intre ei pe temele astea...

 

Eu, ca user, am revenit aici ca in ultima vreme au inceput sa apara oameni noi, pasionati, s-au mai asezat discutiile, si ma minunez de atacurile dintre voi, prieteni vechi...aiurea, sincer, si imi cer scuze daca cineva se simte lezat, o spun doar ca simplu cititor al unui topic si ca om care va respecta si va apreciaza pt ceea ce faceti!

 

In rest, sa auzim de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
Corleone, intrebarea puteai s-o adresezi pe Pm, totusi vb de motociclete clasice.

A, btw, a fost vanduta, da s-a uitat uitarea.

 

Ce e ala Pm?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-l ilustrisime, sa vb de clasice, ce or fi ele. Nu vreau sa dau cu mopul, mi-e sa nu te curat.

 

...da ma,tu esti apa calda :P

 

ia zi,vrei si ziarul cu data langa pozele cu piesele de la masina?ce ziar doreste maria voastra? :)

Mesaj completat

 

boxer 2T !

care are habar de motoreta asta?

post-19117-1289338020_thumb.jpg

post-19117-1289338173_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...