Sari la conținut

motor diesel V2


robert bk350
 Share

Postări Recomandate

Vizitator corleone
dupa o cercetare pe net,am gasit ce e piesa de care am intrebat.e filtru de ulei (centripeta ).deci si piesa aceea urata si mare , cred ca se poate inlocui cu un filtru normal de ulei.

http://gimptutorials.com/video/hs1mzNLKXmo...oil-filter.html

 

Inlocuirea cu un filtru de ulei normal ar fi o greseala, filtrul ala este mult mai eficient decat orice filtru de hartie. Dar de ce ai vrea sa-ti pui un diesel pe mobra? Pentru economie sau de "amorul artei"? Te intreb pentru ca eu cred ca vei fi dezamagit de rezultat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

superb, pur si simplu suberb...

motoarele Lombardini sunt extraordinar de scumper sunt italienesti...m-am intersat de ei pe net. Produc de prin 1900 parca...

un motor de 30-40 de cai raci cu lichid diesel e in jur de 5000E....

am si eu un lombardini cumparat de nou pus pe un utilaj de dezapezit.

motoarele de la ei sunt facute pt a lucra doar la o anumita turatie, in plus au putere mica, nu cred da randament la cat de mari sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

salut reactivez acest topic in speranta ca la vremea respectiva erau mai multi interesati de acest motor ,de curand am intrat in posesia lui cu transmisie cu tot ,in principiu eu nu am ce face cu agrgatu asa ca cine il doreste este de vanzare,momentan motorul nu este functionabil din cauza lipsei unr conducte de la injector la pompa dar o sa ma ocup de el va tin la curent.

post-54357-0-44346800-1361089402_thumb.jpg

post-54357-0-13792900-1361089440_thumb.jpg

post-54357-0-26982400-1361089829_thumb.jpg

post-54357-0-85427600-1361089943_thumb.jpg

post-54357-0-51995700-1361089982_thumb.jpg

post-54357-0-80587600-1361089997_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam la ce bani ar fi,ca io mai am niste pitici pe crier...

salut pretul se invarte pe la 1000lei tot agregatu ,maine am sa montez volanta si electromotoru care l am probat astazi si este beton.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut reactivez acest topic in speranta ca la vremea respectiva erau mai multi interesati de acest motor ,de curand am intrat in posesia lui cu transmisie cu tot ,in principiu eu nu am ce face cu agrgatu asa ca cine il doreste este de vanzare,momentan motorul nu este functionabil din cauza lipsei unr conducte de la injector la pompa dar o sa ma ocup de el va tin la curent.

cat ceri pe motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...
  • 1 month later...

detalii proiect?

da va fi atasat la punerea in fuctiune a unui compresor mare care ulterior avea un motor tri fazic electric de 5,5 kv ,ne avand 380 si aceasta putere nu am de cat sa adaptez acest motor la compresor,avand un consum mic si cam 18 cai eu cred ca este suficient pentru antrenarea copresorului,care compresor al folosesc pentru sablat volum foarte mare de aer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...