Sari la conținut

Excursie cu clasa


a_deea
 Share

Postări Recomandate

Clar! Fara Azalia, nu mai sunt in forma sa alerg dupa gandaci prin camera.

 

Fie si Chiflik asta al vostru, soare sau macar uscat sa fie.

 

Ce mai chiulesc unii, nu dam nume, se stiu ei.

 

Apropos, mai incolo cand da zapada poate schimbam baile cu niste bulgari aruncati cu dragoste in plina fata pe la munte.

 

Care va pricepeti la dat cu skiurile? Eu ma dau de la 6 ani, abia astept zapada.

 

Voi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

* hey, hey, hey!

plec si eu 3 zile din oras si ce gasesc cand vin? ...unii se intriga ca aia mai mari nu mai citesc bine, altii pleaca la Sfinti de capul lor, fara diriga, blonda se apuca deja de gatit ptr. Mos Craciun si reni, iar fantoma vrea la zapada si bulgari, ca deh! ...isi mai aminteste si ea cum era la 6 ani.

eu am venit de la zapada acuma si va zic, no way! ...aseara in Predeal erau -17 grade C!!! nu cred ca ma mai prindeti pe la munte pana la vara, eu iubesc caldura, apa calda, nisipul, nuferii...

 

si mai vreau sa fie pace in lume, oamenii sa se iubeasca toti intre ei, sa nu mai fie vanate balenele si delfinii, sa protejam in continaure floarea de colt si sa ieftineasca dracu astia benzina ca daca o tin asa, pana la vara trebuie sa imi cumpar tzitzei! (sau ma mut in Texas)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la baile Felix, si aici vorbesc cu Cria care a parut interesata si cu Galen care trage chiulul...600 km in ianuarie nu mi se par asa plauzibili..cu trenul poate ar fi fun in gasca, cu masina parca nu m-as incumeta daca da zapada si risc sa raman inzapezita pe undeva...as cauta ceva mai in centrul tarii dar e topicul veteranilor si nu pot sa ma exprim.

la ceva Felix ( nu motanul) as aduce si eu carnetul de elev . asta daca doamna diriginta primeste elevi de la alte clase ;). cu galen am de impartit niste ber... aaaa de scimbat ceva insigne :angryfire:

 

 

 

iar cu trenu ... mmmm asta e chiar de vis .... cam asa era cand mergeam in tabara cu clasa ;) calare pe geamantane :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Obiceiul e ca orice clasa, dupa primul trimestru, sa intre in vacanta de iarna - pentru Craciun si Anul Nou. Eu exersez in acest sezon sporturile de iarna, asa ca daca organizati activitati in vacanta ma puteti trece absent (motivat).

 

* vezi ca vacanta de iarna incepe abia pe 17/12, asa ca nu te eschiva. macar un ceai cald cu rom tot trebuie sa mai degusti cu clasa anu' asta... altfel o sa-ti mearga rau la anu', o sa ai 3 corijente si o sa te dea afara de la cercul de aeromodele(!)

sa stii ca absentele nu se motiveaza decat de catre diriginta. si eu inca nu te-am spus..., vezi? sau, hai, de catre doamna invatatoare. da' asta asa, ca esti tu indragostit de ea :angryfire:

Mesaj completat

...

 

Mai strangem clasa asta sau toata lumea e ocupata cu decoratul, cumpararea cadourilor si taiatul porcului? ;)

 

* eu nu sunt ocupata cu nimic, blondie.

doar ca sambata s-a spart o teava in casa si deh! ca in we. nu am avut cum sa reparam decat azi dimineata (cand a venit instalatorul). da' totul e in grafic. ;)

prezent!

 

Mesaj completat

...

 

Clasa, mai chiulim si noi de la ore sau vrem sa devenim doctori docenti?

 

* eu as chiuli, ca am asa un chef de treaba de ...ma ia cu ametzeala!

 

am doua propuneri:

1. ping-pong (daca avem amatori)

2. ceai cu rom sau vin fiert. (stiu un loc pe langa Lipscani unde e vin bun, dar despre ceai, n-am incercat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

** :D

ping-pong ping-pong ping-pong ping-pong ping-pong combinat cu vin fiert ;) biliard si distractie intro sala de tenis sau la IDM sunt sigur ca ar treubui sa iasa destul de binisor :angryfire: acum tare sunt curios care ati avut invoire la ora de sport astept propuneri indecente pt un meci de ping-pong ;) nu am mai jucat de mult dar ca sa fiu putin modest locul II pe judetz acum mut timp .

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taci ca s-a reactivat Andrei!

 

A auzit de chiulit si ping pong si gata nu-i mai este aminte de meditatii pentru facultate.

 

Degetele cum sunt? Sunt la locul lor si functioneaza?

 

Bai, dar nu am vazut asa ceva, cum va eschivati voi de la actiuni la distanta.

 

Diriga si comandanta de detasament se pare ca se reactiveaza si ele la auzul degustarilor de vin fiert.

 

Bun asa! Pe la ora de educatie fizica ati mai fost, sau va scoateti cu scutire medicala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taci ca s-a reactivat Andrei!

 

A auzit de chiulit si ping pong si gata nu-i mai este aminte de meditatii pentru facultate.

 

Degetele cum sunt? Sunt la locul lor si functioneaza?

 

Bai, dar nu am vazut asa ceva, cum va eschivati voi de la actiuni la distanta.

 

Diriga si comandanta de detasament se pare ca se reactiveaza si ele la auzul degustarilor de vin fiert.

 

Bun asa! Pe la ora de educatie fizica ati mai fost, sau va scoateti cu scutire medicala?

pai sa incepem cu inceputul : dejetele ruleaza fin ( ai sa razi dar inca ma mai deranjeaza mana de la sina de tramvai) ,ping-pong nu am mai jucat de ceva timp si chiar vreau sa imi aduc aminte :angryfire: cat despre vin fiert ce pot spune imi este poftaaaa ,acum este sezonul doar nu vrei sa il bem la vara ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* asa, vad ca la sporturi "saltarete" si la bauturi "fierbinti" va corupem.

nici eu n-am mai jucat de ceva timp ping-pong, asa ca o sa fie o provocare! Andrei, mama, o sa profit de tine, ca ai deshtele sensibile perioada asta, si am sa incerc sa bat si eu pe cineva (la scor!).

 

ce zi preferati pentru aceste sporturi colegiale? va deranjeaza cumva miercuri? ar trebui sa ne coordonam cumva, mai ales voi care munciti si aveti program cu ore fixe. eu sunt libera :angryfire: ...de obligatii, da' nu de responsabilitati ;)

 

l.e.: aici e sala unde mi-as dori sa ajung. e in curte la Semanatoarea, e noua si acolo cred ca gasim tot ce ne trebuie.

http://www.toptenis.ro/preturi.html

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Elevii, studentii si pensionarii beneficiaza de o REDUCERE DE 30% pentru intervalul 09:00 - 18:00 in zilele de Luni pana Vineri.

Luati`va carnetzelele de note la voi sa vad daca atzi fost cumintzi si daca meritatzi reducerea

EU VINNN :angryfire: astept sa stabiliti si ora

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* asa, vad ca la sporturi "saltarete" si la bauturi "fierbinti" va corupem.

nici eu n-am mai jucat de ceva timp ping-pong, asa ca o sa fie o provocare! Andrei, mama, o sa profit de tine, ca ai deshtele sensibile perioada asta, si am sa incerc sa bat si eu pe cineva (la scor!).

 

ce zi preferati pentru aceste sporturi colegiale? va deranjeaza cumva miercuri? ar trebui sa ne coordonam cumva, mai ales voi care munciti si aveti program cu ore fixe. eu sunt libera ;) ...de obligatii, da' nu de responsabilitati ;)

 

l.e.: aici e sala unde mi-as dori sa ajung. e in curte la Semanatoarea, e noua si acolo cred ca gasim tot ce ne trebuie.

http://www.toptenis.ro/preturi.html

 

Eu merg joia asta, la 19:00. Miercuri ies cu gagicile, speram, la patinoar, s-a votat deja programul. Poate ne vedem acolo, mi-ar place. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las pe fete sa hotarasca, barbatii sunt buni doar sa execute.

 

Numai ca pe mine nu ma atrage deloc ping-pong-ul vostru, dar vin ca sa rad de voi si sa facem putina gramatica in pauze.

 

Joi sa fie!

 

Sa scrieti domnite dumneavoastra si cum se ajunge la conacul cu mesele de tenis, rogu-va!

Editat de phantom21042003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las pe fete sa hotarasca, barbatii sunt buni doar sa execute.

 

Numai ca pe mine nu ma atrage deloc ping-pong-ul vostru, dar vin ca sa rad de voi si sa facem putina gramatica in pauze.

 

Joi sa fie!

 

Sa scrieti domnite dumneavoastra si cum se ajunge la conacul cu mesele de tenis, rogu-va!

 

* cum mergi pe Splai de la Ciurel spre Cotroceni, pe dreapta ai Semanatoarea (fosta) si undeva unde vezi o poarta mare cu diverse tablite cu nume de firme si cu bariera, intri. e prima poarta dupa iesirea de metrou, cred. te uiti pe placutele alea si vezi daca scrie "RUNE" (service auto), te iei dupa indicator, directia RUNE. pe strada cu garajul, mergi drept si pe partea stanga o sa vezi la un moment dat intrarea la sala de tenis de masa. intrebi si portaru', daca nu gasesti directia.

au si un barulet acolo, unde putem bea cafea, ceai sau diverse alte lichide. ...cum s-au gandit baietii astia sportivi la toate! hai ca nu am mai fost si abia astept sa vad sala!

poti sa-ti aduci si tu tabla de sah, ca eu in pauzele de ping-pong pot sa iti tin companie cu pionii. sau, daca iti da voie mama ta, vinO cu Nintendo!

Mesaj completat

Sala Toptenis, detalii si adresa aici : http://www.toptenis.ro/

 

See ya there ! :angryfire:

 

* abia astept sa ne vedem, caty!

deci, ramen ora 7, joi(?) ...eu acum mi-am amintiti ca nu puteam veni miercuri (Celelalte Cuvinte!), ..deh! mi-a inghetat "arhiva" la BV.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre, aÂştept sugestii dacă vreți să vă schimb titlul topicului.

 

* stai, bre, cuminte.

nu vezi ca ne descurcam? :angryfire: suntem, o clasa organizata si unita, hehehe!

 

joi facem excursie cu clasa in Bucuresti - Semanatoarea. sa nu-mi spui ca n-ai auzit! ...fiu-meu a facut in toamna excursie cu clasa la Opereta. toti copii au fost incantati :D

 

hai si tu la un ping-pong, ca uite asa poti sa intri in comandament ;)

Mesaj completat

Sa va luati si incaltari de schimb la voi sa nu se uite lumea stramb ! ;)

 

* thanks for the tip! (uitasem!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din păcate muncesc joi până la 24.00. am să urmăresc topicul Âşi vin altădată, până atunci am timp să-mi cos matricola Âşi să-mi tai unghiile.

 

* nenea, te asteptam cu bucurie o data aviatoare, cand poti matale.

nu-i nevoie de matricola, ca deja s-a discutat la ultima sedinta de detasament si am decis ca o sa ne facem club outlaw, deci suntem din aia 1% care umbla fara matricole, cu parul valvoi, cu unghiile negre (lacuite) si cu walkmanu' plin de muzica black metal.

Mesaj completat

Ehhhh fac tot posibilul sa ajung joi :angryfire: si sa nu ma faceti om neserios daca nu ajung....vin fiert au acolo ;) sau venim cu el de acsa?

 

*draga Andrew, inca nu stiu ce vin au aia acolo (fiert/nefiert), vedem la fatza locului. lasa-te surprins! ;)

Mesaj completat

* tocmai ce-am vorbit cu sefa clasei, e blocata in trafic, pe undeva pe "la capatul pamantului" si nu se stie cand va ajunge la locul faptei.

prin urmare, nu stiu nici eu cand ajung, ca aveam in plan s-o deturnez prin cartierul meu sa ma ridice si pe mine in drum...

 

afara ninge, iar eu nu am ghete antiderapante..., patinele au ramas mici, chiar nu stiu cu ce sa vin!

 

daca nu ajungem asta seara, ne scadem singure nota la purtare si asteptam urmatoarea ocazie, sa recuperam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehh, dragii mei, tocmai ce m-am intors dupa mai mult de 2 ore de jucat tenis. Mi-am lasat masina acasa si am purces la drum cu metroul, cand am vazut grozavenia de vreme de afara. Putina incalzire inainte de joc. Frumos, dar a trecut prea repede timpul, ca atunci cand te simti bine. Pacat ca n-ati putut ajunge, dar n-au intrat zilele in sac. Va pup si seara frumoasa ! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma iertati...habar n-aveti cat dureaza traseul fundeni - gradina icoanei - militari pe o vreme ca asta. Sau poate aveti!

de nervi am naufragiat in mall si am tocat vreo 2 iesiri la bai... dar macar era liber orasul cand am plecat de acolo :rolleyes:

Mesaj completat

La multi ani, clasa! Sa aveti numai note bune si nici o corijenta :rolleyes:

Pana la deschiderea sezonului motociclistic, intereseaza pe cineva un Chiflik pe 15-16 ianuarie?

Mesaj completat

...foarte tare, m-am intors in timp in decembrie :D

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...