Sari la conținut

Excursie cu clasa


a_deea
 Share

Postări Recomandate

Criaaaa :) BIGHUG !!! si DA il iert pt ca nu a venit cu unul din motoare dar data viitoare nu :) ...si hai o data cu excursia asta noua ca tare sunt curios despre ce este vorba

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

* pai da, voua va sta mintea la schi si zapada!

patinuar avem si aici, la Moghiros, da' inca nu ma simt in forma de ghiata...

 

hai ca poate gasim un loc cu apa calda afara, in bazin, ca asa imi place sa ma balaceeeeeesc! mne, sa ma uit la stele, mai precis :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca mai vin cu o idee...we viitor aveam o invitatie in targoviste ( intre noi fie vorba bikerii de acolo sunt simpatici dar o sa-mi rupa gatul dar nu merg nici de data asta :) )

Asa ca am gasit o pensiune la 30 km de targoviste. Sunt 8 camere dar tanti ne-o inchiriaza pe toata cu 550 ron.

Avem gratar in curte si ne lasa sa facem ce vrem noi. Si ne si gateste mancare traditionala daca vrem.

 

Cineva interesat?

Eu m-as putea organiza de pulpe de pui si carnati pentru toata lumea plus desert.

Si bineinteles teste grila din gramatica romana pentru un concurs intre orase :)

 

link pensiune Dianca: http://www.funromtour.ro/localitati_client...esc__bianca.htm

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* ok, ok, ...eu merg cu clasa oriunde. am doar o pretentie: sa fie bazin cu apa calda, sa inotam afara (sau chiar inauntru), caldurica sa fie.

la pension se pare ca nu avem apa calda, decat pe tzeava, la dus adica. plus ca la Tgv. si imprejurimi am mai fost de-atatea ori :)

 

am mai sapat nitzel si am gasit:

 

Hotel Augusta Spa, in Hysaria (Bulgaria). (pe undeva pe langa Plovdiv, la 40 km nord, de la Bucuresti sunt pana acolo 313 km, prin Veliko Tarnovo si Gabrovo)

 

deci propun urmatoare excursie cu clasa:

 

plecare sambata, 11 dec., intoarcere duminica 12 dec. (primul we. din dec. e ocupat de Mos Niculae, nu pot sa lipsesc)

cazare la hotelul mai sus mentionat, vedeti detalii aici:

http://www.augustaspa.com/index.php?cnt=rooms_std_prices

 

hotelul are piscine cu ala termana si afara si inauntru. plus diverse facilitati.

camera DB costa 58-62 euro/noapte

tripla 68 euro/noapte

pretul include: cazarea, micul dejul, piscine si fitness, parcarea pazita, TVA.

orasul Hysaria este mic, placut si linistit (putem face o vizita in oras, sa vizitam).

 

vedeti detalii aici:

http://www.augustaspa.com/index.php?cnt=city

 

cine vine sa anunte cam pana pe la inceputul saptamanii 6-12.12, ca sa facem si niste rezervari eventual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Deoarece Cria are o treaba cu Mos Niculae se pare ca we viitor cade.

2. Nu mai afisati pretul ca iar rad motociclistii romani de noi ca spargem bani in bulgaria :)...preturile afisate pe site sunt in leva. sunt pe persoana sau camera?

3. Suna bine...tare sunt curioasa cand o sa ai tu timp sa te plimbi prin oras.

4. Nu suna si mai bine de vineri?

 

hotelul asta are un plus 12,5 leva pentru animalutul de companie :)

si m-am lamurit si de preturi: sunt in leva pe camera

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Augusta Spa sa cereti camere renovate (in corpul 2), alea sunt mai calumea, celelalte nu prea isi justifica pretul. Noua anul trecut ne-au facut discount de grup , am fost o gasca de 10 motoristi plus cativa cu masina. Am iesit pe la 80 leva camera cu m.d si pisina incluse. Am fost primii romani cazati acolo, ne-au dat si un cadouas la plecare! :) Toamna-iarna- primavara functioneaza doar piscina interioara- apă minerala super , pura si destul de calda (nu ca la Chiflik, dar buna de inot). E misto localitatea , vestigii romane si parc chiar langa hotel. In plus sunteti aproape de multe chestii faine ( Koprivshtitza, Starosel, Plovdiv, Chepelare-Pamporovo- Rodopi). 3 zile cred ca ar fi ideal, daca vreti sa le vizitati si pe astea. Plus ca e mai mult de mers decat pana la Chiflik. Noua ne-a placut f.mult, am mai stat o data de atunci, cand ma intorceam din Grecia.

Totusi, Chiflik mi-a placut mai mult datorita bazinului de la Balkan! (am fost acum 2 saptamani)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* mda, tinand cont ca nu mai suntem primii romani cazati la Augusta, ...ar trebui sa alegem proababil tot Balkan - Chiflik pentru urmatoarea iesire cu clasa. macar acolo suntem prieteni cu bulgarul care are barci si ne-a invitat la vara la mare sa ne dam pe mare :)

 

totusi, pentru ca suntem un colectiv unit si democrat, propun alegerea sa fie prin vot.

clasaaaaaaaaa! alinierea, scoateti voturile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* de vineri ...hmmm, cam dificil.

"unii mai si lucreaza" - zicea cineva astazi pe la pranz :)

 

ideea e ca daca plecam de vineri doar dupamiaza, adica doar sa dormim acolo, nu e mare lucru. ca oricum, nu ne trezim sambata dimineata sa fim primii pe plaja si sa vedem rasaritul...

 

propun plecare de sambata mai devreme, daca e toata clasa libera (de la servici), ne putem intalni pe la 8 si la 8:30 cel tarziu sa "zburam" spre destinatie. ajungem pe la pranz si avem timp destul de balaceala. la Sf. C-tin. si Elena nu prea avem altceva de facut. la Chiflik - la fel. doar la Hysaria am putea sa vizitam ceva prin imprejurimi (cum spune si Bogdan Secelean) si atunci s-ar justifica plecare de vineri, dar sa fie dimineata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* pai dupa cum se prezinta lucrurile de 3 zile incoace, natura ne e ostila, astrele nu prea ne dau nici un semn clar, ...parca vad ca o sa ne balacim la Targoviste in viitorul apropiat, asa de-o dupamiaza si-o seara libera. eu n-am nimic impotriva...

problema e, cine conduce la intoarcere? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca ploua, caci altfel frigul nu ne-ar deranja prea tare.

 

Am ajuns si eu pe plaiuri mioritice, asa ca in primul sfarsit de saptamana uscat fluier de iesire in pauza.

 

Si, orice s-ar intampla, as vrea sa ajung la C-tin si Elena la bai. Mi-a ajuns frigul pe care l-am indurat prin Marea Baltica.

 

Voie buna la clasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata iarna voi merge cu masina, nu ma incanta deloc mersul cu masina.

 

Daca ploua si temperatura aerului e peste 4 grd vin cu moto, daca e uscat dar f frig tot cu moto vin, am echipament blindat, daca insa e umed si sub 4 grd zic pas.

 

Deci sunt sanse cu alte cuvinte.

 

La buna vedere clasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* pai dupa cum se prezinta lucrurile de 3 zile incoace, natura ne e ostila, astrele nu prea ne dau nici un semn clar, ...parca vad ca o sa ne balacim la Targoviste in viitorul apropiat, asa de-o dupamiaza si-o seara libera. eu n-am nimic impotriva...

problema e, cine conduce la intoarcere? :)

Ehhhh se rezolva draga nu este asta problema :( decat sa bem si conducem mai bine sa fumam si sa zburam :) asa ca la intoarcere nu este nevoie de sofer :D

Mesaj completat

Bine ai revenit Bogdanel baiatul tati , as merge si eu cu tine cu motorul dar pt mine 4-6 grade este deja frig :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai revenit Bogdanel baiatul tati , as merge si eu cu tine cu motorul dar pt mine 4-6 grade este deja frig smile.gif

 

Multam frumos fratele meu alb!!!

 

Bai, tu ai nevoie de niste manusi bune si calduroase la degetele alea fara noroc pe care le ai.

 

Cat despre restul corpului foloseste cu incredere ismene si bundinta, amandoua iti pastreaza epiderma calda.

 

Hai cu zapada!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate saptamana viitoare incercam o tura la SF C&E

daca nu e de moto ne cuplam la auto :)

 

* tu vrei Star Trek or ...somenthin'?!

 

of course will drive 4 weels, pal :D eu nu fac sporturi extreme, plus ca sunt total de acord cu proverbele bulgaresti, if you know what I mean.

Mesaj completat

...

Deci sunt sanse cu alte cuvinte.

 

La buna vedere clasa!

 

* cu ..celelalte cuvinte, o sa mergem la bai termale alea carenu sunt chiar in hotel. dar decat deloc...

fine with me!

 

bun re-venit, fantomitza! sa nu uiti sa-ti iei bunditza :(

Mesaj completat

Ehhhh se rezolva draga nu este asta problema :) decat sa bem si conducem mai bine sa fumam si sa zburam :) asa ca la intoarcere nu este nevoie de sofer

Mesaj completat

Bine ai revenit Bogdanel baiatul tati , as merge si eu cu tine cu motorul dar pt mine 4-6 grade este deja frig.

 

* eu zic ca mai bine stam pe loc. ce dracu ne trebuie noua deplasare, ...in asemenea stare!?

 

sofer n-am, doar soferitza, anyway.

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

We viitor m-as baga si eu. Astept idei si sugestii concrete.

Arunca un ochi peste gard la motoveterani si simpatizanti...de apa calda :) Tot e vorba sa se adune lumea de un microbuz capitalist, asa ca daca va convine perioada si distanta (600km) este rost de termala meseriasa si convenabila si in Romania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru invitatie, de data asta voi refuza elegant :)...din pacate we asta sunt consemnata la domiciliu dar inca trag speranta sa mai prinda si oasele mele batrane ceva bai anul asta...si daca am inceput anul la azalia, poate il inchei tot acolo.

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru invitatie, de data asta voi refuza elegant :)...din pacate we asta sunt consemnata la domiciliu dar inca trag speranta sa mai prinda si oasele mele batrane ceva bai anul asta...si daca am inceput anul la azalia, poate il inchei tot acolo.

azalia?? ce e aia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...