Sari la conținut

Excursie cu clasa


a_deea
 Share

Postări Recomandate

Multumesc pentru invitatie, de data asta voi refuza elegant :D...din pacate we asta sunt consemnata la domiciliu dar inca trag speranta sa mai prinda si oasele mele batrane ceva bai anul asta...si daca am inceput anul la azalia, poate il inchei tot acolo.

N-ai citit atenta :( era vorba de 7-9 ian, ANUL VIITOR ! Poate il incepi la Felix, garantez ca merita :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce ma enervati! Vreau si eu bulbuci :)

 

Cat despre Felix, domnu' Galen, promit sa urmaresc cu atentie topicul si in functie de vreme, vremuri, cine, ce, cum...poate ma dau si eu drept veterana :D

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma enervati! Vreau si eu bulbuci :D

 

Cat despre Felix, domnu' Galen, promit sa urmaresc cu atentie topicul si in functie de vreme, vremuri, cine, ce, cum...poate ma dau si eu drept veterana :(

Urmarim si noi cu acelasi interes balacelile voastre, poate iese in final ceva schimb de experienta :) Sa te dai veterana? Sa stii ca e la moda, si noi ne dam mai nou care mai de care drept veterani :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmarim si noi cu acelasi interes balacelile voastre, poate iese in final ceva schimb de experienta :D Sa te dai veterana? Sa stii ca e la moda, si noi ne dam mai nou care mai de care drept veterani :)

 

Dle Galen, nu s-a hotarat inca cine-i cel mai veteran? La Adunare de la Cheia parca era pe cale sa se hotarasca. Sau gresesc?

 

Cum e cu baile astea? E precum in pozele postate sau alea-su fost trucate??? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dle Galen, nu s-a hotarat inca cine-i cel mai veteran? La Adunare de la Cheia parca era pe cale sa se hotarasca. Sau gresesc?

 

Cum e cu baile astea? E precum in pozele postate sau alea-su fost trucate??? :)

 

Las altora placerea sa decida cine e veteranul veteranilor :D , la Cheia s-au intilnit veterani pur si simplu, asa cum arata si pozele de pe topicul cu Cheia. Fara discutii prostesti, am hotarit un singur lucru: sa socializam in continuare cei care se simt bine in pielea lor, indiferent de trese si ierarhii.

 

Pozele la care te referi sint facute wekendul trecut in 4 locatii distincte. Primele in piscina unei pensiuni (Nicoleta cred ca ii spune), urmatoarele la pensiunea Adela (cea propusa pentru cazare) apoi in centrul statiunii linga lacurile cu nuferi si in fine penultima fotografie arata piscina exterioara din complexul Apolo.

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* daca stau sa ma gandesc bine, eu sunt mai veterana decat deea :angryfire: ;)

asa ca nu poate pleca la bai fara mine. de Felix zic.

mai ales, ca in 1980 ...vara eu mergeam la Felix cu mama sa ma tratez, ca am avut r(e)omantism de mica...

deci stiu nuferii aia pe de rost.

 

si stiu si cantece de la cenaclul Flacara, desi nu-mi place sa-mi amintesc de perioada aia (nu sunt nostalgica).

mai mult de atat, ma simt bine in pielea mea, chiar si cand ma mananca ;)

 

acum ma duc sa-mi fac un ceai cu ghimbir, ca mine cica vine iarna! ...uff!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca acum ne certam ...tu esti mai baba decat mine dar eu mi-am luat permisul inainte, sac, sac! :angryfire:

...nu de alta dar e prea multa armonie pe topicul asta ;)

 

 

in alta ordine de idei chiar ma bate un gand cu baile astea...poate asa imi vad si niste prieteni din zona, adica aduc intariri ;). Nu sunt motoveterani dar sunt veterani care au facut motocross in tinerete, se pune?

 

* daca stau sa ma gandesc bine, eu sunt mai veterana decat deea :D :P

asa ca nu poate pleca la bai fara mine. de Felix zic.

mai ales, ca in 1980 ...vara eu mergeam la Felix cu mama sa ma tratez, ca am avut r(e)omantism de mica...

deci stiu nuferii aia pe de rost.

 

si stiu si cantece de la cenaclul Flacara, desi nu-mi place sa-mi amintesc de perioada aia (nu sunt nostalgica).

mai mult de atat, ma simt bine in pielea mea, chiar si cand ma mananca

 

acum ma duc sa-mi fac un ceai cu ghimbir, ca mine cica vine iarna! ...uff!

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Nu sunt motoveterani dar sunt veterani care au facut motocross in tinerete, se pune?

 

* bineinteles!

 

eu vreau sa mananc pizza buna in Oradea, insa nu mai stiu cum se cheama!

(era a unui italian, cu bucatar italian si cuptor italian, hehehe, ..ca la carte!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una mai baba ca alta!

 

Vad ca va bateti care sa poarte prima baticul strans sub barbie.

 

Banii tot in punga ii tineti?

 

Nu aveti decat sa plecati fara mos la bai la Felix Motanul, eu daca e uscat, nu conteaza cat de frig e, C-tin si Elena scrie pe mine, numai ca o sa plec dupa ora 12 sambata.

 

Vad ca se cam destrama clasa..., astea mai mari si-au gasit de varsta lor pretendenti.

 

Tocmai ce ma antresanesem la gramatica, abia asteptam sa fiu intrebat cand se scrie verbul a fi cu un i si cu doi i.

 

O sa-mi raspund singur, dar de pus in catalog o s-o rog pe diriga.

 

Voie buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una mai baba ca alta!

 

Vad ca va bateti care sa poarte prima baticul strans sub barbie.

 

Banii tot in punga ii tineti?

 

Nu aveti decat sa plecati fara mos la bai la Felix Motanul, eu daca e uscat, nu conteaza cat de frig e, C-tin si Elena scrie pe mine, numai ca o sa plec dupa ora 12 sambata.

 

Vad ca se cam destrama clasa..., astea mai mari si-au gasit de varsta lor pretendenti.

 

Tocmai ce ma antresanesem la gramatica, abia asteptam sa fiu intrebat cand se scrie verbul a fi cu un i si cu doi i.

 

O sa-mi raspund singur, dar de pus in catalog o s-o rog pe diriga.

 

Voie buna.

Inca unul care nu s-a prins ca Felixul este in 6-9 ianuarie ;) despre misoginism, ce sa mai vb! ;)

apropo, ceva poze de la C&Elena?

:angryfire:

@cria daca ai fost la Felix atunci stii cit de meserias e locul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca unul care nu s-a prins ca Felixul este in 6-9 ianuarie tongue.gif despre misoginism, ce sa mai vb! biggrin.gif

 

Domnul Galen, ce-ati zice dumneavoastra daca v-ati trezi in mijlocul discutiei altora si ati incepe cu intrebari, asa, fara sa va acorde nimeni vreun interes?

 

Da, stiam ca excursia la Felix este in ianuarie, insa e greu pentru dumneavoastra vad( nu ne cunoastem, deci pers a2a plural se impune) sa prindeti glumele si replicati cand nu e cazul.

 

Cat despre misoginism, eu cred ca va intindeti mai mult decat va pemiteti in aprecieri, chiar si in gluma.

 

Va bucurati cumva de bruma de interes pe care v-o acorda fetele din clasa mai mare? Nemaipomenit!

 

Ati reusit sa deveniti usor, dar doar usor, ridicol.

 

Se mai spune ca rabdarea vine cu batranetea, cred ca pe dumneavoastrea v-a ocolit.

 

Daca aveati putintica rabdare sa parcurgeti tot topicul, puteati observa multe.

 

Incercati va rog PM pentru lamuriri ulterioare, e pacat de topicul acesta hazliu sa fie umbrit de aceste comentarii.

 

Voie buna.

Editat de phantom21042003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnul Galen, ce-ati zice dumneavoastra daca v-ati trezi in mijlocul discutiei altora si ati incepe cu intrebari, asa, fara sa va acorde nimeni vreun interes?

 

Da, stiam ca excursia la Felix este in ianuarie, insa e greu pentru dumneavoastra vad( nu ne cunoastem, deci pers a2a plural se impune) sa prindeti glumele si replicati cand nu e cazul.

 

Cat despre misoginism, eu cred ca va intindeti mai mult decat va pemiteti in aprecieri, chiar si in gluma.

 

Va bucurati cumva de bruma de interes pe care v-o acorda fetele din clasa mai mare? Nemaipomenit!

 

Ati reusit sa deveniti usor, dar doar usor, ridicol.

 

Se mai spune ca rabdarea vine cu batranetea, cred ca pe dumneavoastrea v-a ocolit.

 

Daca aveati putintica rabdare sa parcurgeti tot topicul, puteati observa multe.

 

Incercati va rog PM pentru lamuriri ulterioare, e pacat de topicul acesta hazliu sa fie umbrit de aceste comentarii.

 

Voie buna.

 

;) :angryfire: grija la drum voinice... salutari si vreme buna.

 

Mesaj completat

lasa omul sa respire un pic... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnul Galen, ce-ati zice dumneavoastra daca v-ati trezi in mijlocul discutiei altora si ati incepe cu intrebari, asa, fara sa va acorde nimeni vreun interes?

 

Da, stiam ca excursia la Felix este in ianuarie, insa e greu pentru dumneavoastra vad( nu ne cunoastem, deci pers a2a plural se impune) sa prindeti glumele si replicati cand nu e cazul.

 

Cat despre misoginism, eu cred ca va intindeti mai mult decat va pemiteti in aprecieri, chiar si in gluma.

 

Va bucurati cumva de bruma de interes pe care v-o acorda fetele din clasa mai mare? Nemaipomenit!

 

Ati reusit sa deveniti usor, dar doar usor, ridicol.

 

Se mai spune ca rabdarea vine cu batranetea, cred ca pe dumneavoastrea v-a ocolit.

 

Daca aveati putintica rabdare sa parcurgeti tot topicul, puteati observa multe.

 

Incercati va rog PM pentru lamuriri ulterioare, e pacat de topicul acesta hazliu sa fie umbrit de aceste comentarii.

 

Voie buna.

voie buna!

Mesaj completat

Am iesit din clasa asta, e prea multa violenta :angryfire:

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alooooo, mi-ati stricat toata distractia...pe topicul asta nu ne certam cu alte clase si nici nu ne batem in pauza pe hol...altfel ma transfer la alt liceu smile.gif

 

Asa sunt unii mai recalcitranti si mai ales violenti????, se pare ca am pacalit-o si pe diriginta de am avut numai 10 la purtare.

 

ricky.gif makeout.gif grija la drum voinice... salutari si vreme buna.

 

Mesaj completat

lasa omul sa respire un pic... biggrin.gif

 

Ce faci domnu' ofiter? te-ai intors la ore? vezi ca a sunat de intrare!

 

voie buna!

Mesaj completat

Am iesit din clasa asta, e prea multa violenta biggrin.gif

 

Scuze stimabile Galen daca v-am violentat cu ceva. Mea culpa!

 

Clasa, mai chiulim si noi de la ore sau vrem sa devenim doctori docenti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce faci domnu' ofiter? te-ai intors la ore? vezi ca a sunat de intrare!

 

Pai mai trag chiulul cateva zile pe la Hotel :angryfire: deocamdata au zis pas cei de la terminal si sunt prins intre 2 drumuri, cam de 17zile acum....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt mari sanse maine dupa ora 12 sa plecam la bai, in principiu vremea va fi dupa cum urmeaza:

 

-frig si uscat la C-tin si Elena, frig si uscat la Bucuresti cu temperaturi intre -4 si +4 grd Celsius

 

-pe drum va dati si voi seama cum va fi, banuiesc ca nu va ninge, insa temperatura resimtita pe moto e mai mica, asta se stie

 

-cu alte cuvinte se poate pe doua roti daca esti imbracat adecvat

 

-ultima verificare se va petrece maine dimineata pana in pranz, iar decizia finala se ia atunci si mai ales aici

 

-daca se pleaca pe la un 12.30 de la OMW City Mall e perfect pentru a ajunge pe lumina acolo, iar spre seara ne incalzim cum se stie

 

Hai ca sunt sanse, care se mai baga?

Editat de phantom21042003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-o face phantoma? O fi ajuns la bai? Ne aduce si noua o zagorka...sau macar niste poze?

 

Referitor la baile Felix, si aici vorbesc cu Cria care a parut interesata si cu Galen care trage chiulul...600 km in ianuarie nu mi se par asa plauzibili..cu trenul poate ar fi fun in gasca, cu masina parca nu m-as incumeta daca da zapada si risc sa raman inzapezita pe undeva...as cauta ceva mai in centrul tarii dar e topicul veteranilor si nu pot sa ma exprim.

 

Mai strangem clasa asta sau toata lumea e ocupata cu decoratul, cumpararea cadourilor si taiatul porcului? :angryfire:

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca nu ma mai joc in pauze cu voi!

 

Nu ati mai dat niciun semn pe aici, praf s-a strans pe topicul asta.

 

Nu am mai ajuns la bai, insa azi am purces aici:

 

/index.php?showtopic=612131

 

Da, pai toata lumea numai la "carne" se gandeste, de porc, de alte animale, in fine.

 

Ce-i drept este ca s-au cam dat toti la fund de cand cu temp astea de Siberia, cum scade putin temperatura cum la revedere doua roti.

 

Hai cu termalele saptamana viitoare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-o face phantoma? O fi ajuns la bai? Ne aduce si noua o zagorka...sau macar niste poze?

 

Referitor la baile Felix, si aici vorbesc cu Cria care a parut interesata si cu Galen care trage chiulul...600 km in ianuarie nu mi se par asa plauzibili..cu trenul poate ar fi fun in gasca, cu masina parca nu m-as incumeta daca da zapada si risc sa raman inzapezita pe undeva...as cauta ceva mai in centrul tarii dar e topicul veteranilor si nu pot sa ma exprim.

 

Mai strangem clasa asta sau toata lumea e ocupata cu decoratul, cumpararea cadourilor si taiatul porcului? :angryfire:

 

Obiceiul e ca orice clasa, dupa primul trimestru, sa intre in vacanta de iarna - pentru Craciun si Anul Nou. Eu exersez in acest sezon sporturile de iarna, asa ca daca organizati activitati in vacanta ma puteti trece absent (motivat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici sunt scolari sarguinciosi nu motociclisti satanisti violatori de babe :angryfire:..ne ocupam de sarmale, colinde & stuff... si altii sunt plecati in tabere de ski, dupa cum vad mai sus ;)

Daca vreti bai saptamana viitoare ma bag la o lancezeala la chiflik, nu ma luati la azalia ca nu-i de mine ;)

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...