Sari la conținut

Accindet Braila !


motociclistcom
 Share

Postări Recomandate

Accidentul a avut loc in jurul orei 18:30-19:00 astazi .. 17.11.2010 in fata bisercii de pe buzaului ..

un tanar din cate am inteles de 15 ani ... a intrat intr-o duba .. avand in jur de 90-100 km/h

el conducea o yamaha yzf 125r, care avea numere de primarie

baiatul am inteles ca e in coma

tatal e preot

deasupra la nr scria EDY

 

revin maine cu un video daca doriti ..

atat am putut afla de la locul faptei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baluba nu e de ras...din cauza inconstientei copiilor. sufera parintii...Acum poti spune si "Cine l-a pus pe taicasau sa ii cumpere mobra?" dar na...cine nu a fost copil si nu a asteptat cu mare bucurie sa i se faca poftele?. E nasol ca se intampla lucruri asa nasoale.

E valabil si invers..."Din vina parintilor, sufera copilul" Parinti inconstienti, copii care vor sa fie "mari"...Reteta ideeala pentru o tragedie. Sanatate pustiului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E valabil si invers..."Din vina parintilor, sufera copilul" Parinti inconstienti, copii care vor sa fie "mari"...Reteta ideeala pentru o tragedie. Sanatate pustiului!

si eu la 15 ani mergeam pe moto

dar pe un simson pe drum de camp nu printre masini cu 100 la ora :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu la 15 ani mergeam pe moto

dar pe un simson pe drum de camp nu printre masini cu 100 la ora :goodposting:

Erau si alte vremuri...Bine, ca nu-i asta o scuza, dar sunt sute de scutere si motorete care nu au ce cauta pe sosele, cu sute de "piloti" care n-au varsta legala. Bine ca nu a luat si pe altii cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...numar galben de la primarie pt 125 cmc???...primaria ofera numere galbene pt evidenta scuterelor sau conservelor de pana in 50 cmc....deci numar fals,asa,pt a pacali vigilenta politiei care nu detine un bagaj solid de cunostinte din lumea moto...pacat ca s a intamplat asta,se putea multumi cu una pana in 50 cmc,pt varsta lui,daca avea doar 15 ani,nu una cu nr fals....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...numar galben de la primarie pt 125 cmc???...primaria ofera numere galbene pt evidenta scuterelor sau conservelor de pana in 50 cmc....deci numar fals,asa,pt a pacali vigilenta politiei care nu detine un bagaj solid de cunostinte din lumea moto...pacat ca s a intamplat asta,se putea multumi cu una pana in 50 cmc,pt varsta lui,daca avea doar 15 ani,nu una cu nr fals....

YZF125R ASTA E FIX.. PIX

pe langa ce vad eu prin niste zone locale, inmatriculate pe primarie cu numere galbene (enduroaice la greu, atv-uri si maxiscutere de la 125 in sus :goodposting: :blink:

Mesaj completat

nici pe 50cmc legal nare voie la 15 ani sa o luam legal...

de la 14 ai voie cu bicicleta pe si de la 16 cu scuter pana in 49 cmc cu "atestat" 20 de intrebari din legislatie

nu? sau sa schimbat legea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...numar galben de la primarie pt 125 cmc???...primaria ofera numere galbene pt evidenta scuterelor sau conservelor de pana in 50 cmc....deci numar fals,asa,pt a pacali vigilenta politiei care nu detine un bagaj solid de cunostinte din lumea moto...pacat ca s a intamplat asta,se putea multumi cu una pana in 50 cmc,pt varsta lui,daca avea doar 15 ani,nu una cu nr fals....

 

stai linistit ca la primarie nu sunt mecanici .....

 

nu stiu cim mai merge acima treaba dar mai demult cand am inscris un scoter tanti de acolo ma intrebat ceva de genu ca sa complecteze datele technice

 

capacitate ... la care raspund 49,37 (asa a scris) :blink:

carburant .. am vrut sa zic pacura :D

etc

 

sa uitat doar pe buletin si pe contractul de vanzare cumparare in rest nici macar nu stia cum arata utilaju :goodposting:

 

ps. Cunosc cateva cazuri de mopede de 150 si 175 cu acte de 49 .. deci .....

Editat de Wollt_Rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la 14 ai voie cu bicicleta pe si de la 16 cu scuter pana in 49 cmc cu "atestat" 20 de intrebari din legislatie

nu? sau sa schimbat legea :goodposting:

De la 16 ani poti sa mergi si pe motociclete pana in 125 cc si nush cati kilowati, cu categoria A1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primaria face inmatricularea ilegal,trebuia sa ceara la dosar carte de identitate de la RAR in care e specificat tipul L1E apoi sa introduca numarul de identificare in calculator. La Bucuresti asa se procedeaza,calculatorul este conectat cu politia si daca nr de identificare nu corespunde categoriei sau mai apare inregistrat undeva sau e furat se vede imediat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit că s-ar fi închis la pită Âşi nu se mai poate înmatricula pe primărie orice nava spațială... zilnic văd cazuri... acum câteva zile un kinder cu un scooter "tunat" m-a provocat la "liniuță" la semafor... :goodposting: nici să râd nu am avut putere... în genere sunt de fel anti poliție, dar în cazul ăsta i-aÂş ajuta cu mâna mea să îi adune! în alte țări sunt legi stricte în domeniu. să nu mai vorbesc că majoritatea scuterelor băgate pe primărie sunt speriate din alte tări sau alte oraÂşe...

oricum scoala de "Âşoferi" de moto nu te învață mare lucru despre trafic, dar totuÂşi....

 

însănătosire "riderului" Âşi poate aÂşa înțelege riscurile la care se expune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fusesem pe 15 noiembrie in braila pana la carefour cu un amic in spate si din intamplare m-am intalnit cu alti prieteni din braila pre drum ... am propus sa ne intalnim la primarie dupa ce vad si eu ce mai e prin carefour si promenada .. sa-mi " clatesc " si eu ochii cu niste preturi / haine :)

ne-am intalnit la primarie loc unde a venit si acest edy cu yzf de 2010 .. intradevart frumoasa motocicleta ... din modul in care conducea am tras concluzia ca nu este in stare sa conduca motocicleta ... [ wheelie , stoppie ]

 

dupa fapta si rasplata ... cand unii au setea de adrenalina prea mare ...

 

asteptam video-ul

Editat de ygrek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci cine face uili si endo e big wuss si...nu stie sa mearga...aha...inseamna ca aia de la scoala ,din poligon, care merg printre jaloane o ora, 60 de minute......3600 de secunde...aia sunt niste zei ai motoretismului =))

 

 

din partea mea...indiferenta totala...asta e...dar sa incepi sa faci teorii pe forum despre ce..si cum...nope...sorry

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fusesem pe 15 noiembrie in braila pana la carefour cu un amic in spate si din intamplare m-am intalnit cu alti prieteni din braila pre drum ... am propus sa ne intalnim la primarie dupa ce vad si eu ce mai e prin carefour si promenada .. sa-mi " clatesc " si eu ochii cu niste preturi / haine :)

ne-am intalnit la primarie loc unde a venit si acest edy cu yzf de 2010 .. intradevart frumoasa motocicleta ... din modul in care conducea am tras concluzia ca nu este in stare sa conduca motocicleta ... [ wheelie , stoppie ]

 

dupa fapta si rasplata ... cand unii au setea de adrenalina prea mare ...

 

asteptam video-ul

Nu emi conducea motoreta, ci altcineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...