Sari la conținut

Spania - Portugalia 2010


LinX
 Share

Postări Recomandate

Felicitari pentru plimbare, super fotografiile.

Mersul pe autostrada are farmecul si avantajele lui, dar daca e timp se merita alese rutele pe drumurile nationale in zonele de coasta sau in cele de munte - peisaje superbe si drumuri de o calitate f buna chiar si la 2000 de metri altitudine.

 

Si ca sa inchei si cu ceva util mesajul - cum banuiesc ca multi din cei care au sa aleaga o ruta prin Spania o sa citeasca acest topic - ofer tuturor calatorilor motociclisti : " un ziar" pt unsul lantului si un atelier unde isi pot face mici operatiuni de intretinere - si ca un motociclist adevarat ofer si-o bere rece rece atat de necesara calatorului la drum lung. Toate acestea in Valencia, Spania.

 

Inca o data felicitari si la multi km,

Stefan aka Inger`Albastru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari pentru poze si bineinteles pentru plimbare

si cat mai multi kilometri facuti cu Soare pe cer

 

................................ - ofer tuturor calatorilor motociclisti : " un ziar" pt unsul lantului si un atelier unde isi pot face mici operatiuni de intretinere - si ca un motociclist adevarat ofer si-o bere rece rece atat de necesara calatorului la drum lung. Toate acestea in Valencia, Spania.

 

Inca o data felicitari si la multi km,

Stefan aka Inger`Albastru

 

anu asta aveam si eu in plan o excursie internationala cu "broscutza", dar.......am inceput anul facand recuperare dupa un accident destul de nasol cu atv-ul......sper ca anu viitor sa nu ma mai prinda prin spitale....... spre sa ajung ori in Anglia ori in Spania(deci...pune berea la rece :) ) cu broscutza bineinteles

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoase pozele, foarte bine pregatite informatiile prezentate. Un adevarat ghid turistic. Ar trebui sa iti dea comision spaniolii si portughezii din banii cheltuiti de turistii care se vor duce acolo dupa ce vad acest topic, pe mine m-ai convins, la anul iti calc pe urme.

Editat de RvsS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am vazut postul tau, este exact ce voi face la anul mai putin intoarcerea, la mine mai prin nord prin paris si praga. m-am uitat cu ce aparat ai facut, maxxum din ala imi luasem pe film inainte de a aparea digitalul. batea nikon-ul echivalent, canon inca nu luase viteza. foarte bun aparat. pozele tare arata mai bine decat cele facute cu aparate actuale, iar minolta ala cred ca e de vreo 5 ani modelul. iarna ma deprima la noi, ziua e mica si parca iti scurteaza viata. vreau sa ma mut mai la sud.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superba tura, superbe locuri ! in iulie vreau sa fac Mediterana in Croatia,Italia cu intoarcere prin Alpi . dar m-ai omorat cu Spania si Portugalia . candva(cat mai curand sper) o sa ajung si pe acolo ! La cat mai multe ture de genul asta iti doresc ! Motociclism adevarat dom'le

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
mi-am planificat si eu tura asta pentru 22 august - 8 septembrie 2011. noi suntem doi (eu cu nevasta), daca mai este vreun doritor am putea merge in doua motoare (maxim doua).

 

 

si mie mi-a venit prin minte un gand la o astfel de tura pt. anul prin iarna, asta mai ales dupa ce anul trecut in drum spre Maroc am mers o bucata buna prin Spania si mi-a placut suficient de mult incat sa ma faca sa ma gandesc la o a 2-a visita. Daca timpul imi va permite e una din variantele castigatoare......putem povesti.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

si mie mi-a venit prin minte un gand la o astfel de tura pt. anul prin iarna, asta mai ales dupa ce anul trecut in drum spre Maroc am mers o bucata buna prin Spania si mi-a placut suficient de mult incat sa ma faca sa ma gandesc la o a 2-a visita. Daca timpul imi va permite e una din variantele castigatoare......putem povesti.......

in ce soft e harta de la inceput?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ajungeti in portugalia nu ratati o vizita la obidos (oras medieval) sau la peniche si bineinteles intrarea pe lacul obidos = foz do arelho.

 

atentie- bautura locala e visinata :)

 

visinata in mici paharele de ciocolata rece

 

o nebunie

 

un euro degetarul"

 

superb locul

 

era sa uit

 

e un drum superb prin padure de eucalipt spre capo da roca

 

eram in autocar langa sofer si ma inclinam pe curbe ca si cum m as fi dat cu moto

 

visam sa fiu pe moto pe drumul ala....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

visinata in mici paharele de ciocolata rece

 

o nebunie

 

un euro degetarul"

 

superb locul

 

era sa uit

 

e un drum superb prin padure de eucalipt spre capo da roca

 

eram in autocar langa sofer si ma inclinam pe curbe ca si cum m as fi dat cu moto

 

visam sa fiu pe moto pe drumul ala....

si eu tot cu masina am fost acolo in 2007. ianachime, ne organizam, sau ce mama...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu tot cu masina am fost acolo in 2007. ianachime, ne organizam, sau ce mama...

 

 

1. acum te dai mare ca ai cu ce sa mergi,,,,,,,,bmw istule :cheers:

 

2. ma gandesc dar cu o singura conditie.....sa tii maimuta sa nu se mai urce si sa abuzeze de mine in halul ala :banana:

 

3. sa apucam vara in viata si sa mai avem job restul...e poveste

 

pana atunciiiiiii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. acum te dai mare ca ai cu ce sa mergi,,,,,,,,bmw istule :cheers:

 

2. ma gandesc dar cu o singura conditie.....sa tii maimuta sa nu se mai urce si sa abuzeze de mine in halul ala :banana:

 

3. sa apucam vara in viata si sa mai avem job restul...e poveste

 

pana atunciiiiiii

 

1. am mers si cu Hornet si cu Deauville oriunde!

2. maimuta a zis s-o pupi...

3. true! o gramada de treaba avem anu' asta!

4. la multi ani, fata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salut! Ne-am intalnit la Lacul Rosu... Vad ca nu ai mai raspuns aici de ceva vreme.

Sper ca ati ajuns cu bine in bucuresti. (Poate pui niste poze si din iesirea de 1 mai).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Frumoasa calatoria ta! Sa traiesti, sa mai faci!

Frumoasa povestea scrisa! Multumim frumos pentru ea.

Apreciez in mod deosebit pozele. As zice ca am vazut tehnica de fotograf, in mai multe dintre ele.

Cu bine,

Nelu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...